» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jak provést maximální kompresi u install.wim souboru

Vytvořil jsem si instalačku W7x64_4v1_SP2_201_Czech a iso má 4 724kMB. Kapínek nám narostla a potřebují ji upravit na 4400 +100MB. Instal.wim má 4459529kb. Zkoušel jsem zatím dva programy a očesaní od souboru MS v složce Hudba, Obrázky a Video. Vymazal jsem přes ně tyto soubory, nechal zapsat změny a vytvořit.Iso. Překvapení bylo velké, po změnách ještě iso nabylo na velikosti na 4 784MB. Jednotlivé obrazy image mají menší velikost, ovšem ve výsledku je install.wim větší.Co dělám špatně?

Odpovědi na otázku

Problémy u windows 7 jsou hlavně dva:- nepodporuje resetbase a tedy nemůžeš pořádně pročistit winsxs- tuším nepodporuje kompresi LZMS (používá se hlavně v esd a je to skoro to samé co 7z) a tedy můžeš použít tak akorát LZX.Máš omezené možnosti. Možná tak zkusit optimalizovat nebo překomprimovat wim, to ale ušetřiš možná nějakých málo desítak MB max.Pak máš možnost odinstalovat balíčky (packages) pokud některé nepoužíváš, např. asi těžko potřebuješ předčítání (IME, speech), což už jen toto je minimálně ušetřených 100 MB na velikosti wim.A dál se toho asi moc dělat nedá, přejdi na Windows 10, tam jsou daleko větší možnosti

Jo ještě doplním, že optimalizace wim by se měla dělat před každým uvedením instalačky do finální podoby, protože to zmenšuje velikost instalačky. Měl by to podle mě dělat i Nations112 ve svých instalačkách, což myslím nedělá, což nechápu.

Co je to reset base?

Toto:dism /online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup /ResetBasea je to brutálně dobré.

Dík za rady, aby se v tom kuře vyznalo. Nejsem programátor, tak raději uberu KB. Pro mě naprosto bezcenné info. Rozumně víc do detailu tu nikdo neporadí. Křišťálovou koulí nemám, tak vás nebudu okrádat váš o čas.

Jako jak poradit do detailu? Však všechno je vesměs přes dism nebo wimlib. A návody na dism máš na webu microsoftu a na wimlib na webu wimlib.Například optimalizace je asi nejvhodnější dělat pomocí wimlib:wimlib optimize install.wim --recompressOdinstalace balíčků (příklad):DISM /Online /Remove-Package /PackageName:"Microsoft-Windows-SenseClient-Package~31bf3856ad364e35~amd64~~10.0.14393.0" /NoRestartToto je na online, lze provádět i na mountnutém wim.Před aplikací je asi potřeba smazat:REG DELETE "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Component Based Servicing\Packages\Microsoft-Windows-SenseClient-Package~31bf3856ad364e35~amd64~~10.0.14393.0\Owners" /fpřed smazáním je potřeba ošéfovat práva (pravý klik v regeditu) nebo spustit regedit s povýšenými právy. Pokud to děláš na wim, tak namountovat do registu registr z wim.Toto vše jsou celkem triviální postupy, na které na netu návody jsou.

A pokud nejsi spokojený s odpověďmi tu nebo ti nikdo neodepíše na to, na co chceš, tak se obrať na lidi někde jinde, například já se s tímto:http://www.zive.cz/poradna/windows-10-packag... obrátil tu:https://forums.mydigitallife.info/threads/72852-How-to-find... a na mdl se někdo našel, kdo by poradil.

Smazal jsem 50MB z každého obrazu. Použil na dva NTLite a WinToolkit. Oba mi sice zmenšili velikost obrazu, ale ve výsledku Install.wim naopak narostl. Zkouším do třetice ten Imagex. Příkazový řádek je pro mě novinka a našel nato video. Jdu na to dle návodu. Vytvořit dvě složky: mount a např. F1. V F1 je vložen Instal.wim z DVD. Scriptem napojim a otevřu obraz 1 z čtyř. Přes příkazový řádek správce spouštim scriptIMAGEX /MOUNTRW C: \F1\INSTALL.WIM 1 C: \MOUNT a počkám na dokončení. Potom otevřu složku mount a po objevení ukázkové složky Hudba, Obrázky a Videa je smažu. Přes script IMAGEX /UNMOUT COMMIT C: \MOUNT bych rád uložil a odpojil obraz a problém. Objevilo se i toto a nevím jak dál. Foto na https://s23.postimg.org/o2rmcnjt7/Error_IMAGEX_ZV... Jak pokračovat

Dyť tam máš navíc mezeru Si děláš řiť, že?Já být tebou tak raději nedělám nic.

Osobní zkušenost: Nějak zásadně to neosekáš. Musel by jsi použil komprimaci na ESD, která to změnší cca o 30% ale to instalace W7 nepodporuje.

Raději porad´, jak to odpojím. Přes aplikací problém není. U příkazového řádku nevím, co to po mě chce. Nejde to odpojit. Podle videa se to mělo odpojit a místo toho mám co je na obrázku.

