» Poradna » Notebooky

Jak vytvořit recovery oddil PQService s Windows XP pro Acer Travelmate 2410?

Ahoj, dostal se mi do rukou tento starší křáp. Úspěšně jsem vyměnil Celeron M za Pentium M 740 a rozšířil RAM na 2 GB. Teď bych mu rád vytvořil D2D Recovery oddíl s Windows XP, tak jak to dělal v minulosti Acer. Neznáte někdo postup?

Odpovědi na otázku

nešpekuluj nad pičovinami (obsah doma nevytvoriš) ale skryt oddiel pred ,,blbcom,, možeš cez ADD volba 0h27 a donho pred tym umiestniš bitovku cez ATI http://neviem.eu/phurl/ahuj

Laskavě se mnou mluv slušně ty čoboláckej týnejdře z Horních Uher a táhni si udělat úkoly. Nehledě na to, že postuješ warez!Zde je odkaz na originální image Aceru:https://acersupport.com/acerpanam/manuals/acer/00... Tím se sice vytvoří partyšna PQService (na které je boot.wim), ale to neřeší můj problém, jak tam nacpat již hotovou instalaci Windows XP (jako to třeba jde u Lenova https://tinyurl.com/pfyc885). Výhoda tohoto řešení, jak u Lenova, tak u Aceru tkví v tom, že se stikne klávesová zkratka a obnoví se sytém. A nehodlám na NASu skladovat image hotové instalace předpotopního notebooku s mrtvým a nepodporovaným systémem.

Postup znám. Acerovský systémy jsou řešený přes NAPP. Ten obstarává instalaci systému ze skryté partition. Verzi nevím, to je pro každej modelovej rok jiný. V servisu taháme preloady přes winPE natažený přes síť. Celej postup řídí script (rozdělení disku, formátování, rozbalování...) Taky to nejsou hotový image. Dá se vytvořit i recovery CD/DVD. Nevím, na co si dal odkaz, ale pohledat recovery CD. Někde sem viděl odkaz na různý modely

Super, ale zase tak dokonalý to být nemuselo. Image je odsud https://tinyurl.com/lo23fh8, zatím jsem ho nezkoušel, ale předpokládám, že tam je WinPE.Moje představa, možná trochu naivní (jak ji dělám u Lenova), je následující:1) nabootuji z nástrojů od Aceru, vytvořím partyšnu (u Lenova jde velikost recovery oddílu určit úpravou xml - 5 GB by mohlo stačit)2) nainstaluji Windows XP3) spustím sysprep a nainstaluji všechny potřebné ovladače, updaty a programy (na to mám dávku)4) nastavím v sysprep dokončení5) spustím D2D recovery přes klávesovou zkratku, v něm provedu zálohu systému a od této chvíle jej mohu kdykoliv použít k obnovení systému

btw: záloha z Windows jde provést přes Acer eRecovery? Jakou verzi mám hledat a kde ji stáhnout? Na stránkách Aceru není k tomuto předpotopnímu modelu skoro nic.https://tinyurl.com/ktuw75v

;NAPP CD version control file[Main]Type=NAPPCDVersion=5.1.8

Boužel s nappem nemám až takovou zkušenost, jak udělat svoji vlastní instalaci, nikdy sem v tom nezkoušel nic dělat. Pokud si chceš udělat svou vlastní instalaci, návodů je na google dost

Můžeš mi prosím dát odkaz, který je podle Tebe dobře udělaný? To abych se podle něj mohl dobře orientovat.

To je k ničemu - možná použitelné pro WinFLP nebo WEPOS2009. Potřebuji ověřený postup pro XP.

nestači Ti externá záloha?

1) není můj2) plýtvání místem3) stisk tlačítka = obnova pro BFU = nedělám si ze zákazníků, přátel a známých dojné krávy, ale lidi, co se vracejí s novými a novými počítači, protože se staré byly opraveny tak, že už do nich nikdo nemusí v budoucnu hrabat

otázka na 15min

A kam zálohu vytvořenou Acronisem uložíš? Notebook bude měsíc mimo ČR v místě bez internetu a dotyčný ho má jen na filmy. Pokud se něco podělá, tak jak to asi zprovozní?

Acronis umí vytvořit na disku ntb skrytý oddíl (Secure zone) a zálohu systému uloží do něj. Záloha je komprimovaná a nezabere o nic víc místa jak recovery oddíl. Obnova je jednoduchá na pár kliknutí i pro bfu.A hlavně - nemusí se špekulovat a něco pracně shánět a vyrábět.Někdo ovšem špekuluje rád a třebas se i nudí.... Ale to už je jiná kapitola.

Ano, vím, že to umí, ale jak z něj nabootuje totální BFU bez jakéhokoliv příslušenství, flashky a druhého PC? Proč je tam asi ta klávesová zkratka pro D2D Recovery (tuším ALT + F10)?A nepište mi nikdo už prosím odpovědi, která dávno vím a umím. Zajímá mě vytvoření recovery tak, jak se dělá u Aceru.Nebo taky snad všichni przníte například Lenova tím, že zlikvidujete Novo Button a pak zákazníkům, přátelům známým říkáte: „Sis to měl zálohovat Acronisem / vytvořit bitovou kopii, né ty pyčo!“

Asi to nevíš, ale i toto má Acronis ošetřeno.Klávesovou zkratkou stisknutou při bootu se dostaneš na obrazovku s dialogem pro obnovení..... Nic dalšího tedy nepotřebuješ - ani v případě totálního selhání OS. A pokud odejde celý disk je to stejně k ničemu jako ten Novo knoflík.

A ještě jedna drobnost? Kde vezme dotyčný s notebookem v hodnotě cca 1500 Kč legální licenci Acronisu v ceně cca 1200 Kč (teď do toho nepočítám, že je v akci za 600 Kč)?

Existují přece brandované verze (jak pro disky WD, tak pro Seagate i další) a ty jsou zdarma na str. výrobců...A navíc- toto přeci neumí pouze Acronis, ale většina podobných programů, i těch free...Nechtěl bys tedy raději věnovat čas a energii řešením něčeho užitečnějšího, co?Přeji hezký zbytek dne.

Mě to nestojí ani korunu - vláknem i hledáním jsem strávil asi 10 minut. Jak jsem psal - nejlepší je naučený tovární postup - to je investice do sebe sama. Zazálohovat cracknutým Acronisem to umí kdajaká socka stahující porno a krekující Windows.Mizím na pivko a přeji i Tobě hezký zbytek večera.