» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jak předinstalovat aplikací Old Kalkulačka do instalačky jako update

Zdravím.Pravě vytvářím Win10x64_1809_3v1_Czech_2019_MBR+UEFI_Boot. V každém obrazu mažu některé funkce z Windowsu. Stálé tak musím doinstalovávat povedený program Kalkulačka. Nová verze se mi vůbec nezamlouvá. Stará, kterou někdo z vás převedl do instalačky s názvem tuším Old Kalkulačka je opravdu top záležitost. Všichni uživatele za mou děkuji. Ovšem nevím, zdá je možné tento formát použit pro předinstalací. Soubor exe. vezme to. Nehrabu se v to jako Krakatoa a ostatní znali problematiky. Jen pro sebe a známe něco vytvořím, tak dlouhou dobu lecos zapomenu. Mám své poznámky, jen zatím jsem vkládal pouze update na instalačku. Vím, že lze takto předinstalovat i prográmy, jen jsem zapomněl jako musí mít příponu instalační soubory. Poradí mi tu někdo. Programy nikdy předem nepředinstalují, ovšem malý soubor by byla vhodná volba. Také uvažují, má vůbec cenu nechávat v instalačce Internet Explorer 11. Nahrazuje ho přece Edge či Google. Zatím jsem ho tam nechal. Stažené iso je zbytečně velké, má v sobě šest verzí. Není divu, že se nevejde na klasickou 4 GB flašku. Vše mám upravené na velikost flašky či klasického DVD. Předem dík za případnou radu. PETR

Odpovědi na otázku

Treba udelat skript, ktery skopiruje exe z USB na plochu, tam spusti a pak smaze.start "" /wait "%USERPROFILE%\Desktop\10.exe"Nebo pouzi https://www.ntlite.com

Ja na to používam MSMG ToolKit (momentálne vo verzii 9.2).

Vytvoření instalačního baličku Kalkulačka.msi, se nakonec povedl i ve zkušební verzí placeného programu. Má své omezení, především nelze odstranit název výrobce programu z konečného názvu, který se objeví u aplikace v odinstalátoru. Po spuštění se automatický zařadí do složky příslušenství Windows. Přejmenoval jsem aplikací Old Calculator for Windows 10 na český název Kalkulačka. Pouze v odinstalátoru nelze zatím název změnit. Možná z důvodu zkušební verze, která při vytváření nového balíčku z balíčku aplikace Old Calculator for Windows 10.exe, změnu nepovolí. Nemá někdo z vás placenou plnou verzí ??? Vyzkoušeli by jsme její možnosti na tomto souboru. Možná ještě zkusit zpětný převod na balíček.exe v jiném programu a pokusit se o vyplnění nových dat o souboru a podepsání.Aplikace lze nainstalovat i odinstalovat, funguje skvělé. Zatím nevím, zdá to povolí po dokončovaní instalace Windows 10, vloženou instalací během procesu instalovaní vloženým aktualizací systémem.

ty chceš aby ti někdo dal plnou verzi placeného SW, což je skoro určitě nelegální? BTW, nenapadá tě, že přidání placeného SW do custom instalačky asi taky moc legální nebude, krom případu, kdy bys měl firemní multilicenci a dělal si custom firemní instalačku?Jinak nechápu, k čemu celé to úsilí jako je...

To si nerozumíme. Pouze bych někomu, kdo tento software má poslal balíček exe, aby mi vytvořil balíček msi s úpravou názvu. Ve zkušební verzí vznikne toto. Mohu změnit název aplikace na jakýkoliv. Nechal jsem zkrácený název Old Calculator, ale pojmenovat lze i český Kalkulačka. Provedl jsem dvoji úpravu, po nainstalovaní aplikace Kalkulačka, ale odinstalátoru jsem jen anglický název zkrátil. Vždy se objeví za ním v závorce jméno produktu a stránka výrobce. Toto lze zrušit pouze plnou verzí software. Po nikom nechci jeho klíč, ten software mi je k ničemu. Upravím co potřebují, dál nepoužívám. Bylo by prima vytvořit to pro sebe i ostatní.

Proč tam neintegruješ balíček kalkulačky? Mám ho na webu tu:https://krakatoa.www3.cz/win10.phphttps://krakatoa.www3.cz/download/17763_win32calc_... akorát nepoužiješ online instalaci, ale offline:např.:dism /Image:"e:\mount" /add-package /packagepath:Microsoft-Windows-win32calc-Package~31bf3856ad364e35~amd64~~10.0.17763.1.mumdism /Image:"e:\mount" /packagepath:Microsoft-Windows-win32calc-Package~31bf3856ad364e35~amd64~cs-CZ~10.0.17763.1.mumkde e:\mount je mountnutý windows.

