Jakou grafickou kartu?

Dobrý den. Prosím poradili by jste mi nějakou grafiku, aby to rozjelo hru detroit become human a podobné hry, nyní to nerozjede skoro nic , je tam intel hd graphics. Děkuji, zde specifikace-Název zařízení DESKTOP-8UGAPJ4Procesor Intel(R) Core(TM) i7-2600 CPU @ 3.40GHz 3.40 GHzNainstalovaná paměť RAM 8,00 GB (použitelné: 7,88 GB)ID zařízení EDF2E1A7-7DFE-45A7-B1CF-5CC39C5A3156ID produktu 00330-80000-00000-AA368Typ systému 64bitový operační systém, procesor pro platformu x64Pero a dotykové ovládání Pro tento displej není k dispozici zadávání perem ani dotykové zadávání.

Odpovědi na otázku

A máš i nějakou cenovou představu nebo je rozpočet neomezený? Jaký máš zdroj? Uveď přesný typ.Jakou bednu? Jde o fyzikální limity (velikost karty, možnosti chlazení)

Ono je to možná jedno, tedy kromě těch rozměrů v bedně. To PC je stejně na hraně minimálních požadavků, jak co se CPU týče, tak RAM.Pokud chce hrát takto nové hry (tedy nově/novější hry), tak je to spíše na nové PC jako celek.

Na bedně je napsáno dell optiplex 790V těch cenách se moc nepohybuji takže se prosím nesmějte mé neznalosti když střelím nějakou směšnou částku, co takhle do třech tisíc, asi blbost že? Pokud ano napište a já limit zvýším, jinak ta hra nepožaduji aby jela nějak úchvatně ale alespon nějak obstojně, nyní se totiž nerozjede vůbec, píše to že požaduje nějaký ovladač vulkanZdroj zjistím později, a dám vědět

A který Optiplex to je? Dělaly se velké i menší a úzké. Ne do všech se dá osadit standardní grafika. Tady jsou snad všechny možnosti:https://ctrlv.cz/tzpxAž budeš vědět, která to je a co v tom je za zdroj, uvidíme, co s tím. Je jasné, že se bude koukat na lowend, kde nejspíš s výkonem zdroje problém nebude. Půjde hlavně o ty rozměry.

Tak je to tedy small form factor. Po otevření pc jsem pojmul obavu, že karta se sem skutečně nikam nevejde, pokud se nemýlím. Tak mě napadlo nebylo by možné řešení externí grafickou kartou? Děkuji za pěkné/srozumitelné odpovědi. Vždy se mi tady maximálně tak vysmáli.
Přikládám link na fotku pc zevnitř-
https://ctrlv.cz/lZEx

Je tam místo na nízkou grafiku (Low profile) s velikostí max 2 sloty. Ale už to vypadá, že tam něco je. Co je tohle za kartu?https://ctrlv.cz/m3XC

Tak pro krátkém zjišťování jsem přišel na to, že se jedná o rozšiřující kartu na USB sloty, které ale stejně nevyužívám(tedy ty pro mně přebytečné)

Jelikož je ve slotu pro grafiku, tak ji musíš vyndat. S některými se vejde do toho druhého, s některými vůbec. Tohle je jedna z možností, která se vejde i s tou druhou kartou, protože má jen jednoslotový chladič:https://www.alza.cz/sapphire-pulse-radeon-rx-... Dvouslotový tam ani moc nemá smysl dávat, protože pak bude mít karta větráky rovnou na zdroji, což jí v chlazení moc nepomůže.Jak vidíš, cena nic moc. Výkon má cca dvojnásobný co GTX 660, která je u zmínění hry uvedena jako minimum.Pokud chceš něco levnějšího, tak jen bazar a hledat tyto malé karty a ještě je přebírat a najít něco, co má alespoň nějaký výkon, protože většina jich bude stát vyloženě za prd.

