Jaký mám pořídit počítač pro účetnictví a zpracování digitální fotografie

jaký mám pořídit počítač pro účetnictví a zpracování digitální fotografie

Odpovědi na otázku

Na účetnictví je to jedno, to by jelo i na tabletu. Pokud to tedy nebude účetnictví pro firmu s 5000 zaměstanci, ale to by ses asi neptal tady.Na digifoto potřebuješ především slušný monitor, kolik do toho chceš dát? Rozhodně se vyhni monitorům s panelem TN. Monitor by měl zvládat alespoň barevný prostor sRGB. No a na výkonu počítače pak závisí, jak rychle se bude s těmi fotkami dělat. Ještě něco - zjisti si, jestli programy, které používáš na fotky, umí využít akceleraci grafickou kartou - ta potom dokáže některé celoplošné přepočty fotografie urychlit třeba 8x i víc. Stačí třeba GTX950, ta navíc umí i HW akceleraci H265 kódování videa, což se může také hodit.

Co znamená "pracovat s digitální fotografií" ??? Pokud stažení a jednodušší úpravy v jpg, stačí v podstatě jakýkoliv desktop s Intel Core I3.Pokud třeba Canon DPP a RAW včetně dig. korekcí, chce to alespoň I5 a 8 GB. Slušná grafika, kterou podporuje konkrétní program, také pomůže (ale jde to i s integrovanou).

Jaký je rozpočet? Má to být i s monitorem? Čemu říkáš "zpracování digitální fotografie" - něco jiného je oříznutí a zmenšení fotek z dovolené pro domácí fotoalbum a něco jiného je třeba příprava fotek pro tisk v časopise...

Nenechám se nachytat.1. S jakou digitální fotografií?1a. Rozlišení v MPx.1b. RAW, JPEG další zpracování vrstvy, tisk atd.?2. SW, jaké aplikace hodláš používat.> Ne není to jedno. Na prohlížení o oříznutí JPEGu ti stačí i to kancelářské PC, na pokročilejší práci by jsi zešedivěl jak otravně pomalé by vše bylo.3. Obecně.1. i3 (a níž), 8GB RAM, integrovaná grafika, HDD, kancl plus videopokuk.2. i5, 16GB RAM, GT grafika, HDD, standard, nějaké 8 - 15Mpix z mobilu.3. i7, 32GB RAM, GTX grafika, SSD (OS i DATA), 22MPix (RAW) a výš.