» Poradna » Notebooky

Jak posílit ram v notasu

Dobry den . Mám tento notas ,Compaq Evo N1020v a potřebuji větší paměť RAM dá se prosim zvýšit na kolik a jak.Děkuji za odpověď Standa

Odpovědi na otázku

Dobrý den, kolik tam máte RAM nyní ? Je nutné ji doplňovat ? Jinak toto už je dle mého co má 7 let staré počítače běžně v chodu docela velký křáp. Už by jste to měl vyhodit do popelnice :)

zatim je tam 256 original od zakoupeni w7 nechtěji na tom chodit .Standa

Proč chceš do tak starého stroje cpát nový systém? Zůstaň u OS, který na tom chodí a který je pro ten NTB určený. Do toho notebooku jde dát max. 1GB, což pro Win7 je nic moc, to je v pohodě tak pro WinXP. Zbytečné za každou cenu přecházet na nové systémy.

Všude pokřikují přejít na w7 že XP již neni podporován jsem důchodce hry nehraju a mám to jenom na skype a internet a je to velmi pomalé a koktavé proto jsem to ctěl posílit díky Standa

Windows XP není podporován tím, že nebudou vycházet aktualizace a opravy případných chyb. Jinak systém můžete používat pohodlně dál.

Děkuji za radu takže šetřit na jiný ,ale jaký.

Založte si když tak nový dotaz, kde napíšete, na jakou práci notebook potřebujete a kolik jste ochoten investovat. Určitě se někdo najde, kdo vám solidně poradí :)

To záleží na tvých potřebách. Co s tím ntb děláš nebo chceš dělat? Ale vzhledem tomu, že práce na tomto s 256MB musela být utrpení i s XP (natož s W7), tak asi nároky moc velké nebudou. Nejspíš by ti stačil i nějaký slušný repas okolo 5-6k (i3 + 4GB RAM + 250GB a více HDD atd.). Letos jsem pro pár lidí bral Dell E5420. Je to levný repas s velmi dobrým tělem (ntb do 20k strčí zpracováním do kapsy), má jen horší obraz (jen TN 1366x768), ale v porovnání s 10 let starým to bude stejně lepší:http://www.c-c.cz/notebooky/repasovane-note... Ale většinou se prodává dráž a tady ho už nemají.Pokud nový, tak slušné začínají až okolo 15k, kdy už to nejsou vyloženě ohýbající se plasťáky.Ale záleží hlavně na tvém použití.

Něco mi říká, že u tak starého notebooku už nefunguje ani baterie. Proto bych řekl, že tazateli bude stačit solidní stolní PC.

No pokud mu stačilo do teď 256MB RAM a Celeron nebo P4 1,5 až 2GHz, co se do toho dávalo, tak mu stačí cokoliv a i ten E5420 za pár šupů bude jako když přesedá z koňského povozu do limuzíny. Celé PC za tu cenu i s LCD a zbytkem složí jen těžko. Prodává se sice bez OS, ale W7 má podle všeho koupené, takže žádný problém.

To je ale jen tvůj předpoklad, že tazatel to tak chce. Komu stačil teď Trabant, tak Felicie pro něj bude luxus, ale ty nevíš jestli nemá přeci jen zálusk na zbrusu novou Fábii Na nové, lepší se lekho zvyká. Kdybys mu dal na měsíc na vyzkoušení nové PC s SSD, tak věřím, že zpátky na plečku byť mladší, než jeho notebook by už nešel.Vše záleží však na tazateli a na jeho financích.

Tak o tom žádná. Každopádně to i3-2310M, co v tom je, není v porovnání s aktuálním Haswellem moc pozadu:http://goo.gl/sL51g4A to jsem do srovnání dal to nejsilnější mobilní i3-4xxx, co tam mají (ostatní jsou na úrovni to starého i3 mezi 1700 až 2900 body).Takže spíš než přechod na starou Feldu to je na jedničkovou Oktávku 1,9TDi 66kW vs nová Fabia 1,6 TDi 77kW. Ten Dell má totiž bytelné a kvalitní zpracování, odpovídající tomu, že to je profi ntb s původní cenou 25-30k, což se nedá s novými plasťáky okolo 15k srovnávat. Podsvícenou klávesnici bys u těch levných také těžko hledal. Dát do něj SSD, tak je to paráda.Škoda jen toho slabšího LCD, to má bohužel na úrovni levných ntb, ale alespoň je matné a neleskne se jak psí kulky.S vyšším rozpočtem může myslet na úplně jiné věci, to je ale snad jasné.

Já myslel, že si psal o koupi starého procáku E5420:http://ark.intel.com/products/33927/Intel-Xeon... Už jsem to pochopil, že je to notebook. Každopádně ten už se taky neprodává. Co třeba tento? Podsvícená klávesnice, FULL HD, hliník.http://www.czc.cz/ultrabook-lenovo-ideapad-... Každopádně si stále trvám, na tom, že jestli měl tak starý notebook, nejspíš mu stejně ležel na stole a v tom případě by byl nákup notebooku vyhazováním peněz.

Nevypadá zle. Jen 1920x1080 na 13,3" může být pro někoho dost problém. Mám doma UX32LN-R4049H, takže vím, o čem mluvím. Ale jinak je to parádní stroj. To Lenovo má prakticky stejné parametry, takže také pěkné.Ten Dell už je k prodeji jen občas jako repas. Výkon má +- stejný jako ty ultrabooky (jen má pomalejší disk, horší LCD a je těšší), ale cena bývá kolem 6k. Tedy pokud se z něj někdo nesnaží vytřískat nesmyslných 10-15k, jako to někteří také umí.

Na tomto stroji zapomeňte na W7.

Do takového bohužel dnes již šrotu, nemá cenu vrážet ani korunu. Jakákoli přidaná komponenta bude stát víc, než je aktuální hodnota samotného notebooku.