Děkuji za rady, moc mi pomohly, asi ji vezmu

Já vidím jako minimum GTX 780, což je výkonem cca ta RX6400, případně GTX 1650. Asi to po upgradu půjde spustit a snad to bude nějak hratelné, ale nebude to rozhodně nic moc. S tím PC nic moc dělat nelze. Na hry nebylo nikdy určeno. Pokud jde opravdu o hry, tak ačkoli chápu, že to tazatel možná neuslyší rád, ale nové PC by bylo vhodné. Dávat do tohoto PC novou grafiku za 5000Kč, mi nepřijde rozumné.PS: Ta grafika má jen 64bit sběrnici PCIe 4.0. To znamená, že v jeho PC bude výkon té grafiky škrcený rozhraním!! Už tam malý výkon bude ještě nižší a nejsem si jistý, zda se dostane na potřebný výkon, pro danou hru.

Koukal jsem sem:https://www.gamebro.cz/hardwarove-pozadavky-pc-v... Také mi to moc smysl nedává a ta PCIe 4.0 je dobrá připomínka. Osobně bych šel buď cestou něčeho bazarového nebo to vyměnil rovnou celé. Tak nějak jsem předpokládal, že návrh takové grafiky se spoustou ALE za 5000,- vyvolá jen reakci, že to nemá smysl.

Já koukal tady:https://store.steampowered.com/app/1222140/Detroit_Becom... Ano, těch "ale" je tam hoooodně. Pokud bych si byl jistý, že to tazateli poběží, tedy tu hru alespoň spustí a bude to hratelné, tak dejme tomu, ale ani tím si nejsem osobně jistý. Aby to nebylo, že koupí grafiku (na dnešní poměry zastaralou) a nakonec zjistí, že kvůli těm "ale" to stejně nepůjde. Zvláště když píše, že chce i podobné hry, což může být cokoli. Nicméně zmíněná hra je rok 2020, takže lze asi logicky myslet nové/novější hry, a na to to PC prostě nemá.

RX6400 by to zvládnout měla, otázkou je, co s tím nadělá to hloupé úsporné zapojení PCIe linek.https://www.youtube.com/watch

len si pozri ako tam je ryzen 5800x a nie 10rokov stara i7ka

Odpovídající ukázky pro starý HW se hledají jen těžko. Tady je 2500K + RX 460:https://www.youtube.com/watchRX 460 je na tom zhruba stejně jako RX 6400. U spousty her je CPU celkem fuk. Tuhle neznám vůbec, dnes jsem o ní četl poprvé. Takže netuším, jak je na tom s reálnou náročností na CPU.

RX 6400 na PCIe 2.0 bude solidní bottleneck

To je pomerne zajimava otazka. Pro jine, starsi, karty s podobnym vykonem rozhodne nebyl. Ale to neznamena, ze RX6400 to ustoji stejne / podobne.

Bohužel to někde umí udělat paseku:https://www.youtube.com/watchPřijde mi úplně na hlavu, že u těchto lowendových grafik, které celkem logicky budou chtít lidé osadit do starých pleček, výrobce použije jen 4 PCIe linky, takže to pořádně funguje jen na aktuálních deskách s PCIe 4.0. Při využití všech 16 linek PCIe 2.0 by to přitom běhalo úplně stejně.

Zrovna ta RX6400 je proste spatny design, ktery to PCIE 4.0 fakt potrebuje a na PCIE 3.0 ma asi o 20-30% mensi vykon. Plus na PCIE 2.0 ma o 30% mensi vykon nez na 3.0 Takze dohromady 2.0 vs 4.0 nejakych 50% dolu.Ta karta byla tak nesmyslne spatna, ze zatimco v dobe vydani ostatnich karet byl nedostatek a prodavaly se s +50% prirazkou, tak RX6400 se prodavala naopak pod cenou. Vlastne jediny scena, kde mela smysl, bylo ze si nekdo kupuje nove PC s 5600X nebo 11400F a chce potrebuje nejakou levnou dedikovanou grafiku.

JJ, souhlasim s vami obema. Taky jsem se na to ze zajimavosti dival. Pozoruhodne.

