» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jak zobrazit linuxové CD

Předem upozorňuji, že nejsem linuxám a těmto distribucím moc nehovím. Proto využívám služeb poradny a doufám, že mi někdo adekvátně odpoví na můj dotaz. Dále bych chtěl upozornit, že jsem strýčka googla zkoušel a bohužel mi nenašel to co bych potřeboval.Můj dotaz:mám operační systém s Windows 7 a potřeboval bych, aby mi dokázal zobrazit zaváděcí soubor, který je pro stroj určený s Linuxem. Potřeboval bych zobrazit obsah disku a přepsat tam jednu hodnotu, tu zároveň vypálit na cd. Jakým programem či jak si mám obsah CD zobrazit pod operačním systémem Windows ? Existuje nějaký plugin pro např. Total commander nebo něco podobného ?

Odpovědi na otázku

nechceš spíš říct, na co něco takového potřebuješ provádět?

IsoBuster 3.4 "na pripaľovanie cigaretky na dva ťahy" http://www.filehippo.com/download_isobuster

čo vlastne chceš? Zavádzač môže byť GRUB4DOS, alebo GRUB2, ten načítava vmlinuz na linuxovej particii. Ak chceš vidieť Byte po Byte, tak na to je napr. Norton Ghost (asi pre DOS), alebo ak chceš kopiu MBR, tak v linuxe spusť dd if=/dev/sda of=mbr.backup bs=512 count=1a súbor mbr.backup napáliť, alebo s ním robiť čo chceš a nakopírovať nas5 (mohlo by fungovať aj cp mbr.backup /dev/sda). CD sa zobrazí aj pod Win, lebo jeho FS je stále cedečkovské (UDF pre DVD, alebo niečo pod. pre CD)