Jaký externí disk?

Ahoj lidi, uvažuji nad koupí externího pevného disku, konkrétně: http://m.heureka.cz/pevne-disky/seagate-backu... Co na něj říkáte? Chtěl bych rychlý 1TB disk, ne moc drahý, určitě budu rád, když mi nabídnete alternativy :)

Odpovědi na otázku

Jakýkoliv, buď firemní co jsi vybral, WD má třeba levnou řadu Elements (2,5" až 2TB*, 3,5" až 5TB), hlavní je zálohování. Především externí disky jsou neustále v riziku pádu, vibrací za chodu, změny teplot atd., takže nikdy nesmí být data pouze na jednom.> Druhou možností je koupit box a do něj si vybrat libovolnou edici disku (interního) od výrobce. Výhoda u 2,5" disků bude ta, že tam bude klasické SATA rozhraní a disk je po vyjmutí z boxu možné normálně používat. 2,5" disky firemní se už nevyrábí jako dříve, ale z důvodu úspor mají speciální rozhraní sjednocené s USB převodníkem a při poruše je prakticky nutné celý komplet reklamovat (data mít zašifrována - pro jistotu vždy) nebo zahodit pokud již záruka skončila.* ~ 1,81TiB resp. 4,65TiB (binárně)

Pokud chceš 2.5ku disk, tak za mne doporučení nebrat žádný hotový exterák, protože uvnitř už není SATA disk s redukcí, ale jakýsi obskurní disk s usb rovnou na desce a když usb odejde, tak už se k datům normálně nedostaneš.Za sebe doporučím koupit toto:AXAGO EE25-XA3 USB 3.0 ALINE boxCena nyní: 309,- Kč https://www.tsbohemia.cz/axago-ee25-xa3-usb-3-0-al... a do toho například:Seagate Mobile HDD 1TBCena nyní: 1 586,- Kčhttps://www.tsbohemia.cz/seagate-mobile-hdd-1tb_d2... neboWestern Digital Scorpio BLUE 1TBCena nyní: 1 772,- Kčhttps://www.tsbohemia.cz/wd-blue-1tb-wd10jpvx-_d17... já osobně bych spíš vzal WD...

Jaké máš zkušenosti s pády na zem? Osobně uvažuji spíše o https://www.tsbohemia.cz/transcend-storejet-25ck3_... S pogumovaným obalem mám dobré zkušenosti u starého exteráku transcend (ten pár pádu přežil) . Máš pravdu , že hotovéexteráky nebrat viz. můj příspěvek níže. Pro mne je důležitá hlavně odolnost.

Mno, já preferuju hliník kvůli statické odolnosti a chlazení. Co se pádů týče, tak jich naštěstí moc nebylo a já k tomu boxu ještě kupuju klasický obal na exterák, kterých je na trhu hafo - ten mi zajišťuje nějakou tu ochranu proti pádu.

Na rychlost se vykašli pokud používáš externí disk na zálohy. Mám 2 externí disky, starý Transcend 320GB funguje do dnes a verbatim 1 TB rok starý, který je v křemíkovém nebi. Naštěstí si zálohuji data duplicitně. Verbatim ukončil svoji životní dráhu po pádu z cca 1 metru(kočce zavazel na stole).Tato událost mne přesvědčila o tom , že pokud jde o zálohu dat , tak spoléhat na dvě zálohy je minimum, jedna je málo . Hledal bych spíše spolehlivost před rychlostí.Kdysi jsem si myslel, že verbatim je dobrá značka, ale to platilo u disket, ale ne u disku. Jde-li ti o zálohu dat, tak jeden disk je málo.