» Poradna » Ostatní

Jakse rozhodnout?DVB-Tnebo DVBT-S.Kdy?jak propojit?MPEG 2-4?

V Olomouckém kraji se spustí DVB-T prý až od 1.9.2009 poslední v Č.republice.A platíme všichni za plné pokrytí JIŽ NYNÍ! REKLAMY VOLAJÍ SLEDUJTE ČT 24 atd. .!
V rodinném domě mám společný rozvod. Co pořídit a kdy? DVB-T nebo DVBT-S?
JAK TO LZE UDĚLAT PRO VÍCE TELEVIZÍ+ počítač+ rádia? Musí být ke každému příjímači telce- počítači nebo rádiu zvlášť příjmač(settop box) - dekodér? Nabídněte kde hledat taková zapojení. Pomozte nám!!! Díky!!!!
Kdy - odkdy se má ve zvuku přejít z nynějšího MPEG-2 na MPEG-4 ???? A tím si všichni znova budeme muset koupit nové Settop boxy nebo celé nové televize!!!!!!!???????? O tom se teď mlčí. Proč.? Neví se jen datum, Ale bude to!!!! Budoucí byznys zaplatí spotřebitel!!!!!!!!?
KDYŽ SKONČÍ ANALOG TAK TO BUDE PLATIT I PRO VŠECHNO POKRYTÍ I PRO - VKV-RÁDIA + mobily + autorádia atd.?????????????
V odborných časopisech jsem tyto DETAILY nezaznamenal!

Odpovědi na otázku

Každý přijímač potřebuje mít svůj set-top-box - DVB-T.
Anténa společná se musí nechat předělat odbornou firmou.
Jinak stačí i obyčejná anténa, ale ne do rozvodů a hlavně bez zesilovače - pro 1 byt. Mluvím o digitálním, pozemním vysílání. Je to zdarma. Pouze se platí a budou platit stejné poplatky české televizi. Dále budou vysílány programy, za které se bude platit a to je o něco dražší set-top-box se vstupem pro kartu. Set-top-box S je pro satelitní vysílání.
Vysílání ve vysokém rozlišení - pozemní, zatím nebude.
Ovšem potom budou potřeba zcela jiná a drahá zařízení.
Kupte si zatím jeden set-top-box, nejlépeTechniSat, DigiPal 2 TX za 2000 Kč, kvalitní a malý, a vyzkoušet přes nějakou samostatnou, obyčejnou anténu. S televizí se to spojí scartem, jako video. Budete bohužel používat 2 ovladače. Nové televize, né všechny, již set-top-box mají v sobě zabudovaný. Ještě něco ?

Budeš potřebovat DVB-T , ale klidně čekej. Ceny jdou dolů a v té době už možná budou i v ČR s MPEG4. Jinak co TV to jeden STB.
Jinak jsou už teď k dostání televize s DVB-T tunerem.