» Poradna » Notebooky

Jaký notebook vybrat?

Dobrý den,sháním notebook primárně pro střih Full HD videa v Adobe Premiere a na úpravu RAW fotografií. Využívat jej budu půlroku jako hl. počítač (v cizině) a následně především jako notebook pro práci na cesty. Upřednostňuji tedy dobrou mobilitu / skladnost přístroje. Cenový strop je max. 35 tisíc Kč.Momentálně mám 2 adepty, mezi kterými se nemohu rozhodnout:1) http://www.hpmarket.cz/productOpt.asp2) https://www.euronics.cz/asus-zenbook-ux501vw-fy05... HP má skvělou specifikaci, bohužel jsem se ale dočetla, že displej prý pokrývá jen nějakých 68% sRGB prostoru, kdežto ASUS by měl prý mít více jak 100% pokrytí sRGB, což je pro úpravu fotek celkem důležitý parametr. Na druhou stranu nevím, jestli parametry ASUSu budou pro práci v programech dostačující. Který z nich byste volili vy?Děkuji moc všem za rady a případné další tipy! :)

Odpovědi na otázku

A to si nevies zistit sama?jestli parametry ASUSu budou pro práci v programech dostačující

Chod na stranku programu, a tam hladaj minimalni hardverove pozadavky alebo recommned hardware alebo system requirements.

Kvalitu displeja dost urcuje aj to ci je "Flicker free"

Děkuji za tipy. Parametrově by i asus měl stačit, otázka je za jakou cenu (délka renderu apod.). Který z těchto dvou notebooků byste tedy zvolil?

Upravam videa sa vravi ze "render"? - neviem pytam saAlebo chces aj 3D modelovat a "renderovat"?Dole ta stranka notebookcheck, kto dakto dal, je dost dobra, najdi si tam aj tie tvoje vybrane a porovnaj.Pri tychto vykonnych notebukoch si pozri hlavner ake maju vnutri chladenie - ake maju mohutne medne tycky heatpipy od procesora k ventilatoru - na fotkach rozobratych to vidno aj laicky, a ci to suhlasi s recenziami - su take naozaj chladnesjie?Dobre je aj porovnat uzivatleske hodnotnei na alze a amazone.Ja mam napriklad notebook o triedu vyssie ako mas vysie vybrane ty - mam takzvany notebook "mobile workstation" a to odruky - kupil som ho celkom lacno. Profsionalne firmy ich zvyknu vypredavat ked su starsie a kupuju nove.Ci kupit taky od ruky - byvaju aj so zarukou alebo novy zalezi viacmenej len na peniazoch. Ak nie su problem je asi lepsie kupit novy v tsrdenej triede ako vyberas ty.Aj ked das vela namahy kupa sa nemsui vydarit - prajem nech sa ti podari dobre kupit.

Děkuji za vyčerpávající odpověď, vážím si toho.Úpravám se rozumí střih videa (Adobe Premiere) a jeho render. Ve 3D programech nedělám.Workstations znám, také jsem na ně původně koukala, ale finančně jsou zase někde jinde a než repasovan si v těchto cenových relacích raději koupím nový.Nakonec se mi nejvíce pozdává tento: HP Pavilion Gaming 15-bc202nchttps://www.czc.cz/hp-pavilion-gaming-15-15-... Máte někdo s tímto modelem (nebo touto řadou HP) zkušenosti?Doufám, že přístroj bude v pořádku a své min. 3 roky důstojně odslouží. :)

Na stranke czc je pekna diskusia/komentare:ludia chcu vidiet dovnutra na chladenie, riesia jeho hlucnost atd.

Všechny ty barevné herní notebooky jsou hrozně neskladné, a ten Zenbook je výjimka. Do těch 35000 Kč jsem ale našel některé věci lepší, ale za cenu horší skladnosti: https://m.alza.cz/asus-rog-gl553ve-fy081t-k...

Osobne by som sa snazil vyhnut ultrabookom a tenkym sasi.V zatazi sa to bude prehrievat, nie len, ze to bude fucat jak jezek, ale da sa aj ocakavat kratka zivotnost toho hardveru.Skor by som volil nieco z rady Dell Precision alebo, ak je to mozne, radsej nejaky Desktopovy Workstation - tiez npariklad Dell Precision.

https://www.gigacomputer.cz/zbozi/1000814-dell-precis... cpu je super, ale co ta grafika? Prece jen je to starsi kus.

Na tieto spickove a stare! grafiky vyraba vyrobca nove! drivery.... pozri internet

- NTB s kombinací SSD a HDD- HQ procesor- Dedikovanou grafickou kartu- Minimálně 16GB RAMhttps://www.alza.cz/asus-rog-gl553ve-fy081t-k... https://www.alza.cz/lenovo-legion-y520-15ikb-...