Jaký disk a skřín?

Zdravím,Podle rad z tohoto fóra si sestavuji PC pro práci (renderování, střih, programování) v programech jako Sony Vegas, Adobe After Effects, Unity 3D... a občasné hraní. Zasekl jsem se, ale u disků bylo mi doporučeno koupit WD Caviar Blue, ale nenašel jsem na něj moc dobré recenze, pak nějaký 120GB SSD od samsungu, stím by asi problém nebyl. No a pak si nemůžu vybrat ještě PC skříň. Nějaké zkušenosti se skříněmi a disky?Sestava: http://www.czc.cz/9h2rdccdrsjhibkj38qqpqsrg...

Odpovědi na otázku

http://www.czc.cz/coolermaster-k280-cerna-b... Dost dobrá skříň za přijatelnou cenu. Pokud často vytahuješ disky, hodí se mít disky upeněné pomocí rychloupínáků, což tahle skříň má. Pokud nechceš WD Blue, pak Segate:http://www.czc.cz/seagate-barracuda-7200-14... Pokud nechceš ani Segate, tak jedině WD Black, ale je dražší...

Na střih filmů WD Black, stříhat z disku SSD na disk WD Black. Skvělé řešení je 2x SSD + WD RED jako úložiště.

Samsung dělá výborný ledničky... třeba.

Samsung dělá hodně výborných produktů a jestli to má bejt trapná narážka na HDD, tak se opravdu nepovedla, HDD od Samsungu patřily k tomu nejlepšímu v poměru cena/výkon na trhu a byly opravdu spolehlivé (což o Seagate nemůžu říct, obzvlášť jeho dřívější značka Maxtor, to byl shit všech shitů...)

To je dobré programy za tisíce a řešíš nějaký Blue disk jsi fakt dobrý, na střih 2x viz výše ideálně SSD nic méně než .14 Seagate / WD Black = rychlost. Mezi disky SSD +550 MB/s mezi HDD +150 MB/s při 1/3 zaplněnosti.

Pokud bys chtěl ušetřit pár korun při nepatrně vyšším výkonu, mrkni se po kombinaci E3-1230V2 + Z77. Umožňuje (narozdíl od V3) při dat 400MHz a při frekvencích 3,7GHz + 4,1GHz turbo je výkon nad V3. A cena pod V3.http://www.czc.cz/intel-xeon-e3-1230v2/1105... http://www.czc.cz/msi-z77a-g43-intel-z77/10... To SSD je dobré, HDD 1TB Blue je obyčejný disk. Nejlepší poměř cena/GB mají ale teď 2 a 3 TB disky.U skříně záleží, kolik do ní chceš investovat. Výborná je třeba R4 od Fractal Design, ale ta stojí 2500,-Pokud něco levnějšího, tak poměrně slušné skříně dělá Cooler Master a teď docela ujdou i levné Zalmany. U skříně stačí, když se ti bude líbit, bude se do ní vše vejít a bude mít vše, co potřebuješ (doporučuji na czc zaškrtnout USB 3.0, ať ti časem nechybí). V ceně okolo 1000,- se už dá pořídit slušná bedna.

cetl jsem ze xeony neni moc dobre taktovat, jsou navrzene pro stabilitu. a tech 4Ghz mas z vlastni zkusenosti? prej se da max 3.8Ghz

http://www.czc.cz/fgctjukkqqi4laq75sbsdkst8... tak tohle je asi finální seznam do čeho půjdu, ale pořád si nejsem jistý jestli nemám koupit výkonnější zdroj???

Haswell Xeon nenataktuješ.Zdroj bych osobně vzal Seasonic P550W nebo G/X, tenhlo to ale taky zvládne.

Ten je lepší. Ten můžeš vzít.

Víš co je nejdůležitější u skříně? To tlačítko zap/vyp. Jak to budeš opravovat až to za 1/2 roku zapadne dovnitř nebo se zkroutí aj., nebo to všechno vymontuješ a skříň dáš do opravny a za měsíc znovu?

Musím ti prozradit jedno tajemství. Počítač se nezapíná kladivem, ale prstem.

Nevidím nic špatného na té skříni, zalman dělá dost dobré skříně.