Jakou mezeru?

Kašli na ty podělaný videa. Nejsou k ničemu. Prostě si najdi návody a POCHOP JE. Pokud je nepochopíš, tak se do toho nevrhej, pokud pochopíš, tak třeba testuj ve virtuálce, kdybys něco podělal. A až to budeš chápat a dokonale rozumnět, tak pak si dělej co chceš a něco si dělej.

Myslíš toto: To je překlep, jinak to mám správně. Píšu na ntb a obsah se nechtic dotnu toustpadu a dělá to chyby jak píšu příspěvky. Jsem zvyklý na stolní pc, kde myš nepřekáží. Správně to mám zadáno IMAGEX /UNMOUT /COMMIT C: \MOUNT

No to je tvůj postup. Já to nikdy přes imagex nedělal, já to mountuju vždy přes dism, i jsem ti psal postup.Takže toto si vyřeš sám a zeptej se autora toho videa v čem je problém

To se vyřeší. Nemám problém 249GB přeformátovat. Zatím mi to nevadí a možná k tomu něco najdu. Bohužel neumím anglicky, to značný hendikep. Tím mám problém pochopíš ty fráze na netu. Raději používám aplikace než příkazový řádek. Operace jsou pak jasné. Dohledat slova je rychlejší než pochopit fráze natož zkrátky.

Máš tam navíc mezeru

On nejsem já.IMAGEX /UNMOUT COMMIT C: \MOUNTtu máš mezi "C:" a "\MOUNT" mezeru.

A naopak chybí lomítko

Tak smaž tu mezeru

Dík!!! Na videu mi to připadalo jako mezera. To lomítko je zrádné. Už to pokračuje.

Jinak EDS komprese na W7 funguje, ale pouze v MBR. Jen se to musí umět upravit. Jinak testují to na živém OS W10 ten Imagex, protože ve virtualboxu je to neskonalé pomalé ty operace. Mám pouze 4GB Ram a na takové hrátky se to nehodí. Nevíš náhodou jak vymazat všechny tapety a témata kromě základu img0 a aero 1. Vše bych chtěl smazat a nepustí mě administrator TrustedInstaller. Jak získat oprávnění, je to můj systém.

Musíš si nastavit oprávnění tady návod: https://www.dasm.cz/clanek/zmena-vlastnika-so...

Moc dík všem To je návod na úrovní k prozkoumaní ve Virtualboxu.Tady by s paměti neměl být problém.

No tak koumej. Smazání jedný složky tam má popsaný na pro tebe několik hodin koumání, přitom kdybys měl ten RunAsTIplus, o kterém píšu níže, tak stačí jej spustit a zadat:rd /S /Q "C:\..."kde "C:\..." je složka, kterou chceš smazat

Nejpohodlenější je, když si spustíš explorer nebo total comander s právy trustedinstaller pomocí tohoto prográmku:http://krakatoa.www3.cz/runastiplus.phpA pak mažeš co chceš a na nic se to neptá.

Třeba. Tento mám stažený, ale používám ten můj, protože od něj mám zdroják

Krakatoa: Koukni prosím tě ještě jednou na to video.https://www.youtube.com/watchNemám s kým rozebrat to video a ty používáš to DISM. Na to DISM nemůžu žádné jednoduché ukázkové video najít. Možná to budeš vědět, tak se mi zamyslí. Vynechal jsem z postupu přidání nového písma do složky. 1. Nevíš proč to dělá? 2. Co má za smysl modifikovat soubor host. Přidává tam dva řádky a uloží. Písmo jsem nenašel, ale host soubor jsem upravil a nic to nepřineslo.Může vadit, že mám OS W10 a upravují W7 install.wim. Každé video se točí na OS W7 a upravuje se W7 install.wim. U tohoto videa po odpojeni mi zůstává v složce mount složka users. Na jde smazat, ale to značí je něco špatně. Musí to zmizet vše jako když to dělá program NTLite nebo RT7lite.Když to smažu pak sám, už nefunguje script. Musím smazat i složku mount a to i s koše a znovu vytvořit novou, pak zase script funguje. Změny tedy neprovedeny. Ten příkazový řádek mě štve. Nenapsal bys mi vzorový příklad na to DISM. Na C mám dvě složky mount a f1, v mechanice DVD. 1. Napiš mi script na připojeni a otevření obrazu 1 do složky mount.2. Přidej script na uložení a odpojení obrazu3. Jak na další obraz, nejspíš, obdobný postup a napsat místo 1 tak 2 4. Nakonec jak sriptem pročistit i provést ten Resetbase nebo něco na maximální komprimaci při vytvaření install.wim. Moc mě zajímá, rozdílkomprimace přes NTLite, RT7Lite, WinToolkit vůči ručnímu Imagex i DISM.2. Já si smažu přes explorer složku ukázkové video apd. Bez ukázkového sriptu na jednoduchý příklad mi vyskočí anglické možnosti dodatku když napíšu neplatný příkaz a googlem to nepřeložím, proto na to hledám video.

