» Poradna » Programy

Jaký antimalware SW na staré stroje 32bit pro Vista v 2020?

Navrhněte mi antimalware zadara pro staré 32bitové stroje s Vista.Sdružení na pár 32bit kompech dosluhuje Vista. Používaná Avira v lednu s podporou skončila.Zatím jsem dohledal jen čínský '360 Total Security Essential' s průměrným hodnocením, což by stačilo. Pokusně instalováno, svižně běží (údajně "engine" na pozadí rovněž Avira). Testovací "pseudo-infikované" soubory dohledá.https://alternativeto.net/software/360-total-securi... Výběr antimalware SW v roce 2020 je nulový.Distra Linux neraďte, připojené skenery a jiná zařízení na ně nemají ovladače.THX

Odpovědi na otázku

Nebudu ti tedy radit s Linuxem, jen ale upřesním, že nemáš tak úplně pravdu, že nelze pro drivery použít starší HW. Kdysi jsem nakoupil různého HW ještě v době, kdy nebylo ani vidu, ani slechu o nějakém Win 7, natož 8, nebo 10. Podpora XP skončila ... a jen proto mám stará zařízení vyhodit? Našel jsem si Linux a nastavil, jak mi pasuje a vyhovuje a měl jsem 2 řešení, jak to "oprubovat". Bud udělat dualboot, což mi přijde jednodušší - tedy vedle mých XP, kterým jsem zakázal přístup na net, tak položil Linuxy - s těmi na net chodím a dělám vše potřebné. A ve starých XP zase skenuju, tisknu ... .Po zapnutí pc mi naskočí okno (GRUB), kde se mě optá, že kam chci jít - XP x Linux? Druhá cesta je cosi složitější a to tak, že do Linuxu jsem nacpal virtuálky a do nich XP, která jsem tam nainstaloval od základu, vč. driverů různých zařízení. A pak se stává, že třeba v Linuxu si pouštím YT, souběžně ve virtuálkách ta XP a tam skenuju, tisknu - dle libosti. Takže i taková řešení existují.

A pokud nechceš jít stejnou cestou a trváš na svém, můžeš použít třeba Malwarebytes Anti-Malware Free 3.0.5 a stáhneš ho i tady https://www.instaluj.cz/malwarebytes-anti-malware .

Free verze neběží v reálném čase. Free je dobrá jako doplňují vrstva.

https://www.adaware.com/user-guide/requirements Minimum system requirements:Operating system: Microsoft Windows 7 (Service Pack 1, KB3033929), Microsoft Windows 8, Microsoft Windows 8.1, Microsoft Windows 10

jj, taky pod linuxem kvůli staršímu skeneru virtualizuju XP. Jako, ono nativní skenovací SW v linuxu - Skanlite - je slušný, ale původní starý HP Scanning and Imaging je fakt nejlepší. Možná časem zkusím trial VueScan, zda by to plně nenahradilo, ale skener nepoužívám až tak často, aby mi ta virtualizace vadila a XP startujou rychle.

Jde o desktopy Fujitsu/Siemens vysoce spolehlivé tiše běžící v koutkech na dožití, ale s virtualizaci se určitě nepočítá.Jsou na něm nákladné licencované SW (hojně využívané) a už nepřenositelné neb anglická firma generující instalační klíče zanikla.

a musíte to mít online? Známý řešil nějaké kompy v laborce se starým OS a starým SW vázaným na ještě dražší HW. Nakonec to prostě izolovali a pro data mají nějaký extra kanál, ale není to rozhodně online a nedostane se to na net.

"vysoce spolehlivé tiše běžící v koutkech na dožití" " Jsou na něm nákladné licencované SW (hojně využívané)"Co až to nedejbože dožije?

to znám. Všichni se znaží dělat že taková možnost nikdy nenastane. A zž nastave tak se bude improvizovat.

S Vistama ti žádný antimalware pořádně nepomůže a, i když to nechceš slyšet, doporučuji se jich rychle zbavit. Byl to šílený os i ve své době, nyní ani nemluvě. Po pravdě nerozumím tomu, proč jste si visty vůbec někdy pořizovali. V každém případě si jejich používáním stále hlasitěji říkáte o pořádný malér.Píšeš, že se jedná o organizaci - tedy doufám, že alespoň používáte nějaký kvalitní UTM firewall s aktivním předplatným typu fortinet, který prohlíží Internetovou komunikaci včetně https spojení atp. A samozřejmě kvalitní zálohování s verzifikací vyvolávane zálohovacím serverem. Pravidelná archivace by také neuškodila. Jinak se s daty rozlučte, není otázka jestli o ně přijdete, ale kdy...

Pod vistama funguje ještě AVG- můžeš nainstalovat jen antivir a to ostatní po instalaci hned deaktivovat(různé zbytečné štíty, čištiče). Na starém noteboku vyzkušeno a funkční.

https://www.microsoft.com/cs-cz/download/details.aspx Podporovaný operační systémWindows 7; Windows Vista Minimální požadavky na systém programu Microsoft Security Essentials Operační systém: Windows Vista (Service Pack 1 nebo Service Pack 2)*; Windows 7*