Dík Krakatoa, o tom souboru jsem nevěděl. Snad se to podaří. Škoda, už to mám zpět zabalené ve formátu EDS. Musím převést zpět na install.wim a vyzkouším to. Snad na to přijdu, protože toto jsem si nepoznačil. Onflline jsem vkládal jen pokaždé Update Windows,ale vždy přes Wintoolkit a podobné programy. Jednou jsem to zkoušel i přes DISM, ale jednotlivě po jedné.

To fakt nedám. Nevím co je z toho pevný je tvar zápisu a co mohu libovolně měnit podle umístění dané složky s install.wim na oddílu C. Nestačilo by to jen nakopírovat do jednotlivých složek, pokud uvedeš co kam patři. Mám montnutý obraz Windows 10 x64 Pro, pochopil jsem jak tam něco přidat nebo smazat. Do registru zapisovat jako ostatní pokročilí neumím. V poznámkách mám pouze ten script zápis. Dism /Image:C:\iso\offline /Add-Package /PackagePath:C:\updated\Windows6.1-KB3020369-x64.msi. Jak tam přidat jiné soubory netuším. Máš to ve složkách, jak začít. K čemu jsou v zápisu ty uvozovky nahoře, je to důraz. Mu tam být nebo ne.Vytvořil jsem složku updated a do zkopíroval celé obsah. Něco mám ve složkách a ostatní ne. Uniká mi co s tím dál. Složku 17763_win32calc_x64_cs-cz jsem tedy přejmenoval na updated. Čím pokračovat, mám už na jen jeden den, tak každá rada dobrá.Dism /Image:C:\mount /Add-Package /PackagePath:C: \Updated\ ...

Nic neměň, pouze to, co jsem uvedl, tedy místo online parametru nastav offline na namountovaný image tak jak jsem psal i se vzorem.Teď jsem to zkusil a normálně to funguje:G:\tmp\17763_win32calc_x64_cs-cz>dism /Image:"g:\tmp\mount" /add-package /packagepath:Microsoft-Windows-win32calc-Package~31bf3856ad364e35~amd64~~10.0.17763.1.mumDeployment Image Servicing and Management toolVersion: 10.0.17763.1Image Version: 10.0.17763.1Processing 1 of 1 - Adding package Microsoft-Windows-win32calc-Package~31bf3856ad364e35~amd64~~10.0.17763.1[==========================100.0%==========================]The operation completed successfully.G:\tmp\17763_win32calc_x64_cs-cz>dism /Image:"g:\tmp\mount" /add-package /packagepath:Microsoft-Windows-win32calc-Package~31bf3856ad364e35~amd64~cs-CZ~10.0.17763.1.mumDeployment Image Servicing and Management toolVersion: 10.0.17763.1Image Version: 10.0.17763.1Processing 1 of 1 - Adding package Microsoft-Windows-win32calc-Package~31bf3856ad364e35~amd64~cs-CZ~10.0.17763.1[==========================100.0%==========================]The operation completed successfully.

Zkoušel jsem dát složku 17763_win32calc_x64_cs-cz do kořenu oddílu C, na mém hlavním bežícím systému Windows 10 x64, nikoliv ve virtuálním pc. Otevřel to a klikl na spuštění toho souboru install_x64_cs-cz.cmd jako správce. Zajímalo mě, co se stane v příkazovém řádku správce. Ukáže mi to cestu v zápisu? Vyhodilo to chybu. Myslel jsem, toto bude online spuštění a provede se instalace jako exe balíček nebo msi. Co je tedy online instalace a co offline instalace. Je jasné, že se v tom vůbec neorientuji.Spusť install_x64_cs-cz.cmd jako správce.Error: 0800f081eThe specified package is not applicable to this imageChyba: 0800f081eUvedený balíček se na tento obrázek nevztahujeMěl jsem za to, že složka mount je to samé jako offline. Když skládám cestu tak mohu, složky pojmenovat různé wim nebo iso či image. Podle zhlédnutých videí na kanále Youtube. Zápisy jsou podobné. Mám příliš málo skriptu na porovnaní, abych pochopil co je zapsané. Minulou instalačku jsem vytvořil v roce 2017, tam možná i něco zapomněl. Tu 2019 mám hotovou, bez vložené kalkulačky. Na mě je to fakt moc složité. Teprve po zhlédnutí mnoho videí lecos pochopím a ihned to vyzkouším. Jelikož to opakuji dle videa, stává se, že mezera není kde má být apd. Proto si vyzkoušené postupy zapisují do Wordu, jednoduše pak zkopírují v případě potřeby do příkazového řádku a následně upravím podle aktuálního adresáře vytvořených složek. Tím minimalizují chyby při zápisu. Hledat vše znovu, tak to okamžitě zdávám. Čas u toho plyne příliš rychle, a dostupné videa se mění. Najít co potřebuji, je především o náhodě a tj. bez debat. To, že mi někdo vytýká pravopisné chyby mi nevadí. Mnoho z nich udělám nechtíc. Zpětně to ani někdy dokonce nečtu, jak jsem naštvaný, když se mi nedaří. Člověk i také leccos zapomene a je to o čase. Když se snažíte něco pochopit, zároveň hledat vhodné dostupné informace k tématu. Ano, Ukázat celý příspěvek

