» Poradna » Web a internet

Jak skrýt, že mám a.d.b.lo.c.k

Zdravímv poslední době čím dál tím více stránek mi zobrazuje, ať si vypnu a.d.b.lo.c.k (to jehož název tu nemůže být psáno :D ), bohužel dochází pak k nezobrazování a blokování různých videí, stránek atd...Je nějaká možnost jak docílit toho, aby tenhle prvek na blokování reklam šel skrýt před weby, ale aby pořád plnil svou funkci. Mám obavy, že v buducnu to bude horší a čím dál tím více stránek bude dělat takové opatření. Děkuji za odpovědi :)

Odpovědi na otázku

Nainstaluj si AdFender a dej zatržítko na filtry CZ a Easy. Ad-Blocky jsou už provařené.

A o něčem pro chrome nevíš? :)

Ved podla ich stranok je to aj pre Chrome.

To samozřejmě z principu nejde. Server pozná jakýkoliv typ blokování reklamy snadno podle toho, že si vyžádáš načtení webové stránky, ale nevyžádáš si načtení vložené reklamy Teoreticky by to šlo obejít jedině tak, že by si prohlížeč vyžádal i načtení reklamy, ale jen by ji vizuálně skryl, ale nevím, jestli to takto může jít. A i kdyby to šlo, tak to brzy dopadne tak, že se k webu dostaneš jen kliknutím na nějaký prvek v reklamě a bez jejího zobrazení si ani neškrtneš. V tomto prostě tvůrci webů mají neřešitelnou výhodu a když se budou snažit, vždycky tě donutí tu reklamu vidět.

Tak pokud důvodem blokování reklam není snaha uspořit datový tok např. na pomalém nebo mobilním připojení, tak v principu by neměl být problém aplikovat blokovací filtr až po stažení obsahu, tj. vše sice "poctivě" stahovat a nechávat "vyznít do ztracena" - tj. video nepřehrávat a bannery nezobrazovat.Pokud by něco takového existovalo, tak by uživatel nebyl provozovateli serverů osočován jako zloděj a přitom by i nadále měl klid.

Bez do filtru a vypni je Easy filtry, pak uz by to melo fungovat, nebo si nainstaluj Scrip Safe

Super funguje! Díky!

Taky ti můžou zobrazovat ať si jdeš umýt ruce nebo vzít pilulku... O zobrazovaném obsahu ve svém prohlížeči rozhoduješ jen ty sám. V budoucnu to bude horší jedině v tom, že postupně začne přibývat stránek, kterým kvůli reklamám výrazně klesne návštěvnost. Majitelé a tvůrci webů se nejspíš dostanou do slepé uličky. A my začneme věnovat víc pozornosti výběru webů jakožto zdrojů informací a zábavy. Myslím, že tohle už lidi pochopili u TV stanic plných reklam. Člověk si večer po práci sedne k reklamě a oni mu do toho pustí film...