» Poradna » Notebooky

Jak zrušit heslo po zapnutí notebooku

Prosím o radu. Jak zruším přístupové heslo notebooku Lenovo po zapnutí, restartování. Nemohu se dostat do biosu, kde bych to mohl vypnout a další možnosti mě nenapadají.Předem za radu děkuji. Martin

Odpovědi na otázku

Nepřesný termín:"přístupové heslo notebooku" To může být heslo do BIOSu i do OS.Předpokládám, že píšeš o BIOSu.Co s tím?1) Zadej heslo do BIOSu.2) V BIOSu zruš heslo.BIOS zruší šifrovaný disk => bude to chvilku trvat.

Velice děkuji za radu. Ano myslel jsem do biosu. Potřeboval jsem to heslo zrušit, protože budu mít nový NB a tento dám dceři.

IMHO jsi mohl ponechat šifrovaný disk a nové majitelce prostě sdělit heslo.

Dík, to mě napadlo, dokonce jsem už i vytiskl heslo na papírek a asi ho přilepím někam na NB, ale tak nějak jsem to chtěl holce usnadnit.

Nechcci být zvědavý, proč dcera potřebuje heslo do biosu???

Děkuji za odpověď. Dceři je 12 ....... a napadlo mě, že jí to heslo někam na NB přilepím, ale tak nějak jsem se rozhodl, že jí to usnadním.

Zeptám se znovu, dcera bude dělat nějaké nastavení notebooku, že potřebuje heslo do biosu? Normální uživatel tam nevstupuje nikdy. Nejde Vám o přístup do operačního systému (windovs)? viz:https://www.youtube.com/watch

A pokud jde tedy opravdu o heslo do biosu, tak ho v biosu smažte. U notebooků Lenovo se do biosu dostanete tak, že notebook zapnete přes malé tlačítko, bývá různě umístněné, neznám Váš konkrétní typ, který máte.

zrusit pristupove heslo

jak zruším heslo do noutbuku.