» Poradna » Notebooky

Jak používat cloudbook s SSD 32GB a WIndows 10

Dobrý den,koupil jsem mamce UMAX Visionbook 14wi. Používá notebook prakticky jen na skype a brouzdání na netu, sem tam nějaký film nebo youtube.Ale na notebooku je nainstalován windows 10 a má jen 32GB disk.Přidal jsem do něj SD kartu 128GB. Ale nevím jestli jde nějak nastavit aby se vše instalovalo včetně aktualizací na tu kartu? Ještě jsem tam nenainstaloval vůbec žádnou aplikaci, jen nainstaloval aktualizace windows a už mi zbývají jen 2GB disku a křičí to, že má nedostatek paměti. Abych něco smazal.To opravdu ty cloudbooky jsou udělané tak, že se nedají používat?Díky za pomoc,Honza

Odpovědi na otázku

Víš, milý Jene, ten Cloudbook je proto Cloudbook-em, že je možné ukládat informace na "obláček" - co je pěkně na hov.no, pokud jde o citlivá data.Pokud to v tvém případě - nebo mamky - nehrozí, zařiď jí to tak a pouč ji, aby si fotečky vnoučátek apod. ukládala právě "mimo". Protože pokud budeš tvrdit, že "... ty cloudbooky jsou udělané tak, že se nedají používat ...", budeš za pako.

Zatim tam právě nic není. Ani jedna fotka. Všechno zvládli desítky sami. Jde to tedy nějak nastavit aby se aktualizace atd. instalovaly na kartu?

Tak cokoliv s 32GB není dělané na Windows, kor ne na Win 10.

I ti, kteří opravdu a beze zbytku nerozumějí, musí "nějak" žít (nebo se alespoň snaží´).

Takové notebooky dělá i Acer, Asus, Lenovo, HP a všechny s Windows 10. Tak ti snad ví co dělají. Jde to teda nějak nastavit aby to šlo?

Ví co dělají? To si právě nemyslím, protože dopadnou stejně jako ty teď. To tě nenapadlo zjistit si, kolik ty Winy zabírají po aktualizacích?

Ale nesmysl, mám na cesty tady toto https://www.tsbohemia.cz/trekstor-hvezdny-tablet-s... .Po instalaci a aktualizaci jsem nainstaloval Office 2016, Operu 42, jako přehrávač Kodi a teď zkouším Google Earth. Teď je volných 15,4 z 32 GB, obsazení paměti se pohybuje kolem cca 55% (podle zatížení), vytížení CPU nepřesáhlo 85%. Fotky a ostatní ukládám pochopitelně na SD kartu. Na ni chci zkusit i instalovat aplikace - počítám ale, že starty aplikací z SD budou pomalejší.Musím přiznat, že jsem ho bral se značnou nedůvěrou, ale jsem velmi mile překvapen, co všechno a jak zvládá. Práce v Office v podstatě v pohodě, videa z Youtube plynulé i v HD, display velmi dobrý s širokým pozorovacím úhlem.P.S. Věci z Office netvořím pochopitelně od základu, ale pro okamžitou úpravu, když ji nemohu udělat na stolním PC. Podobně i další věci.

Přikládám snímek obrazovky http://pasteboard.co/ezG676NOh.png

Nějak se to nepovedlo, druhý pokus http://pasteboard.co/1sn8r9jv5.png

Mno, já ti to řeknu takhle:1) vyhodil bych Windows2) nahodil bych Lubuntu linux - já jsem líný člověk a tak bych asi zvolil předpřipravený:http://bit.ly/lubuntuw7Trusty3) hotovo - na disku máš zabraných sotva 10 GB a pojede to nejspíš mnohem svižněji a navíc to bude o dost bezpečnější

1. Vypráskat veškerý bloatware - určitě je ho tam dost.2. Odinstalovat nepotřebné instalace (dle potřeby)3. V Nastavení > Systém > Uložiště > nastavit ukládání nových aplikací na SD kartu. Ale asi se budou z SD karty pomaleji spouštět.

Díky za radu, mrknu se Na balast co tam Umax mohl dát jsem se nedíval. A teď mě to na dálku nenapadlo.

Jak píši jinde, pořídil jsem si ten Trekstor a fakt jsem byl velice mile překvapen. Proto mě udivuje Tvůj problém, střeva to má v podstatě stejné jak ten Tvůj, tak nevidím důvod, proč by Ti měl obsadit tolik paměti.