Umí tu někdo s Imagex a poradí.

Tobě se nedá poradit.Když ti píšu, že to máš dělat pomocí dism, neposloucháš.Když ti poradím a už několikrát napíšu návod na dism, ignoruješ ho.Na webu microsoftu jsou návody a postupy na dism na integraci aktualizací, ovladáčů... Kašleš na ty návody.Takže běž do wc.

Nechápu co po mně chceš. Už jsem ti to psal nekolikrát, třeba i ten příklad na dism. Na dementní videa se nedívej. Najdi si postup na webu microsoftu a ten pochop. Pokud jej nenajdeš, vykašli se na to. Pokud jej nepochopíš, vykašli se na to.Vzorový příklad na integraci aktualizací:Dism /mount-wim /wimfile:iso\sources\install.wim /index:1 /mountdir:mountDism /Image:mount /Add-Package /packagepath:KB64Dism /unmount-wim /mountdir:mount /commitPrvním řádkem moutneš. Druhým řádkem integruješ aktualizace. Třetím řádkem odmountováváš. Mezi prvním řádkem a třetím můžeš mít co chceš. Třeba přídávání packages, driverů, úpravy registru, úpravy souborů...A je dobré tam přidat bonusy. Před třetí řádek resetbase (win 10, 7 to neumí). Po třetím řádku zas optimalizaci wim.Resetbase = umí jen win 10 a možná i něco pod tím, už si nepamatuju. Neumí win 7. Je to optimalizace složky WinSxS, co se tam provádí se podívej sám.Optimalizace wim = přebalení wim a odstranění nepotřebné složky DELETE ve wim.

Máš pravdu, je to se mnou složitý. Tady máš výsledek tvého scriptu. Kdo dělá chyby? https://s23.postimg.org/gpxopbmuj/Chybn_p_kaz.png

Koukni ještě na toto video https://www.youtube.com/watch. Po něm mi vyskočí tento Error.https://s24.postimg.org/5hxnf555h/Error_u_postupu... Dám tomu ještě týden hledání a kašlu na to. Říká se, kdo hledá najde. Ovšem, ale taky je čas a moc chceš, kulové vždy najdeš.

Ukážu ti příklad jak myslím já:Dals mi odkaz:https://s24.postimg.org/5hxnf555h/Error_u_postupu... vyhodí chybu 404, podívám se na odkaz, na konci vidím pn, chtěls dát obrázek, doplním tedy na png, vyřešeno.Jak myslíš ty:Bééééééééé, bééééééééééé, bééééééééé, pomote mi, vyhazuje to chybu 404 bééééééééééé, béééééééé. Nějaký návod na tu chybu 404 na youtube chci, béééééééééééé.KU.RVA mysli trochu. Máš tam moutovanou složku? nemáš. Jinak by ti to nevyhazovalo chybu. A možná to samé platí o cestě k wim.Cesty musíš dávat relativní nebo absolutní. Pokud používáš cmd tak to chce i trošku znalosti cmd. A cesty si uprav dle potřeby na své.Já používám relativní cesty k cestě ve skriptu:pushd "%~dp0"přepnu cestu na cestu skriptu, a pak vše bere relativně, kromě teda krom dism, ten je brán ze systémové složky).pushd "%~dp0"Dism /mount-wim /wimfile:iso\sources\install.wim /index:1 /mountdir:mountDism /Image:mount /Add-Package /packagepath:KB64Dism /unmount-wim /mountdir:mount /committodle pak je třeba cmd v nějaké složce, v té složce pak existuje i složka iso, a v té sources a v té je install.wim a taky ve složce se skriptem je prázdná složka mount na mounotvání. A taky složka KB64 s aktualizacema...Hele, radím ti, máš dvě možnosti, buť to zabal nebo KONEČNĚ U TOHO ZAČNI MYSLET!

OK překlep. Již jsem to nekontroloval to ukládání. Moje chyba. Kdybys sis přečetl můj mail, tak tu nebudeš kecat kraviny. Já se fakt snažím a hledám info po celém yotube.com. Vidíš málo stačí, aby něco nefungovalo. Mezera navíc z videa při přepisu a stojíš. https://s23.postimg.org/5m06xum7f/Error_u_postupu... https://s23.postimg.org/vfwpv1ibv/Chybn_p_kaz.pnghttps://s24.postimg.org/zfreuk56d/dal_script_s_pr... Jak dostat do instalačky komplet IE11 si mi neporadil vůbec a taky žiju. Nakonec jsem řešení na netu s kombinaci dvou postupu našel a funguje.Těžko Já se zeptám autoru videí, když češtinu mi překladač přeloží do té angličtiny kdoví jak. Nikdy nebudu vědět, co jsem dotyčnému zaslal. Není to ruština a některé výrazy obou jazyku nemají ani překlad či synonymum.

