» Poradna » Programy

Jaký emailový klient pro IMAP na více emailů používáte?

Do notebooku na cesty bych si rád pořídil nějaký free emailový software, který umí hlavně IMAP a zvládne i několik emailů než jeden či dva. Klidně i deset.Narazil jsem na thunderbild. Používate ještě něco?Mně se líbí eM client, ale ten je FREE jen maximálně 2 emailové účty.

Odpovědi na otázku

Postu ve Win 10. Ne, nedelam si legraci. Aktualne tam mam 4 ucty.Je ale fakt, ze to ma jen zakladni funkce, coz kazdemu nemusi vyhovovat.

promiň ala tahle hrůza může vyhovovat opravdu jen silně nenáročnýmu uživateli. S 10" tabletem bych to možná na rychlou kontrolu pošty skousnul, ale jinak je to masochizmus.

No ja na soukromou konverzaci o fikovinach fakt nepotrebuju MS Outlook (ktery jinde a jindy pouzivam pro profi ucely). V te Poste mi naprosto nic nechybi. A tohle funguje slusne jak na desktopu, tak i na mrnavem dotykovem convertible boocku, coz je pro mne docela vyhoda.

Na jednoduchou práci Pošta ve W10 stačí. Občas ale nehodlá stahovat některé přílohy, přitom MS Outlook 2010 s tím nemá problém. A myslím, že to bylo odesíláno zrovna pomocí Thunderbirdu.

->Na jednoduchou práci Pošta ve W10 stačí.To myslíš tu aplikaci, u které se musí na každou složku zvlášť kliknout a dát synchronizovat, protože to defaultně neumí? Vždyť tahle aplikace neumí ani trvale zobrazit seznam složek.

Myslím tu aplikaci, která se umí sama synchronizovat a trvale zobrazuje ty složky, u kterých to nastavíš.

Je pozoruhodne, jak nekteri lide neumeji nastavit a pouzivat ani ty opravdu nejjednodussi aplikace. :o)))

používám k plné spokojenosti Thunderbird. Zdarma, česky a můžu ho mít na jakémkoliv PC bez ohledu na typ OS.

Já na tohle vestavěnýho klienta v desítkách. V Ubuntu pak předinstalovanýho Thunderbirda.

Thunderbird je dobrý, ještě je zajímavá Zimbra.Oba programy jsou dobré a záleží na tom co Ti bude vyhovovat.Zimbra je ke stažení i s češtinou zde : http://zikum.cz/members/downloads/2/Email...

... pokud opravdu chceš použít tolik emailových účtů - i když nechápu proč, ale pravděpodobně to bude z důvodu práce, tak bych toto určitě řešil něčím o dost užitečnějším, třeba OUTLOOKEM. Není sice free, ale udělá o dost lepší služby...

Pokud je cílem emailový klient, tak Thunderbird je spolehlivější a rychlejší. Při větším množství mailů se pst soubor poněkud zadýchává, zažil jsem ranní takřka půlhodinové starty. U Thunderbirdu, když se pročišťuje Doručená pošta, tak je stále svižný.

Outlook je možná dobrý na plánování schůzek a podobné věci ale poštovní klient je to snad nejhorší ze všech.

Outlook je nejlepší emailový klient .... jenže tohle neplatí pro IMAP. Inu nejlepší jsou rady od lidí, kteří nemají žádné praktické zkušenosti. Takže Outlook jako IMAP klient rozhodně NE.

"Takže Outlook jako IMAP klient rozhodně NE."A proč?

Už dlouho používám TheBat!, ale ten není free. Jinak to zvládne i Outlook, jen musíš mít min. verzi 2010 a novější.emClient je nepovedená parodie na Outlook. Slouží jako klient pro jejich server, který má nahrazovat Exchange. Bohužel, pokud po tom chceš něco víc než základní věci, které zvládá každý klient, začneš narážet na víc a víc problémů.

Outlook je noční můra. Vždyť neumí pořádně zobrazit ani HTML e-mail.

Kecko...Outlook je klient pro Exchange. Vše ostatní je pro Outlook okrajové, ale to neznamená, že by byl nepoužitelný a to i pro IMAP. Pokud má uživatel nainstalované MS Office s Outlookem, pak není důvod jej nepoužít - přidat další účet.Píšeš, že Outlook padá při větším objemu pošty? Jakou verzi jsi naposledy používal? Nepadá a je mu celkem jedno, jestli tam máš desítky nebo desítky tisíc zpráv.

