» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jako administrátor zjistit svoje heslo, nebo heslo jiného administrátora.

Ahoj, neví někdo jak zjistit heslo jiného uživatelského účtu nebo klidně i mého, když jsem administrátor? Děkuji.

Odpovědi na otázku

nijak, moze ho len zmenit

Ale jo, jde to. Ale neni to jednoduche a rozhodne to prekracuje ramec zdejsi poradny.

Ale, ale, pan je Copperfield Byl byste tak hodny a podelil se s nami (staci ramcove), jakym zpusobem to u Vas v Bradavicich delate? Jen to upresnim - zajima me zjisteni hesla ve 100% pripadu, tedy i "silneho" hesla a (pokud se nepletu) nemate k dispozici vypocetni vykon NSA...

Google: "sekurlsa". Vic napovidat nebudu.

https://github.com/gentilkiwi/mimikatz/wiki/... :"Starting with Windows 8.x and 10, by default, there is no password in memory."

Možno by to šlo nejakým softom, ktorý dokáže pracovať s rainbow tables. Tuším sa volá Ophcrack, alebo tak nejak.

Tohle nikdo nezjišťuje. Jako administrátor máš zpravidla možnost jinému účtu (nebo i svému) nastavit nové heslo. A nepotřebuješ znát předchozí heslo, stačí když si budeš pamatovat tohle nové heslo.Když je tedy nastavení nového hesla tak snadné, tak proč by se někdo patlal s prolamováním hashe apod aby zjistil stávající heslo?

Nejspíš proto, aby to ten druhý nezjistil. Admin to k ničemu nepotřebuje, prostě zapomenuté heslo resetuje na žádost uživatele, který to zapomněl a ten si nastaví nové, které admin také nezná.Ale pokud se chce dostat k někomu, kam nemá, aniž by to dotyčný zjistil, potřebuje heslo jen zjistit. A protože tohle není normální situace a je to proti zásadám bezpečnosti, tak to prostě nejde. Což je správné.Klidně se vsadím, že jde o PC doma a ten druhý uživatel/admin bude sourozenec nebo partner, který rozhodně nestojí o to, aby mu tam dotyčný lezl.

mali sme pripad, ze riaditel skoly skoncil a dostal vypoved. Zahesloval pc vedenia skoly a odmietol dat heslo.. ano, mozes to riesit zdlhavo na policii... za 5 minut som im resetol hesla (ok za 15 minut, lebo 3 pc), zaplatili hodinovku a vsetci boli spokojni.

Hirens bootem to mas za 2min.nabootujes z flash, spustis appku na password recovery a mas to. Jdes na dalsi pc. Zjistit nejde, zmenit ano. Kdyz se mi vrati ntb zaheslovany, takto to delam. Byvaly it nechaval jeden ucet a po zavedeni gdpr vsichni museli zaheslovavat. Nikdo se nesmolil s vice ucty a z toho jednim spravcovskym...

ja nosim na klucoch 3 usb kluce :) win10, synology active backup boot media, acronis. Nechce sa mi 4ty :) ked staci nabootovat win10, cmd, system32 zmenis taky subor na iny subor, nabootujes win, stlacis co treba a net user meno heslo

Zkus multiboot, ja nosim jednu flesku. Mam na ni deset ruznych dister.

Zkousels to na win 10 1903 a 1909 ja jo a ono uz to nejde. Uz proste to cmd nespustis, kdyz prejmenujes ten usnadneni ci co to je.

ani online ucet nezmenis heslo..

Přes hirens boot je to vpohode. Odzkousene.

K čemu? máš možnost měnit práva, tj k souborům se dostaneš, k mailboxu taky