» Poradna » Počítačové sítě

Jak zjistit IP Nanostation od providera

Dobrý den, potřeboval bych zjistit ip adresu mého nanostation od ltnetu. Ten nanostation nám prodal a nastavil provider.Děkuji.

Odpovědi na otázku

Nanostanici mam pripojenou pres PoE rovnou do pc. A ip mi dhcp da 10.100.24.193

Jedině zkusit použít nějaký netscanner. Musíš být ale samozřejmě připojen přímo na výstup nanostation, ne až za router (pokud nějaký máš).

Ano, to jsem. Skusím to.

Stahl sem https://www.softperfect.com/products/networkscanner/a je tam ip range! ale já to nevím :!Prosím, jak dál, nebo mi nějaký doporučte.

Ikdyz to zjistíš tak ti to bude nanic. Protože ti urco bude zaheslovane podle mě to bude IP jen o jeden rad menší než jaká je IP pc. Já to slespon tak měl. Než jsem požádal o veřejnou.

v příkazové řádce napsat ipconfig ipadresa brany bude ip adresa nanostationu

Ne vždy, nanostation nemusí byt brána, ta může být třeba u providera. Ale zkusit může.

To by platilo v případě, že by nanostation sloužil zrovna jako router, což si nemyslím. Bude to fungovat spíš jen jako bridge.

to si nemyslim, pac pise ze mu dhcp prideluje adresu

Jenže to DHCP nemusí běžet v nanostation, ale na serveru providera. U lokálních poskytovatelů přes wifi je to běžné. A ten wifi přijímač u zákazníka je jen bridge.

pridelovat ip adresu klientovy po bezdratu v bridgy, to snad nemyslite vazne

Ano, myslím. U lokálních wifi providerů je to naprosto běžné, nevím, proč se tomu tak divíš

Iprange je rozsah, tzn jen poslední číslo v IP zmrnis zacinaje od 1 konce 255

Teď tedy váhám, rozsah posledního čísla v IP je 1-255 nebo 0-254? V tom tedy nemám jasno, ale osobně se přikláním spíš k 0-254, byl bych rád, kdyby toto nějaký zkušenější síťař upřesnil.

IP range zkus dát 10.100.24.0-254. Předpokládám, že by IP adresa nanostation měla být ve stejném rozsahu, kde je PC.

Ve finále to beztak skončí na tom, že to po tobě bude chtít heslo a to nemáš Takže nejlepší bude, když se jednoduše zeptáš providera. Pokud vám to zařízení prodal, musí ti údaje sdělit. Je ale taky možné, že vám to zařízení jen pronajal jako součást paušálu, pak by měl smůlu.

Zapoj to do Itnetu a precitaj si IP adresu, kedze ju dava Itnet cez DHCP.

Napíšu výchozí bránu(IP) do prohlížeče, a máme tu MikroTik!

Já mám pouze AirLive jako AP! Takže mám ip od ltnet. AirLive slouží jako WiFi z půdy kemě do pc. Amám stejnou ip, když si půjčím z práce Notebook , zapojím kabel místo do AP do ntb.

To je ok, tak to ma byt.

To bude router poskytovatele, ten přidělí adresu jak Nanostationu, tak tvému PC. Ještě by tu byl jeden způsob, ale jen pro fajnšmekry. Sundej Station, připoj si ji k POE normálně na stole, nastav si na počítači statickou adresu, dejme tomu 192.168.1.22 a měl by ses tam dostat přes adresu 192.168.1.20. Ale pozor tenhle způsob bude fungovat jenom pokud station nebude připojen k vysílači poskytovatele a nedostane žádnou IP adresu. Ale stejně platí co už tady psali jiní bez hesla se dál nedostaneš.

Sice jsou to skoro 2 roky, ale kamarád má LTnet.cz. 1 připojka je v Horních Řepčicích, 2 je v Miřejovicích. Ta ip 10.100.24.1 je prána tvého clienta! Protože mají oba připojku jinde, 1 má UBNT, druhý mikrotik. Zadám ip u ubnt, vyskočí UBNT stránka. Zadám ip u mikrotiku, mám tam mikrotik. Ale ltnet.cz má wifi zaheslovanou, to jsi možná chtěl.