Krakatoa: Tady něco na uvolní nervu !!! https://www.youtube.com/watch

Mail jsem nečetl, jdu ho číst teď.S tím pn/png odkazem jsem jen prostě chtěl říct, že stačí obvykle jen trošku myslet.V těch screenech prostě ti chybí ty složky / soubory v příkazu, tak netuším co furt řešíš.Jako já nevím jak jinak ti to napsat, prostě musíš nejdřív pochopit jak to funguje a oč jde, je to úplně jednoduchý, když to chápeš, ale musíš to nejdřív pochopit. Mně to připadá, že prostě jen bezmyšlenkovitě spouštíš nějaký příkazy.

Jo a ještě poznámka k tomu:pushd "%~dp0"todle to mám jako v cmd skriptu, třeba:start.cmdprotože já všechno dělám jako přes uložené cmd skripty, protože ty operace docela dlouho trvají a takto to mám zautomatizovaný a když někde něco potřebuju dělat ručně, tak tam hodím pause.

Asi ti budu muset udělat nějaké video

Možno by ti namiest imagex a dism lepšie vyhovovalo gimagex a dism++

Tak ji rozděl.wimlib split install.wim install.swm 4096

On to chce asi na jednovrstvý DVD.

To je problém koupit o pětikorunu dražší DVD+R nebo RW DL 8,5 GB?16GB Kingston SE9 USB 2.0 za 199 Kč sežere úplně každá deska a na volné místo může hodit kompletní updaty. Pokud je pro něj velký, tak 8GB stojí 159 Kč.https://www.czc.cz/kingston-datatraveler-se9...

Tak jako mně to povídat nemusíš On je celej divnej. Něco napíšu a on to vůbec nechápe. A vlastně ani netuším, co je jeho cílem

K tomu tvému mailu z: ne 22.01.2017 17:511) Microsoftu Windows Automated Installation Kit (AIK) tj.KB3AIK_EN.iso (1,66GB) - nepotřebuješ. Já osobně WADK nainstalovaný nemám. Když už potřebuješ nějaké utilitky, tak stačí WADK offline:https://developer.microsoft.com/en-us/windows/hardware/wi... a nainstalovat z WADK jen Deployment tools (asi 50 MB). Todle to občas udělám ve virtuálce v aktuálním WADK a vemu si z tama oscdimg (na vytváření iso) a imegex (ten ale skoro vůbec nepoužívám) - tyto dvě utilitky si vemu a WADK klidně smažu. DISM je součástí Windows a používám ten z Windows - nebo je i na instalačce. 2)Můj návod:Nepotřebuješ k vzorovému příkladu ani WAIK ani WADK.A) Vytvoříš si někde pracovní složku, např. d:\win10\B) Vytvoříš v pracovní složce složku mount (na mountování):d:\win10\mount\C) Vytvoříš v pracovní složce složku iso:d:\win10\iso\D) Do složky d:\win10\iso\ nakopíruješ obsah iso windows 10 (7z nebo z wirtuální mechaniky, ve které je instalačka windows 10) - nebo klidně jen install.wim a pak si to celé upravíš nebo prostě si to uděláš jak chceš.E) Do vytvořené složky d:\win10\KB64 dáš aktualizaceF) V pracovní složce vytvoříš v poznámkovém bloku text soubor start.cmd:d:\win10\start.cmdtohoto obsahu:pushd "%~dp0"Dism /mount-wim /wimfile:iso\sources\install.wim /index:1 /mountdir:mountDism /Image:mount /Add-Package /packagepath:KB64Dism /unmount-wim /mountdir:mount /commitKdyž toto spustíš jako správce tak:Defaultně je cesta na:C:\Windows\system32todle to: pushd "%~dp0" ji změní na cestu skriptu: d:\win10\ a pak ty relativní cesty se berou k této cestě.Dism se načte systémový.A funguje když spustíš start.cmd jako správce? Funguje. Grrrr.A vysvětlování:Dism Ukázat celý příspěvek

A pokud rovnou používáš příkazový řádek, tak místo toho prvního řádku třeba nastav cestu přes cd (Change Directory) nebo používej absolutní cesty nebo si to tam nějak prostě nastav no. Já to uvedl přes uložený skript.

Vím co to má dělat z videa. To nejdůležitější bod F)1\ Jak textový soubor přesně pojmenovat2\ Jakou má mít koncovku txt nebo bat3\ Pošli obrázek s obsahem textu uvnitř. Nedává mi to smysl. Jen jsem zkusil první řádek nic, přidal druhý to stejný. Ostatní určitě ne. Nemusí to být doslova, napiš co používáš. Písmena oddílu a nazvu složek si upravím na můj model. Podstatné jsou jen mezery, lomítka a klíčové názvy. https://s28.postimg.org/imhs145gt/start_cmd_txt.png Ne že bych neměl na flašku či větší DVD. Jde tu o princip, taky uberu KB a na potřetí se trefím do velikosti 4.40GB. Plán byl je vyplnit účelně disk a po 150 update funguje originál MS klient bez problému. Vcelku nechápu, jak pořád někdo na stahovaní update nadává. Základ je integrace IE11 a 112 důležitých KB do koncem 2015. Dál už funguje jak hodinky. Ostatní jen na vyplnění DVD. Úspora času obrovská do budoucna. Ztráta času než se s tím někdo naučí rovněž. Je to jak hra. Nejde jen vyhrávat !!! důležitých KB.