online = nainstalovaný windows = dism s parametrem /onlineoffline = namountovaný windows = dism s parametrem /Image:"e:\mount", kde e:\mount je cesta, kde je namountovaný windows.

Když hodím složku (například na plochu) a spustím ten cmd jako správce, tu je ukázkový log (normálně to funguje):C:\Windows\system32>pushd "C:\Users\admin\Desktop\17763_win32calc_x64_cs-cz\"C:\Users\admin\Desktop\17763_win32calc_x64_cs-cz>dism /online /add-package /packagepath:Microsoft-Windows-win32calc-Package~31bf3856ad364e35~amd64~~10.0.17763.1.mumDeployment Image Servicing and Management toolVersion: 10.0.17763.1Image Version: 10.0.17763.194Processing 1 of 1 - Adding package Microsoft-Windows-win32calc-Package~31bf3856ad364e35~amd64~~10.0.17763.1[==========================100.0%==========================]The operation completed successfully.C:\Users\admin\Desktop\17763_win32calc_x64_cs-cz>dism /online /add-package /packagepath:Microsoft-Windows-win32calc-Package~31bf3856ad364e35~amd64~cs-CZ~10.0.17763.1.mumDeployment Image Servicing and Management toolVersion: 10.0.17763.1Image Version: 10.0.17763.194Processing 1 of 1 - Adding package Microsoft-Windows-win32calc-Package~31bf3856ad364e35~amd64~cs-CZ~10.0.17763.1[==========================100.0%==========================]The operation completed successfully.C:\Users\admin\Desktop\17763_win32calc_x64_cs-cz>pausePress any key to continue . . .

Co se týče namountovaného windows. Napíšu celý postup. Dejme tomu, že máš na disku e: ve složce e:\win10 soubor e:\win10\install.wim s jedním indexem a do něj chceš hodit tu kalkulačku. Ve stejné složce vytvoříš prázdnou složku e:\win10\mount. Do složky e:\win10 nakopíruješ obsah 17763_win32calc_x64_cs-cz. Upravíš e:\win10\install_x64_cs-cz.cmdna:pushd "%~dp0"dism /mount-wim /wimfile:install.wim /index:1 /mountdir:mountpushd "%~dp0"dism /Image:"e:\win10\mount" /add-package /packagepath:Microsoft-Windows-win32calc-Package~31bf3856ad364e35~amd64~~10.0.17763.1.mumdism /Image:"e:\win10\mount" /add-package /packagepath:Microsoft-Windows-win32calc-Package~31bf3856ad364e35~amd64~cs-CZ~10.0.17763.1.mumdism /unmount-wim /mountdir:mount /commitpausea spustíš jako správce. (napsal jsem tam absolutní cesty, mělo by to fungovat i s relativníma)Nevím jak jinak ti poradit. Prostě je to fakt jednoduché a netuším proč ti to nefunguje.

to druhé pushd "%~dp0" je tam navíc.

Zdravím Krakatoa. Nainstaloval jsem z mé vyrobené instalačky Windows 10 x64 1809 v edicí Home. Zkusil na čistý systém, instalovat ten tvůj výtvor z archívu zip 17763_win32calc_x64_cs-cz. Z plochy se to opravdu dá spustit. Okamžitě mi to spustilo příkazový řádek a došlo k zápisu. Potom to vyžadovalo také restart pc. Restartoval jsem, tedy systém. Po zpětném přihlášení a kontrole byla kalkulačka na svém místě v složce Příslušenství Windows. Z toho soudím, spuštění mohl blokovat antivirový program i bez ohlášení. Byl sice vyply, ale nevím přesně na kolik % Eset má stále kontrolu v tomto režimu, dočasně vypnout štíty antivirové kontroly. Jinak, program Kalkulačka je funkční pouze v základní verzí, nemá spojení na funkcí převody jednotek, výpočty atd. Při zvolení této funkce se kalkulačka zcela ztratí. Použití nedoporučují. Nenahradí soubor Old Calculator for Windows 10.exe. Toto je plná funkční verze. Škoda, že Microsoft ji legálně nenabízí ke stažení z Microsoft Store. Z tohoto důvodu nelze ani předinstalovat do Windows. Aplikace není podepsaná, tedy je soubor vyloučen předinstalace i přes NTlite. Ten podporuje více formátu, ovšem filtruje nepodepsané neznáme instalační balíčky.

