» Poradna » Počítačové sítě

Jak zasíťovat domácnost ?

Zdravím, potřeboval bych poradit jak šikovně udělat domácí síť. Momentálně to sice tak nějak funguje ale myslím že to půjde o hodně jednodušší a přehlednější.Momentální situace :Internet (o2) mám zavedený do modemu č.1 (Zyxel) jenže ten má slabý signál Wifi na pokrytí první části domu. Proto je z něj internet naveden do modemu č.2 (ASUS) na který je napojeno i domácí uložiště (WD my Cloud) a jsou z něj vyvedeny i lan kabely ke 3 počítačům v první části domu.Z modemu č.1 (Zyxel) je veden Lan do druhé části domu a zde je zapojen do modemu č.3 (TP-LINK) ze kterého mám wifi pro druhou část domu kde nedosáhne ani mocem č.1 ani modem č.2Problémy: 1) Když zapojím internet rovnou do modemu č. 2 (Asus) nejde mi připojení k internetu. 2) Jelikož jsem v druhé části domu napojen na modem č.1 nemám možnost dostat se na uložiště WD. Chtěl bych nějakým způsobem úplně odstranit modem č.1 protože v podstaně jen dodává internet do modemu č.2 a č.3 a modem č.3 bych klidně vyměnil za nějaký wifi vysílač nebo něco takového tak abych doma měl prostě jen jednu síť místo 3.Myslím že to zní až moc složitě proto se přidám skromný plánek momentální situacehttp://www.jpeg.cz/images/2016/02/05/lhWDy.jpgdík za názory ale myslím že nakonec si snad stejně někoho budu muset pozvat :D

Odpovědi na otázku

Jedna siet sa robi tak, ze sa nepouzije vstup WAN na tych routroch, alebo sa pouzije specialne nastavenie ako AP ak maju tie routre taku moznost nastavenia.

Detail: č. 2 a č.3 takmer isto nie je modem a zrejme ani č.1, ale 1. je modem s routerom a ostatné sú routery. Zrejme na 2. a 3. by si mal vypnúť DHCP.Skús si prečítať http://it.cestuji.info/slaby-wifi-signal.php

Nějak mi tady v tom "románu" chybí základní informace a sice co ti má (na základě smlouvy) to slavné O2 dodat do účastnické zásuvky. Z toho bych vycházel. Ono jak se říká z h.vna bič neupleteš!

Nepleť modemy a routery. To je něco úplně jiného. Pokud máš xDSL, tak potřebuješ jeden modem/router (to je asi ten ZyXel) a dále už potřebuješ jen switche a wifi acces pointy. Jedině tak zajistíš, že celý dům bude fungovat jako jedna síť a každý počítač/notebook/telefon/tablet bude moci komunikovat s jakýmkoliv dalším zařízením.

tvl, ty si opravdu borec, ještě mu poraď ať všechno vyhodí a nakoupí to co mu poradíš . Pokud vypne DHCP na routru, začne se router chovat jako switch, a veškeré adresy přidělí modem, tudíž se všechny zařízení mezi sebou uvidí.. ale proč ti to vlastně píšu, ty to víš líp, sice neřekneš postup, ale víš...

Já jsem neřekl, že má něco vyhazovat, jen jsem řekl, jaká zařízení potřebuje. Dokonce je může udělat z těch zařízení, co doma má. Ale nestačí to, co píšeš ty

povypínej DHCP a je po problému. DHCP ti zustane jen na modemu od O2, takže se pak vsechny počítače v síti uvidí bezproblémů.

Ne, to opravdu nestačí

samozřejmě že stačí, popřípadě ještě na routrech nastavit pevné IP v rozsahu ve kterém pracuje modem..

Hele, zkus si prosím nejprve přečíst aspoň nějaké základy o sítích, třeba jaký je rozdíl mezi routerem a switchem, než tady budeš mudrovat. Můžu tě ujistit, že to opravdu není v DHCP Existují dokonce i switche s DHCP, přesto to jsou pořád switche. Takže znovu opakuji, že pouhým vypnutím DHCP v těch routerech z nich switche neudělá a nebude z toho mít jednu síť, to je jistota

Nechápu nad čím se tady hádáte. Je to normální jednoduchá domácí síť. Pokud je hlavní router Zyxel, tak stačí k němu připojit další dva WiFi routery, na kterých se vypne DHCP a zapojí se do LAN (ne wan). Tudíž adresace půjde z hlavního routeru na Zyxelu a na ostatních prvcích (routerech) se nastaví statická adresa zařízení z rozsahu, který přiřazuje Zyxel. Udělal jsem tak X domácích jednoduchých sítí a nikdo si nikdy nestěžoval. Vždy vše fungovalo jak mělo. Jednoduchá síť a funkční. Tak proč by to nestačilo?

Samozřejmě, toto je správné řešení romanenkovi tam chyběl ten základní krok ke změně routeru na switch, což je vynechání zásuvky WAN a zapojení přívodu do LAN Ne jak on tvrdil, že stačí vypnout DHCP

JackBrno - tobě zase chybí kousek mozku, o wan pisatel nikde nic nepíše, a ani ty si nedokázal normálně odpovědět, pokud teda za odpověd nepovazuješ, větu - ale to nestačí.. tvl a ty tvoje další "rady" v jiných vláknech taky stojí za to

Chlapče, nesnaž se vykecat ze své neznalosti Prostě přiznej, žes tu nejdůležitější část rady vynechal, protože jsi ji neznal On sice o WANu nic nepíše, ale vzhledem k tomu jak mu to "fungovalo", to evidentně přes WAN měl. A o jiných radách se tady prosímtě raději nezmiňuj, ať se víc neztrapníš. Jako např. tvoje "inteligentní" rada k odstranění ozvěny u hlasitého odposlechu zeslabením reproduktoru, tedy vlastně zrušením té funkce