OK je možné, že při IMAPu tolik nepadá ale u POPky to byla ubost.Nicméně díky tomu, že Outlook nepoužívá pro zobrazení html e-mailů jádro MSIE ale nějaký bazmek z Wordu, tak umí HTML na úrovni nějakého MSIE3/4. Takže můžete zapomenout nejen na všechny moderní vlastnosti ale neumí ani obyčejné floatování.

Jednoznačně Thunderbird.Má spamovej filtr kterej po správnym nastavení ušetří spoustu času, luxusní vyhledávání, kde si můžete vyhledávací filtry uložit jako "složku" která se dynamicky aktualizuje, a spustu dalších vymožeností.Snad jediná nevýhoda je že jedna složka nemůže obsahovat víc než 4GB mailů, pak je potřeba to rozdělit, ale na to někdo třeba vůbec nenarazí. (outlook má s větším PST souborem taky často problémy)Outlook může doporučit jen ten kdo ho má ukradenej, nebo zdarma z práce, protože za tu cenu je pro domácí uživatele zbytečnej (pokud je připojenej k Exchange serveru tak dejme tomu, ale na POP3/IMAP je to zbytečnost)

Outlook padá při mnohem menším objemu pošty.

Jen taka drobnost, jaka slozka. kdyz chce IMAP, vsechny zpravy jsou na serveru, na lokalu jejen CACHE. Ja mam Thunderberd na 3 uctech jeden na google (20tis zprav a profiles zabira 5GB) druhy na ucet co mam na hostingu a treti ucet mam na svem domacim postovnim serveru na zkousky a testy. Nastaveni uctu probihalo tak, ze zadal jsem mail adresu a heslo a on uz za me vse doplnil, sifrovane spojeni jen jsem vybral esi POP ci IMAP. takze

... věřte tomu nebo ne, ale já nemám potřebu krást a nerozumím tomu, když někdo doporučuje něco placeného = má to ukradený. Já si platím Office 365 pro domácnosti a jsem plně spokojen. Nemám jediný důvod nedoporučit Outlook - dá se použít i na IMAP nebo POP3. A věřte tomu nebo ne - nemám potíže s padáním...

Ted postacuje nativni appka ve Windows 10, predtim jsem k plne pokojenosti pouzival eM client - mozna bych zvazil jestli nedat tech cca 600Kc za licenci, pokud ti vyhovuje.P.S. MS Outlook ma smysl proti exchane serveru, na IMAP ne.

ten, který je integrován v opeře.

Thunderbird, není co řešit . Umožňuje mít několik různých mail účtů v jednom okně, snadné přesouvání mailů mezi nimi. Velkou výhodou jsou také standardní adresáře Šablony a Koncepty. Připravíš si mail, který nechceš hned odeslat, uložíš do Koncepty. Po jeho otevření a případné úpravě textu odešleš a mail zmizí z adresáře Koncepty. Pokud chceš opakovaně posílat maily na základě stejné šablony mailu, uložíš ho do adresáře Šablony. Po otevření mailu z adresáře Šablony doplníš třeba jen jméno v oslovení a odešleš, šablony mailu ale stále zůstane v adresáři Šablony pro další použití .

Roky používám Thunderbird, protože mi vyhovuje díky pluginům takřka neomezená možnost nastavení.Pro mne osobně je důležitá možnost nastavení složek (adresy odebírání apod. ), protože při používání z více zařízení či správě schránky více uživateli lze díky IMAPu na serveru udělat celkem bordel.Zmiňovaný Outlook toto bohužel moc neumí a pokud máte jinou představu organizace složek, máte smůlu a musíte se Outlooku přizpůsobit. Dle mého má Outlook smysl pouze s Exchange, jak už někdo psal, vše ostatní je pro Outlook okrajové - nějak to umí, ale moc efektivně ne.

Thunderbird

Mně se (vzhledem k mobilitě) zalíbilo používat webmail rozhraní (umí to třeba GMAIL nebo OUTLOOK.com) - kam jsem pomocí IMAP / POP3 napojil ostatní účty. Sám si podobnou záležitost můžete vytvořit na běžném webhostingu - třeba pomocí Rainloop Webmailu (vyrobíte tak, téměř bez nastavování vlastní webmail, který může obsluhovat neomezené množství schránek na různých doménách atd..)Pokud vyloženě potřebujete lokální aplikaci na vašem PC(což dává smysl, pokud býváte třeba občas bez internetu) - rozhodně doporučuji vyhodit pár stokorun měsíčně za Outlook - jako součást Office - a samozřejmě ThunderBird. Sám jsem dlouho používal Operamail... Souhlasím s tím, že eM client je velmi povedený a ani částka za PRO verzi (neomezený počet e-mailových účtů) mi nepřijde až tak strašná (necelých 6 stovek)