Oh my God.1. Pokud tam ten balíček nemáš, případně jsi tam tu kalkulačku se nesnažil dostat jinak, tak to po tobě restart chtít nebude.2. Ten můj archiv je originální balíček (package) pro CBS (Component-Based Servicing) Windows 10 RS5 vyseparovaný z LTSC (RS5) nebo serveru (RS5). Balíček kalkulačky je vždy navzájem kompatibilní (běžné edice / LTSC / server), akorát v běžkých edicích není, ale jde tam dodat tak jak uvádím. To, že má zrovna tato kalkulačka problém, jaký uvádíš, je prostě proto, že ta kalkulačka má nejspíš bug (v tomto buildu nebo možná i v nižších Win 10). Ten bug se vyskytuje i v LTSC nebo serveru, kde ta kalkulačka je. Pokud by MS oficiálně uvolnil kalkulačku třeba pro RS5, tak by uvolnil tu, co jsem uvedl, s tím že by tam ten bug byl taky. Já to na webu mám proto, že je to prostě originální balíček klasické kalkulačky, kdo chce, tak ať si to stáhne a použije. Třeba na RS6 tam budu mít jen soubory kalkulačky, ne balíček, pokud RS6 nebude LTSC nebo server s gui, ze kterého by se ten balíček dal zase vyseparovat.3. Nechápou oč ti furt jde. Pokud chceš oficiální originální kalkulačku do RS5 v podobě balíčku (package s mum), tak použij tu, co mám na webu. Pokud nechceš tento originální balíček, a vyhovuje ti tam tu kalkulačku dostat jakoliv a třeba tu, co je v "Old Calculator for Windows 10.exe", mimochodem tam je z buildu 9600 což je win 8.1 a ten bug to nemá takže proto to funguje, tak prostě vem z ní tři soubory exe, mui a lnk a vlož je do wimu pomocí wimlibu (prostě si uděláš cmd skript a spustíš ho, jestli nevíš zase jak a máš se vším problém, klidně ti jej napíšu), což je otázka na pár sekund (ani se nemountuje). Jsou i jiný možnosti jak ji tam vložit, tento mi přijde nejjednodušší a tak bych to provedl já.

Jak ji nainstalovat dodatečně vím na běžícím systému. Vadí mi to debilní pojmenování Old Calculator for Windows 10. V zkušební verzí programu MSI Wraper jsem to změnil na Kalkulačka. Zatím jediný program, který to povolil. Ostatní free se drží názvu balíčku a druhý zkušební to nevytvořil vůbec. Již se dívám i po náhradním programu za ní. Tu kalkulačku i jiné aplikace sem vymazal z obrazuWindows 10 jsem vymazal z obrazu i jiné programy. Napiš pokud mi pokud možno nějaké návody, kam co nakopírovat. Název souboru a složku ve Windows/System32 a Windows/SyWOW64. Píšeš tři soubory, to zní slibně. Jak na to. Vím, že pokud zkopíruješ nutné soubory, program se chytí. Vynech pokud možno relativní cesty zápisy tzv přepínače. To mi hází chybu, cesta nenalezena. Než by jsme to naučil, to u mě asi zestárl. Učit to někdo na dálku bez videa, se nedá. Hledám jsem k tomu info přes google.com pod názvem pushd "%~dp0" . Bez video názorných jednoduchých příkladu ke vyzkoušení nepochopitelné, navíc takových přepínačů je mnoho variací nikoli pár.Maš souborywin32calc.exe.muiwindows\win32calc\resources\31bf3856ad364e35\10.0.17763.1_cs\cz\80d5878f35465b99\win32calc.exe.muiwin32calc.exewindows\win32calc\31bf3856ad364e35\10.0.17763.1\none\3a7509176fdfd06a\win32calc.exewin32calc.exe.mui