1) Název můžeš mít jakýkoliv2) Když píšu:"F) V pracovní složce vytvoříš v poznámkovém bloku text soubor start.cmd:d:\win10\start.cmd"Tak jakou asi používám koncovku? Ani txt, ani bat, ale cmd.Psal jsem start.cmd, ne start.cmd.txt, který máš vytvořený ty.3) Chceš, obrázek? Zady máš obrázek:https://s30.postimg.org/m49z563m9/w10.png

Vím co to má dělat z videa. To nejdůležitější bod F)1\ Jak textový soubor přesně pojmenovat2\ Jakou má mít koncovku txt nebo bat3\ Pošli obrázek s obsahem textu uvnitř. Nedává mi to smysl. Jen jsem zkusil první řádek nic, přidal druhý to stejný. Ostatní určitě ne. Nemusí to být doslova, napiš co používáš. Písmena oddílu a nazvu složek si upravím na můj model. Podstatné jsou jen mezery, lomítka a klíčové názvy. https://s28.postimg.org/imhs145gt/start_cmd_txt.png Ne že bych neměl na flašku či větší DVD. Jde tu o princip, taky uberu KB a na potřetí se trefím do velikosti 4.40GB. Plán byl je vyplnit účelně disk a po 150 update funguje originál MS klient bez problému. Vcelku nechápu, jak pořád někdo na stahovaní update nadává. Základ je integrace IE11 a 112 důležitých KB do koncem 2015. Dál už funguje jak hodinky. Ostatní jen na vyplnění DVD. Úspora času obrovská do budoucna. Ztráta času než se s tím někdo naučí rovněž. Je to jak hra. Nejde jen vyhrávat !!!

1) Název můžeš mít jakýkoliv2) Když píšu:"F) V pracovní složce vytvoříš v poznámkovém bloku text soubor start.cmd:d:\win10\start.cmd"Tak jakou asi používám koncovku? Ani txt, ani bat, ale cmd.Psal jsem start.cmd, ne start.cmd.txt, který máš vytvořený ty.3) Chceš, obrázek? Tady máš obrázek:https://s30.postimg.org/m49z563m9/w10.png

Ale Poznámkový blok je pro .txt soubory a .cmd je pro Příkazový řádek. Tak jak můžu používat v Poznákové bloku .cmd soubory ?

Co to meleš za íčoviny? Kde psal používat? Cmd je textový soubor, vytvářet a editovat jej klidně můžeš v čem chceš, třeba v poznámkovém bloku. A je jasné, že se otevře v něčem jiném než poznámkovém bloku.grrrr jdi dopryč

No prima. Jak z textového souboru udělám cmd? Standardně txt napadlo mě zaměnit za bat. S koncovkou cmd si nevím rády.Uložil jsem takto start.cmd, jinak to nepustí nic. Výsledek na fotu a jdu spát.https://s29.postimg.org/s9ka9mhwn/KO_scripty.png

Jo, start.cmd už máš vpořádku.Jestli to fakt nebere pushd "%~dp0" (to jako neumí windows 7 nebo na čem to spouštíš?)...tak tam dej absloutní cesty:Dism /mount-wim /wimfile:e:\win7\iso\sources\install.wim /index:1 /mountdir:e:\win7\mountZvláštní, že ses z tvých 7 možností ani jednou netrefil

Jo a klidně bych za tebou dojel a ukázal bych ti jak to máš dělat, ale to bys musel mít sestru a bydlet někde blízko, do nějaké díry u Karvinné nepojedu.

Je ještě jeden způsob jak srazit velikost install.wim o 100MB. Převodem souboru install.wim přes programy do formátu install.esd. Po dokončení operace, pak provést opět převod vytvořeného install.eds zpět do původního formátu wim.Krakatoa: Děláš se mě prd-l? V čem to asi tak mohu spouštět. Přes žádný Virtualbox to nepouštím, virtuální disk také ne. Co třeba myčce nádobí, potřebují přece pročistit obraz. No napadlo mě i Cleeneru, ten to zmenší určitě. Ted´ vážně, psal jsem to. W10 přes příkazový řádek správce nebokliknutím na tvůj doporučený start cmd. Absolutní příkazy mi nic neříkají a proměnné vidíš neberou. Jak se budeš někdy nudit, mobil snadno zvládne krátké video a hod´ to kanál youtube.com. Dej tam, zobrazovat reklamy a ještě na tom vyděláš. Tolik lidí co zhlédne i s reklamou ti přinese v celku izajímavé provize.

Jo ještě mě napadlo. Jak ti seberu ty tvoje skripty, které máš kdo ví od koho i poznámky k ním a jsem zvědavý, za jak dlouho to dáš dohromady Ty. Nejspíš taky používáš osvědčené postupy a informace netaháš je ze Microsoftu. Kdyžna jednoduchý vzorový příklad nepostavíš cestu a kopíruješ scripty doslova.