V tomhle směru by tedy spíš byla lepší GTX 1650. Ale ani u GTX 1650 není úplná záruka, že to bude fungovat. GTX 1650 totiž používá inicializaci přes UEFI a pokud je deska až moc stará a UEFI nemá, tak na všech výstupech bude akorát CD černo.

mam aktualne 3 testovacie pocitace, kde mozem otestovat grafiku.. najsilnejsi zdroj mam v i7 920, to je este starsie, potom mam i5 2500k a najnovsi je i5 4000neviemkolko. Vseky grafiky co sa kumne dostali a potreboval som ich otestovat tam fungovali. Co mi ale nefungovalo je radeon HD6770 v gigabyte H610 cisto novej doske s 12100f i3kou. Vyriesila to vymena za asus rovnaku dosku.

novy PC, 12400f, 16GB RAM, 1TB SSD, rtx3050

Do low profile slotu se ti vejde jediné GTX 1650, ta se jako jedna z mála dělá i v low profile provedení. Ta zaručeně rozjede i hry co požadujes.

Je to 11 let stare kancelarske PC, do toho nema smysl cpat nic noveho za 5000+ podle me. Vsechny komponenty uz jsou slabe. Malo pomale pameti, pomala deska, zdroj jen 240W !, ktery ma taky mozna na hranici zivotnosti, miniaturni skrin, disk bude maly a pomaly atd. Upgradovat to moc nejde, protoze mala proprietarni skrin vyzaduje specialni zdroj. Bez lepsiho zdroje tam nedas nic, protoze jenom to CPI sezere 100/240W a to jeste zere deska, disk, RAM, vetraky atd. Takze bys potreboval novou skrin, novy zdroj, cele to rozebrat. Ozivit to SSD diskem. 8GB RAM je dost na hrane. Nepujdou ti tam dat W11, takze za dva roky jsi bez bezpecnostnich aktualizaci. Marny boj.Osobne bych maximalne koupil neco do TDP 100W na bazaru za par korun, low profile. Nejkou GTX 1050/1050Ti. Nova Nvidia 730 za 2000 podle me nema smysl. Dost pravdepodobne na tom pocitaci za chvili neco prestane fungovat a davat si 1650 do noveho nechces.A zacal bych setrit na novy pocitac aspon 30tis.Pripadne jestli si chces zahrat uz nyni, tak bych koupil bazarove PC grafikou aspon 1050Ti, za 5-10tis Kc sezenes neco pouzitelneho. Pripadne muzes koupit s tou grafikou nejaky levny zaklad s i5-2500+8GB RAM a dat tam tam ten tvuj procesor a RAMky, to je asi jedine, co ma nejakou hodnotu. A dokoupil bych SATA SSD aspon 500GB za 1200, ale to ten bazar mozna uz bude mit.

Zdravím. Myslím že stará rx480 / 580 či GTX 1060 měla posloužit více než dobře.

Popř. Bych řešil spíš jiný PC protože zde bude problém s místem.

Zkus si příště přečíst i diskuzi, než odpovíš...

Nejlevnější investice je xbox series S a gamepass :) budeš mít jistotu že utáhneš všechny nový hry a ke konci tě to přijde levněji jak zachraňovat starý počítač.

Ten počítač je přes smrtí. Pred dvěma roky jsem měl i7 2600 měl sem na tom gt 660, 1050, ryzen 570 i 1660 super. Novou grafiku bych do toho rozhodně nekupoval. Podíval bych se po starší se zárukou třeba tu 1650/ 1050 bys kolem 3000 mohl sehnat. Víc nemá smysl dávat. Chtělo by to zvážit jestli ten PC po 11 letech nepošleš pryč a nekoupíš nový cena cca 25 až 30. Možná by šlo 22

Mam obdobne PC akorat od HP. Take SFF provedeni. Resil jsem to grafikou GTX 1650 low profile. Procak mam i5 a slape vse paradne.

Jak již bylo zmíněno, tento starý kancelářský stroj pro vás nemá smysl oprašovat.O HW a zřejmě ani SW s prominutím vůbec nic nevíte takže vám doporučovat nějaké díly abyste si to zbastlil sám nemá smysl protože nebudete schopen řešit žádný z následných problémů.Kupte si z bazaru PS4 slim. To máte za nějakých 5000 a je vyřešeno....to takhle do toho optiflexu dáte ten radeon 6400,pak ovladače, pak se to bude v zátěži vypínat protože nestačí zdroj, pak se to bude celé péct protože ta malá divná bedna nemá žádné chlazení atd atd. atd.