Jak ji nainstalovat dodatečně vím na běžícím systému. Vadí mi to debilní pojmenování Old Calculator for Windows 10. Ve zkušební verzí programu MSI Wraper, jsem to změnil na Kalkulačka. Zatím jediný program, který to povolil. Ostatní free, se drží názvu balíčku a druhý zkušební to nevytvořil vůbec. Již se dívám i po náhradním programu za ní. Tu kalkulačku i jiné aplikace sem vymazal z obrazu Windows 10 .Napiš, pokud možno nějaké návody, kam co nakopírovat. Název souboru a složku ve Windows/System32 a Windows/SyWOW64. Píšeš tři soubory, to zní slibně. Jak na to. Vím, že pokud zkopíruješ nutné soubory, program se chytí. Vynech pokud možno relativní cesty zápisu tzv. přepínače. To mi hází chybu, cesta nenalezena. Než bys mě to naučil, to bys jsi u mě asi zestárl. Učit to někdo na dálku bez videa, se nedá. Hledám jsem k tomu info přes google.com pod názvem pushd "%~dp0" . Bez video názorných jednoduchých příkladu ke vyzkoušení pro mě nepochopitelné. Navíc takových přepínačů je mnoho variací nikoli pár.

1. Pokud se cmd skript spustí s normálními právy, tak je spuštěn ve složce, v jaké se nachází cmd skript. Pokud s právy správce, tak se spustí v systémové složce. Aby se mohly použít relativní cesty od cmd skriptu, tak se dá na začátek pushd "%~dp0", který změní tu systémovou cestu na cestu, ve které se nachází cmd sript a pak se můžou používat relativní cesty od cmd skriptu.2. exe wimlib používám s názvem wimlib.exe a tento soubor s dll budeš potřebovat ve složce s cmd skriptem nebo v systémové složce (já jej mám v systémové složce).3. Uvedu teď ten nejjednodušší příklad integrace kalkulačky pomocí nakopírování souborů do install.wim a) install.wim má jeden index (pokud ne, uprav vzor jak potřebuješ)b) je složka, v ní win32calc.exe, win32calc.exe.mui, Calculator.lnk. Pokud ti vyhovovali soubory z "Old Calculator" tak jej otevři v 7z a extrahuj z něj jeden exe a jeden mui a pojmenuj je jak jsem uvedl (není nutné, ale pak musí odpovídat i lnk). Lnk vem z mého balíčku nebo jej vytvoř pro cestu souboru, kde se bude nacházet exec) Calculator.cmd je tohoto tvaru:pushd "%~dp0"wimlib update --no-acls install.wim 1 < Calculator.txtpaused) potřeba je i Calculator.txt:add win32calc.exe "\Windows\System32\win32calc.exe"add win32calc.exe.mui "\Windows\System32\cs-CZ\win32calc.exe.mui"add Calculator.lnk "\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Accessories\Calculator.lnk"e) ve složce se nachází install.wimf) spusť Calculator.cmd jako správceHotovo, během pás sekund máš v install.wim integrovanou klasickou kalkulačku.Tímto způsobem do install.wim vkládám nebo upravuju to, co nepotřebuje mountování (mazání, úprava nebo vkládání souborů a složek, úprava registru...).

Extrahoval jsem balíček Kalkulačka. Objevily se dva hlavní adresáře $PLUGINSDIR a $TEMP.$PLUGINSDIR má 5 souboru: BrandingURL.dll, LangDLL.dll, modern-wizard.bmp, nsDialogs.dll, System.dll. Z toho nic potřebovat Nebudu kopirovat?$TEMP má složku $WINDIR /System32, SysWOW64, oldcalcuninst.exe. Hlavní složka System32/ a složka SysWOW64 má různé jazyk. verze tj. i cs-CZ/calc1.exe.mui a samostatně soubor calc1.exe.Je tedy jedno, z které hlavní složky zkopírují soubor calc1.exe.mui a calc1.exe? Kde však najdu soubor calculator.lnk. Ve složkách jsem ho nenašel, ani ve tvém extrahovaném balíčku 17763_win32calc_x64_cs-cz. Která je to složka?

Calculator.lnk je tedy zástupce aplikace kalkulačka. Už rozumím. Proto jsi navrhl mi přejmenovat soubory. Jinak bych musel změnit název spouštěcího souboru na cíl: %windir%\system32\calc1.exe. Co mám napsat do souboru Calculator.txt.

