» Poradna » Web a internet

Jak zlepšít internet

dobrý den,chci se zeptat jestli jde nějak stabilizovat ping když nemam optiku ping jede i v pozdních hodínach na 30ms ale každých pár vteřin skočí na 1 vteřinu na 1000ms a víc předem děkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

Nejde. Jedině výměnou poskytovatele za nějakého s připojením kabelem. Předpokládám, že doma máš počítač k routeru připojený kabelem a ne přes WiFi?

ano mám připojen pc k routeru kabelem a chci se zeptat jsou poskytovatelé internetu které udělají optiku i když v dané lokalizaci není ?

Bohužel nejsou. Nebo přesněji, asi bys našel, ale to by ses nedoplatku, protože bys platil veškeré náklady s natažením kabelu od nejbližšího uzlu poskytovatele.

omlouvám se že otravuju ale tak bych se chtěl ještě zeptat jestli s tím nemá něco společného i to že mí počítač poslední dobou hlasí "your computer appears to be correctly configured but the device or resouce (DNS server) is not responding"

moze to byt sposobne aj DNS serverom, kt. odpoveda neskoro... skus si nastavit ako DNS 1.1.1.1 a aleternativne 1.0.0.1 alebo google DNS, alebo hocijaky iny a uvidis.

A co jako má DNS server společného s výpadky pingu (v případě, že nepingáš přímo na ten DNS-server)? To bude spíš naopak - DNS server neodpovídá kvůli výpadkům sítě.

Áno ja to môže byť. A aký máš internet - rýchlosť pripojenia a firmu , ak to nie je tajné ? Že to nie je nejaký TJ Sokol Kotehůrky/aj taký som videl/.

Nechcem byť ironický , ale ak máš od 200 000 do 1 000 000 korún, tak ti tú optiku niekto zavedie aj solo ! Ináč , pokial to nezafinacuje štát , alebo provider nevidí stovky -tisíce potencialnych zákazníkov , tak zabudni .

Ale tak zase nehraj si na Andersena, pohadky ti moc nejdou.O2 mi na poptavku nabidla optiku v miste kde nic takoceho v okoli neni k dispozici a rozhodne to neni v tehle cenach, ale na druhou stranu to fakt neni za 500 mesicne )Zrizeni 15kDoba zrizeni 52 tydnuMesicne 12k za 100Mbps, 15k za 300Mbps, 18k za 1GbpsMinimalni delka smlouvy 24 mesicu. Vsecko bez DPH.Neni to levne, ale zase milion to taky neni.

Me nabidli taky kabelovku nebo optiku ale s tim, ze vykopove prace zaplatim. cca 2000/m mam to asi 1/2km takze prd.... Barak osamoceny, mozna jeste soused 200m nademnou, ale to je dalsi. A realizace rekli ze cca do 1roku, nez sezenou souhlas majitelu pozemku a tak. A ten rok je jejrychlejsi, ze spise to bude trvat 2 roky. takze Wifi jediny normalni spoj. ale zase mam garantovanych 30/15 s tim, ze kdyz linka dovoji, jede to maximalkou. cca 60/40

To ale není úplně domácí internet, že? V oblasti firemních přípojek je tohle normální. Konektivita na optice nic nestojí, takže za těch 24 měsíců je potřeba pokrýt vykopání toho kabelu. A jste u těch statisíců.

Zajisté by se našli pokud bys byl ochoten to zaplatit. Jenže to se bavíme o částkách s hodně nulami na konci.

A ten ping je kam? Zkousis nejaky speedtest? Nejakou hru? Zkusil jsi pingnout nejake zarizeni poskytovatele? Podle toho kam pingujes, tak dostanes ruzne hodnoty.

hru

Tak si udelej tracert na server dane hry at vidis kde mas nejvetsi ping. Server s hrou s vysokou pravdepodobnosti nepatri tvemu poskytovateli a ani infrastruktura mezi siti tveho poskytovatele a serverem te hry. Tj. problem ktery pozorujes nemusi ale vubec souviset s tvym poskytovatelem ale muze byt kdekoliv po ceste od poskytovatele k serveru dane hry. Coz nevyresis ani kdyby jsi zmenil na nejlepsiho poskytovatele v tvem okoli. Pokud ma herni server problemy posilat/prijimat data, tak s tim neudelas nic ani ty ani poskytovatel.Nehlede nato, ze server te hry muze byt v uplne jinym casovym pasmu nez jsi ty, a nebo lide co se na nej pripojuji. Takze i kdyz ty hrajes ve vecernich nebo brzkych ranich hodinach, server muze ve skutecnosti byt ve sve nejvetsim vytizeni.

Může to klidně dělat i "hnijící" zdroj u routeru. Zkus se připojit napřímo bez routeru. Pokud to bude zlobit i pak, je problém na straně poskytovatele. Udělej si výpis a omlať jim ho o hlavu...

Takýto ping môžeš iba reklamovať , ak ti to robí na server providera . Iné smery ich nezaujímajú. A herné servery už vôbec nie !

Tak muze to byt poskytovatelem (prodal vic pripojeni, nez jeho sit zvladne), vasim prijimacem (nemusi byt nutne vas, ale proste muze byt vadne), okolnim prostredim (kvalita pripojeni je na hrane a vyssi zatizeni proste vede k problemum)...Poddimenzovanou sit poskytovatele neovlivnite, muzete jen zmenit pripojeni k jinemu, jestli takova moznost je a nebo urgovat, ze v danych casech je vase pripojeni nepouzitelne. Prijimac muzete vymenit snadno a okolni prostredi nezmenite, ale da se treba prejit na jinou technologii v pripade bezdratoveho pripojeni.Pokud vam staci a vyhovuje uz 30ms, tak mate spoustu moznosti - tam se vejdete i s LTE nebo kabelovou televizi Kdybyste mel opravdu optiku, tak se bavime v nejhorsim o 10x rychlejsi odezve a tam by uz vykyv na 30ms byl dost problem