? Nějak jsem nepochopil tento tvůj příspěvek.Na rozdíl od tebe při vytváření skriptů používám hlavu, vidět to můžeš například tu:https://webcache.googleusercontent.com/search

Ani nevíš, jak si mi teď pomohl. Konečně mám větší představu jak je možné modifikovat ty skripty. K tomu je potřeba hodně napsaných různých scriptu pro vzory, samotné vysvětlivky Microsoftu jsou málo. Snad na to přijdu .

No to ano. To máš pravdu, to je logické. Jenže si ty vzorové skripty nějak musíš nejdřív sesmolit a chápat. Včetně všuho okolo. A pak je stačí pouze vesměs kopírovat.Například já teď řeším jaké packages a drivery nepotřubuju a které je vhodné vykopat. Takže si dělám seznam packages a driverů a k čemu jsou a pak udělám hromadný skript na úpravu instzalačky, kdy prostě použiju ten seznam. A je to někdy piplačka, třeba udělat seznam packages na určitou funkci windows a tu pak celou vyseket pomocí odinstalací packages a dočištění systému (složek, souborů a registru).

Podle mě jen byla chyba v tom, že mi tam chybí jednou dvojtečka. Zkusím toto, jinak je cesta správně. Tvoje proměnné nefunguje. To mě fakt sere.Jsem v řádku administrátora tj.: C: \System32 a pushd "%~dp0" nefunkční !Zkouším tedy příkaz z yotube.com jenže video pořád zobrazuje, že by se to mělo dělat s internetem a v roli přihlášeného hosta. V podstatě však Já nechápu jak přesně. Musí být dva počítače fyzický nebo je jeden s OS W na pc a druhý ve stejném disku C jako Virtualbox. Oba jsou spojený online. Další věc, co mi vrtá hlavou je, může být jeden OS W10 a druhý ve virtuálu OS W7. Vždy je na videu stejný OS Windows na obou koncích. Já potřebují upravovat tu W7 a nahrát ji do ntb nelze. Mám ho totiž pořád UEFI. Přes NTLite nebo WinToolkit to nevadí, ale přitom postupu si nejsem jistý, jak to je u DISM a Imagex. Aplikace se napojí a Já přes můj příkazový řádek ne.Musím počkat než dojede WinTookit s ubranýma KB. Nemůžu použit dvastejné nástroje, jinak to poseru. C: \System32 dle videa přesměruje tento příkaz: cd.. Skočím to do C: \Windows nikoli na C: \ tak uvidím a budu pokračovat skriptem dole. Jestli to tu cestu nenajdu a musím pořídit tomu pc nějakou navigací jak do auta. Pro jistotu pojedu po oddílu C, nevím jak se přesměrovat na oddíl E. Chápu, že myslíš, že napsal vše. Něco musíš dělat automatický a nepřemýšlíš o tom, zapomeneš to i srozumitelně mi pak vysvětlit. DISM /Mount-Wim /WimFile:C:\iso\sources\install.wim /index:1 /MountDir:C:\mount\DISM zapojit wim z adresáře -> install.wim, -> vybrat tento 1 obraz a otevřít

A co vůbec chceš udělat?

Ty skripty, to fakt sranda. Proč to dělat jednoduše, když to jde dělat i třeba složitě. No nic, konečně jsem na to přišel, jen jinak než mě vodíš Krakatoa. Zapojim i odpojím obraz, OK. Provedu změny, ale jak tam chci vložit nějaké update KB, tak to napíše Error: 2. Cestu nenalezena. Co za fígl si jen nakousl a neřekl. Příklad: Pojedu po C oddílu, namontuji přes příkazový řádek správce W10, také to jde přes ulitku AIK. Opravdu to není potřeba. Máš pravdu. Ted obraz je zapojen a otevřen. Začnu celkem jednoduše a v exploreru smažu složky ukázek. Opíšu si balíček vloženého KB a zavřu explorer. Složka KB60 je v kořenu oddílu C. Napsal jsi mi scriptvzor: Dism /Image:mount /Add-Package /packagepath:kb\cu nefunguje! A/ velmi pochybuji, že integruje všechny update KB v složce. Modifikoval jsem ho, aby dával mi trochu smysl i tak to nestačí. Dle mého názoru se musí každý balíček psát na jeden řádek i s číslem s přesným označením.DISM /Image:mount /Add-Package /packagepath:c:\KB64\Windows6.1-KB2544893-x64.msi Error: 2dism /image:mount /add-package /packagepath:kb\KB64\Windows6.1-KB2509553-x64.msi Error: 2Dism /Image:mount /Add-Package /packagepath:c:\KB64\KB2506014-x64.msi Error: 2Dism /Image:mount /Add-Package /packagepath:c:\kb64\KB2654428Error: 2dism /add-package /image:c:\mount\ /packagepath:c:\kb64\KB2506212Error: 2dism /add-package /mount:c:\ /packagepath:c:\kb64\KB2690533Error: 87Musím najít na to video. Nechytám se. https://s27.postimg.org/ypyzk3kg3/Update_Error.png

Já to ale dělám jednoduše. A to, co píšu, je jednoduché. Jen ty za tím vidíš složitosti. Problém je, že ty nechápeš základy používání cmd a dism.Ano, opravdu je tomu tak, jak píšu, integrují se všechny akualizace ve složce uvedené v /packagepath, nemusíš uvádět jednotlivé aktualizace. To, že tomu nevěříš, je tvůj problém, já to mnohokrát dělal tak vím, že je to pravda.No pokračuj, snad se trefíš do nějakého funkčního skriptu, hodně štěstí.

