» Poradna » Notebooky

Jaký notebook na VŠ?

Ahoj,jelikož nastal čas nákupu nového notebooku, obracím se na vás s dotazem - jaký koupit, protože jsem opravdový "technický guru"... Zároveň vás prosím o shovívavost s terminologií - ne, opravdu nevím, co je *Intel Celeron Quad Core N2940 Bay Trail-M,LCD 1366x768 antireflexní, Intel HD Graphics, HDD 500GB 5400 otáček *. Mám leda tak představu čím víc článků, tím lépe. Čím více GB, tím lépe a tím mé znalosti asi tak končí...Požadavky:Co nejvyšší výdrž baterieCo nejvyšší výkonCo nejnižší hmotnost -> s tím souvisí zřejmě menší displej (nyní mám 15,6..nikdy jsem menší neměla, ale 13 určitě bude v pohodě, 11 už si moc nedokážu představit, ale to by se osahalo v obchodě, zda to vyhovuje nebo ne)Co nejnižší cena (rozuměj +- do 10 000)+ Co největší paměť...Využití: především časté přenášení, základní potřeby - word a psaní poznámek, tisíc otevřených záložek najednou, sociální sítě, hladký chod filmů, zkrátka, abych to shrnula, co nejvíc muziky za málo peněz ;)

Odpovědi na otázku

No a samozřejmě - aby se nesekal a aby se nepřehříval Co se týče her - nehraji, ale tak mohlo by to něco zvládnout, ne že si budu chtít zahrát onlinovku a nt se sekne, ať si... Jo a ještě prosím, jestli to lze tak říct - jakou značku bych měla tak preferovat? Třeba hodně vidím asus a acer...

Acer

Tak jedině a 15", parametry si taky moc vybírat v této ceně nemůžete a zrovna tomu N2940 Bay Trail a vše co začíná písmenem N bych se vyhnul.Je to přeznačený neprodejný atom, více zde:http://notebookblog.cz/technika/navody/pozor-pri... http://notebook.cz/clanky/technologie/2014/i... Ve vašem případě byste mohla s cenou do 10k koupit něco s i3, který má vyšší výkon (i když toho na výběr moc není).Je tam jeden 14"https://www.alza.cz/notebooky/18842920.htmZde porovnání výkonu - více je lépe:http://www.cpubenchmark.net/compare.phpPokud by vám nevadil repas, šel bych do nějakeho Dell Latitude.http://www.importpc.cz/notebooky.html

Tak ako do 10k ani nie je moc z čoho vyberať... Za takú cenu ak chceš niečo menšie ako 14" ani nedostaneš Core i3...

podivej se po repasu (repasovanem notebooku), novy v teto cene bude stat za nic.

Být na škole, tak o tom staedtleru taky uvažuju.

Mám toto pero od jiného výrobce. Funguje to dobře.Nevýhodou je nutnost toho připnutého klipu, který snímá ty pohyby.Druhou alternativou bez klipu je ještě http://smartpenlive.eu/echo-smartpen-4gb-refurbi... , ale tam zas potřebuješ speciální papír.

Na nějaké školce typu feministická studia, ekonomka a podobné ústavy pro intelektuálně nesmělé netřeba tak složité techniky.

Tak já ti to přiblížím - pohybuješ se v kategorii konfekce někde u koše s cedulí "Vše za 99,-". Něco si najdi a pak to sem dej, ať ti lidi řeknou, jak ti tam ty věci pujdou. Ono jako požadavek "aby šly filmy" je dost neurčitej pojem. Třeba nějaký videa na YT, ve vysokým rozlišení nejdou pořádně i na dost slušných kompech.

to máš dost problém v rámci rozpočtu. Osobně doporučím chtít kombinaci Intel procesor + Intel grafika a pokud to jde, tak ne Celeron N, neboli Atom. S ohledem na strop 10 000 Kč je asi zbytek mimo realitu (jako třeba chtít matný displej apod.).Tisíc otevřených záložek najednou je možné tak leda na desktopu s 8GB RAM a soc. sítě se všemi těmi flash kravinami nejsou zrovna nenáročné.Skoro bych řekl, že bez Windows by to šlo lépe, ale to asi nezkousneš...

Jestli chodíš na VŠ tak by škola mohla nabízet možnost mít Windows zadarmo a v tom případě bych si hledal notebook bez OS, kde už by se za 10 000 dalo něco kvalitnějšího pořídit.

Thinkpad X220. Za málo muziky opravdu hodně dobrý výkon, repas se zárukou dva roky, malý a lehký.

Jó holka, myslím, že chceš hodně muziky za málo peněz a tak si budeš muset vyřešit velké kompromisy. Na Alze si najeď na konfigurátor a nacvakej si co potřebuješ. Paměť bych zatím zvolil 4Gb s tím, že si jí v případě potřeby dokoupíš. Pokud nebudeš dělat větší psí kusy tak ti bude na nějaké záložky určitě stačit. AMD procesory nebrat jsou OUT. Co hlavně určuje svěžest počítače v dnešní době je disk resp. SSD, no a vo tom to je. Bohužel i cenově, tedy když se bavíme o tvé cenové hladině. Jinak to není zase tak dramatické. Stačí dokoupit, vyměnit a HDD si nechat jen jako zálohu na data. Jinak filmy, office atp. přehrají dnes i ty největší šlupky. Kup si ho na Internetu, ošahej a kdyžtak vrať. Tady máš aspoň stránky na porovnání výkonu procesorů. http://cpuboss.com/http://www.cpubenchmark.net/CPU_mega_page.html