Jak přepnout typ vstupu z vga na dvi?

Prosím pomoc potřebuji prosím poradit. Koupil jsem si avermediu GL 310 na zaznamenávání videí. Dokoupil jsem kabely jeden Dvi hdmi + 1 hdmi a redukci dvi do hdmi. Grafiku mám od nvidie bilžší popisky mého hardwaru napíšu pod tento dotaz. No a na grafice mám výstup klasický vga a dvi. A na mém monitoru je i vstup klasický vga a dvi. monitor mám připojený klasicky přes vga. Problém je v tom že připojím dvi do hdmi redukci do grafárny do toho hdmi kabel a do vstupu avermedie to propojím. no a do výstupu připojím dvi/hdmi kabel samozřejmě hdmi koncem do avermedia a dvi koncem do monitoru. Ale problém je, že se mi ukazoval out of range. No pak jsem zjistil, že by se to mělo nějak přepnout jestli chci ten a ten vstup. V menu monitoru bylo jestli chci vybrat vga nebo dvi. No samozřejmě že jsem dal dvi, ale přeplo se mi to zpátky na vga. A v nastavení grafiky nic takového nebylo. pouze jsem tam mohl přepnout mezi 60 hz co dvi podporuje ale pořád se mi to přepínalo na 76 hz. Furt nic. V biosu taky není taková položka jestli mám přepnout na dvi nebo vga. A když vga odpojím a připojím dvi tak se mi ukáže se mi out of range. I avemredia mi hlásí že grafika nebyla nalezena přitom je připojeý ke grafické kartě pomocí dvi do hdmi redukce. Už jsem zoufalý. co mám udělat aby mi ten monitor fungoval digitálně nemám k němu nainstalovat potřebný ovladač? Jinak ovladače mám plně aktualizované. Díky za pomoc. Níže vám dám seznam mých komponent. PS. se zvukem problém není.Grafická karta: NVIDIA GeForce 6800 s vga i dvi výstupem.Procesor: AMD Athlon 64 3000+RAM: 1GB (2x 512) DDRMonitor: BENQ FP91G+ s vga i dvi vstupem.Základní deska: ASSUSTek Computer A8NE-FM. chipset: NVIDIA nforce4Bios: značka: Phoenix Technologies LTD. Verze biosu: ASSUS A8NE-FM ACPI Bios Revision 1004Datum vytvoření biosu nebo tak nějak tam to je uvedeno: 3/10/2005Doufám že dokážete pomoci. Předem děkuji za každou pomoc.

Odpovědi na otázku

Krátká odpověď - kup si stroj z tohohle tisíciletíDlouhá odpověď - Averka jede na 60Hz, tvůj monitor na 76Hz, máš přeredukcováno, nedivil bych se, kdyby ti to redukce ořezávaly i na míň Hz, tady byla Averka nejspíš vyhozením peněz

Monitor sa neprispôsobí? (v rámci hranic)

No to asi těžko když je monitor nový a z tohodle roku tak bude problém někde jinde. A avermedia mi pouze nedetekovala ten vstup dvi má se to tam nějak přepnout. ale monitor se prostě nepřizpůsobí přepne se prostě zpátky.

A ked prepojis monitor priamo z Grafiky pomocou DVI-DVI, tak vsetko ide OK?Pokial ano, tak vidim problem v tej Avermedii.Este by nebolo zle to vyskusat niekde pomocou HDMI kablov, bez DVI redukcii, ci to bude fungovat.Mozno by este nebolo zle updatovat VGA ovladace.

DVI DVI nemám mám DVI hdmi kabel. a hdmi kabel jeden mám ten je připojený pomocí redukce. a redukce z vga do hdmi je dost drahá nehledě na to že je to za 2 a půl tisíce + ještě skoro 1 tisíc a půl do kabelů a redukce. To bude ten problém avermedie ale musí se to někde přepnout a nevím kde se dá sehnat ten ovladač na monitor. jako takový aby to šlo propojit digitálně. Našel jsem ho na netu ale nevím jak ho instalovat. Jsaou to pouze nějaké soubory ale já potřebuji instalačku.

Dobrý podařilo se mi vyřešit ten vstup prostě jsem měl propojený dohromady vga a dvi. no a v nastavení monitoru bylo co chci vybrat, tak jsem vybral dvi. no a je to v poho. problém ale asi bude v tej avermedii, protože když to přes tu avermediu propojím, tak se mi ukazuje out of range, přitom mám 60 hz tak bude někde problém tam tak potřebuji vyřešit tohle. Díky za jakoukoli pomoc.

No tak problém ještě navíc vidím v tom že u ovladače grafiky nvidia mám položku Přizpůsobení velikosti a pozice plochy, Tam je karta změna měřítka a u toho rozlišení a vyberu to no a pod tím je obnovovací frekvence já dám 60 hz to je to co dvi podporuje ale přepne se mi to zpátky na 76 hz po aplikovaní změn. Takže vidím problém v tom out of range jelikož dvi zobrazuje max 60 hz aspoň myslím. Přitom na monitoru mám 60 hz ale u toho ovladače grafiky mám 76 hz. a vždy se mi to přepne zpátky. Tady potřebuji poradit co udělat aby mi to tak nedělalo a mělo to natrvalo tu 60hz. Mimochodem monitor má rozměry 1280x1024.