Jaký dát zdroj k těmto HW ?

Ahoj. Zkouším ze zbytků vytvořit PC pro sousedovic dítě... jaký sehnat zdroj ?- HDD sata z NTB 320GB - 8MB cache, 5400ot- deska gigabyte GA-EP35-DS3- RAM DDR2 800MHz 4x1GB- OS má W7- GK nvidia GTX560- procesor E8500díky za radu

Odpovědi na otázku

No to jsou vážně zbytky. Doufám, že nebude chtít hrát hry. Vzhledem ke grafice asi ano, že??Co se zdroje týče, tak vzhledem k tomu, že 560 měly myslím 2x6pin, tak alespoň něco takového:https://www.czc.cz/evga-500b-500w/185123/pro... Pokud tedy nechcete řešit nějaké redukce.

Klučina moc nehraje - spíš jen takové to "superhry.cz" - má 9 let... a je spíš na fotbal. Taky jsem se nad tím zamyslel - tu GTX asi pošlu dál a dám svou GT610 s pasivem- na to jeho chatování přes FB a stream bude stačit....

Ty věci máte všechny doma, nebo něco kupujete? Jen aby náhodou nebylo prozíravější koupit něco nového a použitelnějšího, tohle může kdykoli umřít. Nemluvě o tom, že to bude strašlivě líné, už jen kvůli 5400ot disku.

mám doma po šuplíkách - právě že je mi té GTX líto rvát to k těm DDR2 ... Zdroj 400W mám, tak když tam hodím tu pasiv grafiku a 4GB ram, bude mu tam fungovat bez problémů nějaký starší Heroes V.... Oni nejsou moc na PC, spíš tam koukají jen na stream nebo maily... Chci mu to poskládat za dobrou službu, takže nutit mu nevyužitou GTX asi je opravdu zbytečný....

jo a minecraft :)

Pokud se vám to doma válí, tak nic proti ničemu. Zkusíte a uvidíte. Pokud máte doma i zdroj, tak tím lépe. Jen pozor na to aby dával dostatek výkonu na +12V větvi. Ono totiž těch 400W nutně neznamená, že to není na +12V pouze 100W zdroj.

ok, díky za upozornění :)

Zdroj jsem nakonec kvůli kabelům dal 350W - na 12V je přes 200 W. PC už šlape... nejslabším článkem je grafika GT610, ale ostatní taky není extra super... na to chatování to bude stačit.Jenom asi nebude stačit standardní chladič procesoru - dal jsem tam ten obyč, co se dává zdarma od intelu k procesorům. Jde tam jen 65W tak jsem si řekl, že to bude ok... jenže procesor je na 40-60° při zátěži - při instalacích SW někdy i těch 60 přetáhne...Myslíte, že bude teplota dělat problémy? Mám pro jistotu přehodit za nějaký chlaďák za stovku z aukra?

na druhou stranu - když tam dám Chladič CPU Arctic Cooling Freezer 7 (BZ007) - tak to má odběr až 170W - to pak zase nebude stíhat zdroj :(

???? V čem chladič, nebo jeho výměna, zatěžuje zdroj?? Jen ventilátorem na +12V a cca 0,1A? Takže odběr cca 1,2W. To opravdu zátěž zdroje nezvýší. Chladič tedy měňte jak uznáte za vhodné.60°C v zátěži ale není žádná teplota, takže nevidím důvod pro výměnu. Pokud nějak děsně neřve. To PC je ale vrak, takže pokud je ok, tak bych ten základní nechal.

60 celsia na procesoru v zátěži je zcela normální,tak se chová moje i3 6100 pod Hyper 212 Evem s MX4 pastou.

Na net to je fuk, ale pokud tam bude chtít spustit cokoliv lepšího, je i stará GTX 560 oproti GT 610 neskutečné herní monstrum:http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GeForce-GT...

Zde bych vzal klidně i něco levnějšího jako třeba ECO+85 400W:https://www.czc.cz/eurocase-eco-85-400w/1416...

Jo souhlas, jak takhle nízko nelezu, tak ani nevím, že má 2PCIe. Na tohle by to asi šlo. Nebo mě teď ještě napadl:https://www.czc.cz/fortron-hexa-400w_2/15605...

Já bych tam dal trošku lepší zdroj, klidně z bazaru (pitomci kolikrát prodávají 400W Seasoniky za pár korun jen aby si mihli koupit 600W Zalmana nebo podobný hnůj) a s výhledem na upgrade na čtyřjádrový Xeon.

Také možnost. Kdysi jsem na Aukru koupil SS-400ET asi za 200,- i s poštovným s tím, že mu nefunguje větrák. Když jsem ho otevřel, větrák byl jen odpojený. Po připojení běhá bez problémů dodnes...

ok, díky za reakce - doinstaluju vše potřebné pro net a minecraft, když to bude zvládat bez nějakých varovných signálů, nechám to být :D