» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jak zakázat jednu aktualizaci

Potřebuji zakázat instalovat aktualizaci ovladače "Synaptics - Other hardware, Pointing Drawing - ThinkPad UltraNav Pointing Device".Ikdyž UltraNav odinstaluji, tak ji při restartu Windows 10 opět při aktualizaci nainstaluje. Nechci zakazovat všechny aktualizace, potřebuji zakázat pouze tuto aktualizaci - instalaci software.Je to vůbec možné u Windows 10 - Home?

Odpovědi na otázku

Pokud vím, tak u Win10 máš buď aktualizace zapnuté nebo zcela vypnuté. Sorry jako

Oficiálně je tam jen ta možnost zapnuté a vypnuté tam bohužel schází.

Není to možné, smůla.

tak touchpad musí mať nejaký ovládač aby fungoval..tak buď ho tam nechaj alebo si tam nainštaluj od výrobcu a systém ti to prepisovať nebude

Driver tam je, tohle je pouze utilita na víc pro touchpad, takové rozšíření nastavení, což nepotřebuji. Proto UltraNav odinstalovávám - dělá na Win10 bordel s gesty.Jenže když tuto utilitu odinstaluji, tak další update Win10 ji nainstaluje A to nechci!

Najdi složku do které se ta utilita instaluje. Utilitu odinstaluj. Pokud po odinstalaci zmizí i ta složka, vytvoř ji znova ručně (prázdnou). Pak běž do jejích vlastností > zabezpečení a zakaž do ní veškerý zápis.Hotovo. Do této složky už se nic nenainstaluje.

Zakaž automatickou instalaci ovladačů.

Jak tohle udělám?

Pokud nechceš vypnout Windows Update a aktualizovat jinak, pak máš jen tyto možnosti:1.https://365tipu.wordpress.com/2015/08/14/jak-ve-windows... 2.https://365tipu.wordpress.com/2015/08/09/jak-zabranit-d...