1. Budeš potřebovat jen to, co jsem uvedl. V PLUGINSDIR jsou předpokládám soubory instalátoru, ty potřeba nebudou. A oldcalcuninst.exe taky potřeba nebude.2. Když otevřeš "Old Calculator" v 7z, v temp tam máš bitové verze v system32 jednak 32bit pro 32bit OS a 64bit pro 64bit OS. V syswow64 je 32bit pro 64bit OS. Rozbal si co potřebuješ, 64 bit exe ze system32 a je to to větší, 32 bit exe ze system32 to menší nebo ze syswow64. Mui jsou stejné, tak jedno z těch tří předpokládám z cs-cz. Pokud budeš potřebovat obě bitové verze kalkulačky v 64bit os tak upravit si to snad svedeš.3. calculator.lnk v tom mém balíčku je, je to origo lnk z ltsc nebo serveru. Klidně si jej ale můžeš vytvořit sám, i jinak pojmenovat nebo si zobrazovaný název nastavit přes desktop.ini ve složce, do které se kopíruje4. Co máš dát do Calculator.txt jsem psal v bodě 3d) , jsou to tři řádky. Pro vkládání mají syntaxi: add zdroj cíl.

5. Pro jistotu doplním ještě to, že pokud máš více indexů v install.wim, tak cesta začíná číslem indexu, takže se musí upravit calculator.txt tak, aby se to integrovalo do všech indexů (násobně tam přibudou řádky + číslo indexu v cestě na začátku).

Takto to má vypadat? http://leteckaposta.cz/949070820

Tak blbej snad nejsi, abys nepoznal jestli to tak má vypadat Navíc jsem ti psal i syntaxi:add zdroj cílTakže odpověď je ne, tak to vypadat nemá.

Krakatoa, dík moc za rady. Jedna z nich opravdu vyšla. Extrahovat soubor exe, by mě fakt nenapadlo. Ostatní mě dosti matou. Nejvíce, proč jsou v zápisu uvozovky. To si nějak vynechal. Kdybych věděl, co napsat do Calculator.txt, ta se neptám. Uvedl jsi i syntaxi, přesto nevím, jak ty tři řádky napsat. Už jsem zkoušel vše, cos uvedl. Když spustím příkazový řádek jako správce a vložím pushd "%~dp0", dám ENTER. Vypíše to, cesta nenalezena. Napiš tedy, jak mám pokračovat zápisu, když uvádíš dva řádky.pushd "%~dp0"dism /mount-wim /wimfile:install.wim /index:1 /mountdir:mountPro lidí, komu se nová kalkulačka Windows 10 opravdu nezamlouvá bude dnes výjimečně možnost stažení mé záložní instalačky Windows 10. Je určená pro 64 bitové operační systémy. Má instalace obsahuje tři obrazy, Education, Home, Professional. Tyto obrazy jsou vyčištěné od nadbytečných aplikací a doplněné povedenou kalkulačkou ze starších verzí Windows. Běžné mé záložní obrazy nejsou bezplatně ke stažení. Přístup k archívu je jinak jednorázově dobrovolně mírně zpoplatněn. Mám 64 bitové obrazy W7 3v1, W8,1 2v1, W10 3v1 (všechny sestavení). Všechny obrazy předem vyčištěné od tapet, nadbytečných aplikací. Integrované některé důležité aktualizace, do možnosti velikosti vždy flašky 4GB. https://uloz.to/!dDxWYAJooKuh/win10x64-1809-3v1-czech-2019-mbr-uefi-boot-oprc-eds1-7z

1. Co je to pushd "%~dp0" a k čemu slouží jsem ti už vysvětloval. Tak ještě jednou. Příklad: Máš skript v této cestě:e:\tmp\tmp.cmdpokud jej spustíš jako uživatel, tak můžeš přistupovat relativně k souborům ve složce e:\tmp, protože po spuštění tmp.cmd je cesta nastavena na e:\tmp. Pokud ten skript spustíš jako správce, tak je cesta nastavena na C:\WINDOWS\system32 a relativně přistupovat k souborům ve složce e:\tmp nejde. A toto: pushd "%~dp0" udělá to, že tu cestu nastaví na cestu, ve které se nachází ten skript tmp.cmd, tedy e:\tmp a to i v případě, že spustíš tmp.cmd jako správce.Ještě to nechápeš? Odhaduju tvé iq na něco mezi 30 a 40. Opravdu bych se bál používat tebou upravené iso windows 10. A dokonce za to chceš platit...2. Co máš dát do Calculator.txt jsem psal, tak ještě jednou a pro přehlednost ti to dám do samostatného příspěvku, jsou to tři řádky a každý ten řádek začíná na add:

add win32calc.exe "\Windows\System32\win32calc.exe"add win32calc.exe.mui "\Windows\System32\cs-CZ\win32calc.exe.mui"add Calculator.lnk "\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Accessories\Calculator.lnk"

A ještě dotaz, proč si hraješ s RS5, když je 9 dní dostupný RS6? Už dávno jedu na RS6. Ještě jdu překopat i web na RS6.

