» Poradna » Programy

Jak z dokumentu odstranit podivné znaky?

Mám dokument Word (cca 100 stran) s (cca 1000) podivnými znaky. Nacházejí se uvnitř slov a vypadají, jako rozdělovače na koncích řádků, ale na koncích řádků nejsou. Znak nelze uložit do schránky a vypadá takto: vodorovná čárka v horní části malých písmen a vpravo je čárka shora dolů asi čtvrtinové délky čárky vodorovné (taková jakoby skoba). Ručně tyto znaky vamazat jdou, ale je jich moc - jde to nějak hromadně?

Odpovědi na otázku

Použil bych funkci Wordu "nahradit" . CO - zkopírovat znak, ČÍM - nechat prázdné.

To jsem chtěl zkusit, ale ten znak nejde vložit do schránky a tudíž ani do pole "nahradit CO".

Pokud v tabulce znaků takový neexistuje, zbývá pouze ruční práce. Možná je to nějaký skrytý znak Wordu, ale tak do hloubky Word neznám.

Není - čistě náhodou - znaky vidět pouze při použití funkce "zrcadlové velké "P""?

Ano - při zrušení této funkce, znaky zmizí. "Tisknu" to do PDF a tam se to nezobrazuje.Díky za radu, to je ono.

Já jsem ty znaky někde (kdysi) viděl. Napadlo mě, že to jsou znaky řídící. Náhodou jsem se trefil, nic víc. Dobré spaní.

jakz: Ne, podle popisu to není ono. "Skoba" je znak volitelného rozdělení slova, který vidíš (stejně jako ostatní formátovací znaky), jen když povolíš jejich zobrazování. Pokud se chceš zbavit volitelného rozdělování slov, zkontroluj nastavení v Nástroje-Jazyk-Dělení slov. Podle charakteru textu může být někdy výhodnější zarovnání do bloku, jindy na prapor, nebo dělení slov ani nemusí být vhodné.

jakz: Ještě doplním - ptal ses, jak se znaků hromadně zbavit: Nahradit; (Více), Najít-Speciální-Volitelné rozdělení; Nahradit (nic), Nahradit vše. Odstraní ručně zadané dělení slov zadané pomocí Ctrl -.

Jednoducho - vypni v menu zobrazenie znakov formatovania - znak na konci značí "koniec riadku". Je to interný znak Wordu - pri tlači a prehľade stránky sa nezobrazuje.

Vypněte si zobrazování řídících znaků, vy umělče...

zdravím kopiroval som text do wordu a vyskakujú mi medzi slovami rôzne symboli ako čisnke znaky po tom niečo ako oči to vyzerá a rado by som vedel ako to odstraniť sná dostanem odpoveďčo najskor predom pekne ďakujem