No to je prima, snad jednou trefím. Ty update mě moc teda nezajímají. Co potřebuji je ta maximální komprese. Znalosti si nech, Já nepotřebují si hrát IT administrátora. Asi to stálé nechápeš. Ty mi to neuděláš, tak Já si do konce měsíce si budu hrát. Nerad prohrávám. Chtěl jsem to po tobě, ty nechceš si 40GB tahat a upravit mi to. Ten Windows 7 je jen taková moje rozcvička, ve skutečnosti před Windows 8.1 od aceru. Tam to bude složitější a max komprese je základ. Já nepotřebují si udělat změny, které zatím neumím čistit, tak je můj výsledný soubor je větší než předtím. Aplikace to dělají stejně jako Já ručně. Uloží změny a modifikuji obraz. Nakousneš to s ResetBase, hází zase Error: 2. Náhodou nevíš o videu na WimLib.

Třeba řešíš něco, co vyřešit nejde.

To říká ten, které se v tom hrabe pořád. Asi závislost ne? Já jak něco vyřeším, vytvořím podrobný návod v pdf a hodím do knihovny. Dál se v tom nešťourám. Jestli si myslíš, že Já jsem fanda do pc, tak fakt ne. Spíše mě baví se hrabat v autě a na pc jsem se naučil jen proto, že nám data kabel dorazil do aut. Vsadím se, že na dálku napíšeš přesný tvar scriptu a bude fungovat. Zatím ani jeden nebyl funkční bez uprav. Je to jako rovnice a proměnné skripty nejsou potřeba v cmd. No nic budu hledat na yotube.com.

Ono bude úplně nejlepší, když na to přijdeš sám. Já aspoň nepřijdu o nervy a tebe potěší, že jsi na něco nového přišel

Krakatoa: Začal jsem používat nástroj DISM nejprve v Windows AIK později i na OS W10 a přestal fungovat IMAGEX v Windows AIK. Jednoduše mi to hlásí, že Program Files Windows AIK. To je snad zakleté. Na W10 se furt něco sere.Zkusil jsem vyčistit registr, opravit i nakonec smazat ulitu. Znovu naistalovat a nic nepomáhá. Je to nefunkční. Z nástrojů jde jen DISM, OSCDIMG. Můžeš pro mě něco udělat? Pro tebe to je prkotina, ale mě ušetři hromadu času. Mám upravený iso s W7 bez ukázkových složek i motivů a potřebuji provést dekomprimaci a maximální komprimaci přes ten Wimlib či Imagex.Pošlu ti ho, uděláš to? Nemám tolik času na hádanky a vy mi to zrovna moc neulehčujete. https://S27.postimg.org/sf80sch6b/Imagex_error.png

Mám upravený iso s W7 bez ukázkových složek i motivů a potřebuji provést dekomprimaci a maximální komprimaci přes ten Wimlib či Imagex.Pošlu ti ho, uděláš to? Nemám tolik času na hádanky a vy mi to zrovna moc neulehčujete.

Kouknul ses do dokumentace wimlib? Nekouknul. Takže ty to chceš ode měn? No fain:wimlib-imagex optimize install.wim --recompress

Jasně jsem ti napsal, že Imagex mi přestal fungovat. Proto to po někom chci. Ty tu u mě nejsi, tak víš kulový. Jak to načítalo, tak už to nenačítá. Nevím proč, možná, update W10 si dělá co chce. DISM a IMAGEX, že by se rušily mi navzájem. Dokud jsem DISM nepoužíval, fungoval. Nečetl jsi to? DISM cestu najde a IMAGEX ne. Postup odzkoušen a vše je správně. Pokud to nenajde ani info o install.wim, jsem v háji.

To je dobře, že jsi v háji, třeba začneš dělat něco, co ti víc pude. Třeba rozebírat zlodějům ukradnutá auta.