Já fakt nevím podle čeho hodnotíš mě znalostí. Jaký mám připojení k internetu. Než něco přetáhnu na úložiště, je 3 hodiny doslova háji. To se ještě občas stane, že to připojení přes kabel na router spadne. Když to chci poslat přes wi-fi v domě, spadne to do pár minut nebo to spadne krátkodobě, to stačí, aby přenos dat neproběhl. Tahat data nad 3 GB je fakt hrozné. Z toho důvodu mám na online úložistí jen to nejdůležitější. Není, totiž jisté, kdy to přetáhnu zpět. Za jeden den nebo i za týden. Mám v okolí nejspíše koumáky, kdo nabourává-ji často sít´. Jinak si nedovedu vysvětlit, proč tak příjem internet padá. Občas se dokonce objeví hláška, prosím zadejte přihlašovací heslo. Změna sítě. Nereagují a za určitou dobu, se to opět spraví samo. Většinou po tuto dobu, vypíše při kliknutí na mou stanicí - nelze se k síti připojit. Objeví se dokonce vyjímečně někdy i žlutý trojúhelníček, bez internetu. Vtipné je na tom vždy to, že u routeru to padá velmi málo, ale notebooku dosti pravidelně. Ne však každý den, někdy to běží téměř bez problému. To snad musí někdo rušit, nevěřím, že by byl tak slabý příjem od dodavatele připojení. Stává, že než dopíšu do poradny, tak to spadne. Opravovaní textu, už mě potom ani nebaví. Chtěl bych vidět tebe, psát příspěvek do poradny na třikrát. Když se přeruší spojení, můžu vymýšlet text znova. To už jsem nainstaloval i slovník do prohlížeče, aby nebylo tolik chyb. Psát to ve Wordu a kopírovat, by byla další možnost. Co vytvořím, to funguje. Odkaz je na stažení zdarma. Jinak běžně 50 Kč za přístup do archívu, je prkotina. Kdo hledá 100 % funkční obrazy, upravené na velikost flašky nebo DVD neváhá. Vstupní poplatek je jednorázový a dobrovolný. Přístup máš na pořád. Nevíš, tedy o čem mluvíš. Každý obraz má něco navíc. Jen desítky jsou bez aktualizací. Těžko totiž vybrat, co komu sedne. U W7 je již IE11 a důležité aktualizace, W8.1 179 důležitých aktualizací. Vždy pouze do možné velikosti klasického DVD. Vše bootuje na MBR i EUFI. V MBR módu Ukázat celý příspěvek

1. Já nekomentoval tvé znalosti, ale intelekt (iq). A podle čeho jsem ho odhadl bys věděl, kdybys měl to iq vyšší než máš.2. Pokud máš pomalé připojení k internetu tak si pořiď rychlejší. Pokud tu v naší zapadlé dědině na úpatí Chřib může mít kdo chce optiku až do domu doslova za pár korun, určitě to jde i u vás.3. "Jen desítky jsou bez aktualizací. Těžko totiž vybrat, co komu sedne. " nechci ti do toho kecat, ale jaké se dávají aktualizace mám na webu a sednou vždycky, navíc MS dělá po každém pačovacím úterý nové iso soubory, tak nemusíš ani aktualizace integrovat, ale použít rovnou aktuální iso.4. nemá náhodou být v názvu toho iso na ulož to místo eds tak esd?5. doufám že do Vánoc vydržíš s dechem

3. dodatek ... a jak jsem psal, 9 dní je dostupný RS6, proč už nevytváříš iso s RS6?

