Jaký 2 TB HDD na torrenty?

Ahoj, poradili byste mi prosím nějaký 2 TB HDD, který bude primárně určen na torrenty - tedy časté zapisování a čtení + uložení dat (instalaček). Windows 8 už mi háže hlášku že je nutná výměna a má špatné sektory.Co jsem se díval zvažuju WD RED, ale nevím jestli je to dobrá volba, navíc cena je vyšší, 2500 Kč. Díky

Odpovědi na otázku

Ukaž mi nějaký HDD, o kterém výrobce uvádí že se NEHODÍ pro časté zapisování a čtení.Doufám že jsi pochopil, že tvůj dotaz je nesmyslný!

To si právě nemyslím. Je jasný, že HDD je postavený na čtení a zapisování, ale jde o to jestli se vyplatí koupit hardisk třeba s 5200 otáčkama, nebo raději s větší cache + wd má různe typy HDD určené pro NAS, kamerový systém, atd.Jde mi o to, jaký se pro moji věc, hodí nejlíp.

a ten disk ti jako pojede v 24/7 režimu, že to tak řešíš? S ohledem na to, jak dlouho vydržely obyčejné disky na starších kompech, které často jak o závod swapovaly na disk, mi to přijde poněkud mimo...

pojede tak 24/3 cca. Jak kdy :) Jde prostě jen o tu výdrž. Jaký koupit aby vydržel, protože ten disk dostává dost zabrat.

Tak dík všem. Koupen tento za 2360 Kč.

Vidím to na vícediskový NAS který zvládne RAID (0+1 nebo 5, podle HW NASu), při provozu 365/24/7 tě velmi rychle začne zajímat spotřeba celého řešení a bezpečnost dat taky.

Děláš si blázny? Kdes proboha našel cenu 2500? To si snad mohl vidět jen v nějakém žido-kapitalistickém obchodu...

To říkám, obchodníci, kteří si přirazí 20% - typický vychcaný eshopy

Viz výš na alze. Já to stejně koupím jinde levněji ale i tak to bude 2400 kč +-

za 2400 Kč to říkám, že tě někdo natáhne, ale dělej jak umíš, i ty vexláci musej z něčeho žít.