» Poradna » Počítačové sítě

Jaké používáte DNS?

Nechtěl jsem, abych používal DNS od UPC, které může cenzurovat některé weby. Dříve jsem používal Google DNS,který ale občas nefungoval, pak jsem přešel na OpenDNS, ale tomu také nedůvěřuji, protože ho koupilo Cisco. Je nějaká spolehlivá prodemokratická alternativa od provozovatele, který mě nebude omezovat?

Odpovědi na otázku

Tohle je spíš na psychiatrickou ambulanci (léčba paranoi), ne na PC poradnu. Žádné známé DNS nic necemzurují a výpadek google DNS byl snad jediný za několik let.

DNS servery UPC blokují weby zveřejněné na seznamu Ministerstva Financí.Podrobnosti zde:https://www.mfcr.cz/cs/soukromy-sektor/hazard...

No to je opravdu problém

To je problém. Jak se jednou začne, svádí to k pokračování... A pak zablokují třeba "politicky nepohodlné" weby...

To je bohužel docela pravděpodobné, protože se k moci dostávají individua, které mají rády cenzuru...

Nic.cz nic neblokuje. Google DNS je ověřená jistota. A můžeš najít další DNS. To už si musíš ty sám vyzkoušet, které DNS ti bude vyhovovat více.

Tak s touhle paranoií si dej na hlavu alobalovou čepičku, pravidelně se koupej v octové vodě a odpoj se od Internetu

Vidím, že používáš Windows 10. Jaké máš nastaveno DNS? Od internetového poskytovatele, nebo nějaké alternativní?

Od poskytovatele a je mi to u prd*ele, pokud to funguje. A pustí mně to třeba i na porno

asi tak. U mne normální O2 a taky jsem si nevšiml, že by mne to někam nepustilo.

primární 1.1.1.1sekundární 8.8.8.8

V klidu používej UPC, které stejně vidí veškerý tvůj provoz, takže zde by bylo cenzurování přes DNS silně postavené na hlavu.

UPC blokuje některé hazardní stránky. Tudíž doporučovat tazateli, at dále používá DNS od UPC, není řešení jeho problému. Však si to můžeš sám vyzkoušet, použíj UPC DNS a pak si vyzkoušej nějaké stránky, které ČR zakazuje zobrazit...

Odpoledne: https://www.zive.cz/poradna/pracuje-comodo-fi... a předtím..., že?(dlouhé šifrování disku, TPM, VeraCrypt, atd... Stejné "problémy", stejná IP)

NIC.cz217.31.204.130193.29.206.206Google8.8.8.88.8.4.4Cloudflare1.1.1.11.0.0.1

Já většinou u zákazníků nastavuji jako primární DNS ten od poskytovatele připojení a sekundární CZNIC.Pokud jde o české prostředí není důvod používat zahraniční DNS servery

K doplnění seznamu... FreeDNS: 37.235.1.17437.235.1.177a určitě by se našly ještě další.

Primární mám Cloudflare, sekundární Google. A URL z cenzurovacího seznamu ministerstva pro vybírání výpalného mi fungují (nehraju, jde mi o princip, když přitáhnou šrouby, najdu jinou cestu)