Sbíráš body. ESD, máš pravdu . No proč upravují sestavení 1809. Stačí mi nestabilní připojení k internetu. Nemusím mít vše. O nestabilní systém už tak nestojím. Za 350 Kč nemohu čekat zázraky. V těch aktualizacích na W10 se nevyznám. Nechal jsem vyhledat přes WSUS Offline i Windows update. Windows uvádí tři, mě zatím nenabídlo žádné aktualizace. Počkám si, co to stáhne samo. Řešit tři nebudu. Já tvůj web moc nesleduji. Sbíráš body. ESD, máš pravdu . No proč upravují sestavení 1809. Stačí mi nestabilní připojení k internetu. Nemusím mít vše. O nestabilní systém už tak nestojím. Za 350 Kč nemohu čekat zázraky. V těch aktualizacích na W10 se nevyznám. Nechal jsem vyhledat přes WSUS Offline i Windows update. Windows uvádí tři, mě zatím nenabídlo žádné aktualizace. Počkám si co to stáhne samo. Řešit tři nebudu. Já tvůj web moc nesleduji. Sbíráš body. ESD, máš pravdu . No proč upravují sestavení 1809. Stačí mi nestabilní připojení k internetu. Nemusím mít vše. O nestabilní systém už tak nestojím. Za 350 Kč nemohu čekat zázraky. V těch aktualizacích na W10 se nevyznám. Nechal jsem vyhledat přes WSUS Offline i Windows update. Windows uvádí tři, mě zatím nenabídlo žádné aktualizace. Počkám si co to stáhne samo. Řešit tři nebudu. Já tvůj web moc nesleduji. Sbíráš body. ESD, máš pravdu . No proč upravují sestavení 1809. Stačí mi nestabilní připojení k internetu. Nemusím mít vše. O nestabilní systém už tak nestojím. Za 350 Kč nemohu čekat zázraky. V těch aktualizacích na W10 se nevyznám. Nechal jsem vyhledat přes WSUS Offline i Windows update. Windows uvádí tři, mě zatím nenabídlo žádné aktualizace. Počkám si co to stáhne samo. Řešit tři nebudu. Já tvůj web moc nesleduji. Mám hotovo, svoje jsem docílil. Upravím ještě 1803, zdá se mi použitelnější než 1809. Zbytečně zabírá více místa na instalačce. Je jedno čím systém spravíš, stejně to přeskočí i dvě verze. Stačí dát online instalací. Offline instalace, tedy bez připojení k internetu vám verzí dodrží. Ukázat celý příspěvek

1. Mám optiku za 300 Kč Optika je zázrak.2. "O nestabilní systém už tak nestojím." - > Někdo ten Windows testovat musí 3. Na windows 10 je to s aktualizacemi celkem jednoduché, je tam ss což je aktualizace na soubory ohledně práce s aktualizacemi, pak je tam cu, což je kumulativní aktualizace a ta je největší, pak je tam aktualizace .netu, pak aktualizace flashe a aktualizace instalačního média. A to je v podstatě zhruba vše. A jak jsem psal, klidně tě to nemusí zajímat, protože MS vydává aktualizované iso win 10 každý měsíc. Ohledně aktualizací a iso se můžeš dočíst na mém webu (teď tam toho zrovna moc nemám, protože jsem to předělal na RS6) a hlavně na MDL.

"u W7 je již IE11"Tak pevně doufám, že krom jedinců, po kterých IE striktně vyžaduje IE nějaký paskvil od státní správy či banky už snad nikdo dobrovolně IE nepoužívá, když i Microsoft sám to lidem nedoporučuje.A zvykat si na Edge podle mne nemá smysl, když se bude předělávat a bůhví, jestli jen změní engine na Chromium nebo to rovnou celé překopou...

Origo Edge/Chromium si můžeš stáhnout tu:https://www.softpedia.com/get/Internet/Browsers/Mic... a vyzkoušet. Je to digitálně podepsané MS.Nějaká uniklá vývojová verze. Nastavil jsem češtinu, bohužel nějak to nastavení nefunguje. Každopádně se na finální Edge/Chromium těším, pořád lepší mít (kromě Firefoxu jako hlavního prohlížeče) Chrome 1 a v podstatě Chrome 2 (Edge/Chromium) než to Edge, které stejně nikdo nepoužívá.

mno, musí se jim přiznat, že to GUI nevypadá špatně - proti Google Chrome nebo Opeře mi to přijde na první pohled trochu praktičtěji uspořádané. Já ale už před nějakou dobou zakotvil u Vivaldi (a Firefoxu) a je pro mne výhodné mít stejné browsery na PC s různým OS.

Na webu ulozto.cz jsem přetáhl kopie hotových obrazu s integrovanou starou kalkulačkou z Windows. Jelikož, to přes zkopírované odkazy ne vždy zrovna najde, na víkend je nechám volně ke stažení. Do vyhledávání stačí zadat Win10x64_3in1. Instalačka obsahuje 64 bitové edice Home, Pro, Education. Osobně používám pro servis záložní obrazy sestavení 1803. Tato verze je bez MSU. Verze 1809 je poslední sestavení vydané přes Media Creation Tool 2019. Win10x64_1809_3in1_Czech_2019_MBR+UEFI_Boot_OPRC-ESD1.rarWin10x64_1803_3in1_Czech_2017_MBR+UEFI_Boot_OPRC-ESD1.rar