» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jaký je OS android v Lenovo IdeaPad Flex A10 či celkově v notebooku

Zdravím,chci se zeptat jestli máte někdo zkušenosti s OS android v notebooku a jaký. Já ho zatím používám jen v mobilu a nevím jestli bude dobrý i v notebooku. Když už jsem tady,tak se chci rovnou zeptat i na podobné notebooky do 6000kč,nejlépe od Lenovo,bez OS W8,zatím jsem nenarazila na podobný,budu ráda za další tipy. Děkuji

Odpovědi na otázku

osobně si myslím, že Android je na takovéhle stroje moc omezený - radši bych tam dal plnohodnotný linux - třeba Lubuntu, i když Kubuntu by jelo taky - bude to rychlejší, instalace software je trochu podobná Marketu a aktualizace taky. Narozdíl od Androidu by to mělo být rychlejší, půjde tam snáze např. pracovat s dokumenty MS Office, bude fungovat Adobe Flash na webu atd. A pracuje se s tím obdobně jak s windows.A pokud jsi zvyklá na Windows, tak můžeš dát třeba tohle:http://bit.ly/lubuntuw7to na tom stroji pojede jak blesk a máš to připravené rovnou s češtinou, office, adobe flash apod.Případně si můžeš počkat na majoritní aktualizaci na verzi 14.04, která by měla snad být do měsíce (a nebo aktualizovat později).

Dobře:)..akorát teda když si to koupim už s tim OS Android,tak to pak jde zdarma přeinstalovat na ten os windows?

Pleteš si pojmy s dojmy. V 99%případů to je navzájem nekmpaktibilní (už jsem někde viděl články že by se měly, nebo zkoušejí vyrábět stroje s obojím systémem....

Pokud jsi zvykla na windows prostredi a chces notebook bez OS, tak muzes zkusit linux-vybrat si podle vzhledu Kubuntu,Lubuntu,Ubuntu,Xubuntu. Je tam market aplikaci a najdes tam i ty co znas z Windows, vse zdarma a muzes smele i na firmu. Pokud chces neco jako android, tak zkus se podivat po Chromebooku, celkove android je dobrej na tablety ci mobily max 10 palcu tablet a klavesnici, klasicky notebook je lepsi pouzivat bud s linuxem ci windows.