Jaký HDD do externího boxu

Dobrý den, je lepší do 3.0 USB externího boxu dát HDD s 7200 ot/min nebo stačí 5600ot/min.Uvažoval jsem o boxu a 3,5" HDD WD Red - 2TB WD20EFRX .Budou mít otáčky HDD vliv na přenosovou rychlost.Děkuji

Odpovědi na otázku

USB je hlavní brzda. Tím pádem řešit rychlost disku ztrácí poněkud smysl...

USB3 je brzda ???

Ano, je. Protože nikdy nedosáhne rychlosti SATA rozhraní či disku samotného.

Ehm, vite jakou ma USB 3.0 prenosovou rychlost? Na klasickou plotnu az az, se slimakem USB 2.0 se to neda srovnavat.

Je třeba si vyhledat rozdíly mezi udávanou rychlostí USB a reálnou.

I ta realna je vetsi nez 200MB/s (kde se disky v sekvencnim cteni pohybuji), leda by to brzdil radic v krabicce.