To jsem nevěděl, že jsi takový primitiv. Rozumnej člověk, toto nenapíše. Mám silný pocit, že do poradny chodíš jen proto, abys sis zvedal svoje Ego. Každý má právo na svůj názor, ale nikde ho neventiluje a pomysli si své. Pokud dál nechceš pomoc nebo radit, tak se neunavuj psaním. Na tvé kídy fakt tu nikdo není zvedavej, protože jak čtu některé věci, které jsi lidem odepsal, je to síla. Měl by ses minimálně trochu nad sebou zamyslet.Když nemáš nic pro ně k věci, být tebou alspoň nespamuju. Já nemám tu problém jako ty, se o vědomosti rozdělit. Všechny návody k programům mám na hellspy.cz. Nejsem tak hloupej, abych za tu službu platil, stačí mi body za stažení pro případ, že se objeví Již neopravovat: zajímavé materiály k stažení. Toto je poslední zpráva a již nespamuj. Webovou stránku sice nemám, ale lakomý nejsem a na rozdíl o tebe píšu pravdu a ne uložené skripty.http://www.hellspy.cz/dism-ms-windows-aik-rtf/5... http://www.hellspy.cz/rufus-navod-k-programu-pd... http://www.hellspy.cz/yumi-navod-k-programu-pdf... http://www.hellspy.cz/wintoflash-navod-k-progra... http://www.hellspy.cz/windows-7-usb-dvd-downloa... http://www.hellspy.cz/bootovani-a-instalace-win... http://www.hellspy.cz/daemon-tools-navod-k-prog... http://www.hellspy.cz/ultraiso-navod-k-programu... http://www.hellspy.cz/poweriso-navod-k-programu... http://www.hellspy.cz/jak-rozdelit-iso-soubor-p... http://www.hellspy.cz/instalace-a-oprava-system... http://www.hellspy.cz/prevod-pevneho-disku-gpt-... http://www.hellspy.cz/klavesove-zkratky-windows... http://www.hellspy.cz/w7-ms-update-2016-ie11cz-...

Já ti ale odpovídám na to, na co jsi se ptal. Jenže ty jsi takový idiot, že ty vůbec nevnímáš, co ti píšu. Takže jsi mi už docela ukradený.Např. wimlib má v dokumentaci jak se optimalizuje wim, i tu jsem už psal, jak se optimalizuje wim pomocí wimlib (Krakatoa | www | 21. 1. 2017 19:04). A pak tě napadne se mě zeptat, jak se optimalizuje wim pomocí wimlib (laninap 193.179.111.--- | 26. 1. 2017 16:59). A já ti znovu napíšu jak se optimalizuje wim (Krakatoa | www | 27. 1. 2017 0:04). A ty mi na to reaguješ nějakýma stračkama, že ti nefunguje dism a imagex nebo co (laninap 193.179.111.--- | 27. 1. 2017 10:13).Kua iča, ty se nad tebou zamysly.A ano, píšu ti uložené skripty, protože jsem tyto triviální věci už hodněkrát dělal a mám určité postupy skripty ošetřené, takže je nejjednodušší ctrl+c a ctrl+v, a ty postupy jsou funkční a fungují. A jsem schopen i vymíšlet scripty. Hromadu jich mám svých.Tak fakt nechápu proč furt píšeš sračky a konečně u toho nezačneš myslet.Dvakrát tu máš jak se optimalizujewimlib optimize install.wim --recompresswimlib-imagex optimize install.wim --recompressJsem si říkal, k té první verzi, já používám název wimlib, v baláíčku je wimlib-imagex, kua jsem si říkal, tak mu to tu napíšu s názvem co je v balíčku, nepomohlo. Vlbec žádná zpětná vazba od tebe.A kvůli těm tvým sračkám na hellspy se tam přihlaovat nebudu nebo jaká je podmínka, aby si to člověk mohl stáhnout. A jestli to tu dáváš abych na ty tvé sračky na hellspy nějak reagoval, tak to uploadni někam odkud se to dá normálně stáhnout.Howgh

Nebudu to měnit, ale na ulozto.cz, ti nahraju to DISM frajere. Je to zatím první díl, na hellspy.cz , už jsou verze finální jiných programu. Mám v hlavě ještě RT7Lite, NTLite, WinToolkit, WinAIO Maker Professional, ovšem zpracovat návody, aby se každý orientoval do detailu je mnoho práce a času málo. Nepíšu jako, aby se v tom kuře vyznalo, ale po přečtení může začít každý první krůčky. Co napíšu, to vysvětlím a přidám i obrázky. Také protože nepracuji s programy každý, pokud zapomenu, stačí přečíst návod a jsem obraze.https://ulozto.net/!7Pu3GyNpDtYp/dism-ms-windows-aik-rtf

Asi budu muset zase zapracovat na mé aio sekci To tvé rtf se mi vůbec nelíbí. Ale to není důležité, důležité je aby se líbilo tobě

nechápu to spamování ne-jsi trotl ???

odkazy nefunkční fakt trotl

laninap:1. Na nějakých 4.5 GB nedělá rozdíl lzx vs lzms rozhodně pouhých 100 MB, takže to tam máš pouze zoptimalizovaný, schválně si vypiš info z toho wim/esd, určitě tam bude furt lzx a ne lzms. A o optimalizaci wim jsem ti psal už bilionkrát, ale furt si odváděj pozornost.2. Aj bych udělal video, ale teď se mně nějak nechce a ani tu nemám nic na nahrávání a na mobil se mi to dávat nechce. Až se mi bude chtít, tak ti třeba nahraju přes virtualdub jak vytvářím základ upravovaných win 10.