» Poradna » Notebooky

Jak přehodit z Integrovaný na Dedikovanou grafiku.

Zdravím, asi týden z5 jsem si koupil Notebook Lenovo Lenovo IdeaPad Z50-75, kterej má 2 Grafický karty, jednu integrovanou a jednu dedikovanou, nejdříve vám tu vypíšu specifikace, ať se líp hledá chybaSpecifikace:Procesor: FX-7500(2.1/3.3GHz|4 jádra)OS: Win 8.1 (originál)Dedikovaná GK: AMD Radeon R7 M260 (2GB)Integrovaná: Radeon R7 (nespecifikovaný, je to grafickej čip na procesoru myslim)RAM: 4GB Takže problém je ten, že na to co je to za grafiku tak mě letí Far Cry 4 asi jen na 20FPS (Nejmenší detaily+rozlišení) a zdá se mi to málo, nevím čím to může být, hru mám origo, pc novej, ani hry od kterých bych čekal že pojedou na týhle grafice na 100 na vysoký mi sotva jedou na nejnižší tak na 70FPS, myslím si že mi to jede furt na tu integrovanou grafickou kartu, páč když jsem ji zakázal ve správci zřízení (s tím že to konečně pojede na tu Dedikovanou) tak se mi sekaly i videa na YT, ovladače jsem instaloval, i sem se to snažil přepnou na vysokej výkon v Catalystu, ale furt to jelo stejně, už si nevým rady, koukal jsem i do návodu, kterej byl přiloženej u NTB ale tam taky nic, už si nevím rady, za každou snahu pomoci budu vděčný ;)

Odpovědi na otázku

nainstalovat ovladace a v nastaveniach catalystov je to v polozke napajenie. (ak sa nemylim)da sa nastavit na program/hru alebo pri pripojeni na adapter dedikovana na baterii integrovana.

To jsem dělal, a nic nepomohlo :(

ta dedikovana grafika neni asi tak vykona jak si myslisbenchmarky z notebookchecku pro R7 M260Far Cry 4 low 1024x768 29.1 fps med. 1366x768 20.6 fps high 1920x1080 9.4 fps The benchmarks indicate that the game is not playable in the tested settings.

optirun

1. CCC někdy mívají problém při přepínání grafik2. Potíž také bývá s hraním her na notebooku, který nemusí disponovat dostatečným výkonem a navíc není v technických možnostech zajištění účinného odvodu ztrátového tepla ve srovnání s PC ad 1. Závisí na AMD a výrobci notebookuad 2. Vzhledem k požadavku zajištění maximální životnosti a spolehlivosti notebooku je vhodné netrápit jej hrami.

Ve volných chvílích si vylepšete svou češtinu. Je příšerná.

AMD R7 260M je slaboučká karta, AMD v poli mobilních grafik dávno zaspalo a tato grafika neni ani na úrovni například Nvidia GT 840m což je spíše lowend grafika. A integrovaná grafika v tomto CPU je na podbné úrovni jako ta 260M. Víc z toho nevytáhneš ;)

https://www.youtube.com/watch- To video jsem natáčel já, statistiky laptopu jsou v popisku.

Ahoj, vím. že už je to staré téma ale vyřešil si to nějak?

Ahoj, mám ten samý notebook a stejný problém. Nedokáži donutit pracovat pouze dedikovanou GK. Jen mne napadlo, zda se dedikovaná karta zapne (připojí k čipu APU) jen a pouze při aktivaci DualGraphics.... Zkoušel jsem vše možné a vždy je aktivní APU čip, sledováno dle Msi afterburner.

mam z50-75 a po tydnech laborovani sem ve spravci zarizeni zakazal intelackou grafiku. obraz sice jede ale kdyz chci spustit ccc hlasi to ze nebyla nalezena zadna intel grafika... je to pekna sra*ka....

oprava. nebyla nalezena zadna amd grafika

Nazdar borci! Mám stejný problém v tom to stavu. Notebook Lenovo E550 Intel HD 5500 a AMD R7 M265. Ve WIN 10 jse mi to nepodařilo rozchodit a WIN 7 pokud dám recovery, tak verze od výrobce chodí přepínání dobře. Ovšem při jakémkoli upgrade čehokoli to přestane fungovat.Podpora Lenovo mě odkazuje na Microsoft a na Microsoftu mě odkazují na Lenovo.

Nevim proč nejde Intel grafika zakázat v BIOSu to by vše řešilo.