» Poradna » Mobily

Jak odstranit aplikace v Samsung J5

Ahoj, prosím o radu jak v telefonu Samsung J5 odstranit aplikace které tam Samsung má a zaplňují zbytečně moc místa - především aplikace jako Word, Excel atd . Díky

Odpovědi na otázku

Neřešil jsi to náhodou už tady?https://www.zive.cz/poradna/nastaveni-sd-kart...

Jojo ale to o ohledné sd karty a uložiště

Jdou pouze deaktivovat, nikoli odstranit. Nastaveni, Aplikace, Menu (tri tecky), Zobrazit systemove aplikace, Vybrat konkretni aplikaci a Deaktivovat.

Jedině root a tahle apk ti ukáže co může být odinstalované a co by mělo zůstat.Navíc to dá do koše a kdyby něco nefungovalo,tak se to dá instalovat zpátky.Ta apk ti to ukáže i bez root,ale k odinstalaci root být musí. https://play.google.com/store/apps/details

Ještě to,že je v češtině,takže je oto lehčí ji pochopit.

Ještě si povolit root práva že?

Jo mělo by fungovat tohle,ale je třeba i to SuperUser tu najdeš v (PRODUCTS ) root uděláš při zapnuté wifi až to dokončí někdy to zůstane na 90 procent,tak pustíš to SuperUser a ukáže ti,že je to rootle. Ale mě to na Tabletu Visionbook q7 vždy po restartu Tabletu musím udělat pokaždé znova pokud chci root. https://root-apk.kingoapp.com

Pokud máš v mobilu Antivir,tak ho odinstaluj napřed,protože mě tu apk Dr.Web v mobilu hlásí jako vir a při root by ji nejspíš blokoval.

To je naprosto zbytečná práce, protože tyto aplikace jsou uloženy v systémové části paměti, takže i kdyby se ti podařilo s rootem je odinstalovat, tak v uživatelské paměti nezískáš ani jeden bit volného místa navíc :) Takže to nedělej, je to úplně zbytečné.

Tyhle telefony už nemají fyzicky oddělenou paměť pro systém a datové úložiště. To měla naposledy verze Android asi 4.1. Nyní mají paměťové úložiště společné.

Root se muze kdykoliv hodit a neni treba se cehokoliv obavat.Takhle ovladam mobil ja a ne mobil me.

Jediné na co bych dal bacha je rootování telefonu na kterém chci používat Google Pay.

Zdravím, měl jsem na své S9 plus root,po nějaké době začalo zlobit Google Play. Flasnul jsem nejnovější Stock Rom ale stejně mi to hlásí, že mám root. Pomůže mi někdo? Díky.

Když není root, aplikace nemá takové možnosti zasahovat do telefonu, jako když je root udělaný. Tudíž root nepatří do rukou lidem, kteří jen klikají a nic nečtou(viz jaká oprávnění chce aplikace před instalací).

Paměť samozřejmě není oddělená fyzicky, ale odstraněním tovární aplikace mu místo v uživatelské paměti fakt nepřibude :)

Napsal jsem to moc obecně. Paměť je tam fyzicky samozřejmě jenom jedna, nicméně je rozdělana na jednotlivé oddíly Systém / Cache / Data; u starších verzí Andrioda bylo ještě zvlášť úložiště, často označováno jako USB. Nicméně ale i systémová aplikace si ukládá data a především aktualizace do datového úložiště. Tzn. pokud se nepotřebná systémová aplikace odstraní, případně se alespoň zakáže (zmrazí) a odeberou se její veškerá data a updaty, uvolní se tím sekundárně uživatelské úložiště.

To samozřejmě ano, ale úplně stejného výsledku dosáhne jednoduchým odinstalováním aktualizací aplikace, smazáním cache a dat aplikace a jejím zmražením. Odinstalovávat ji nemá smysl, to už mu žádnou další uživatelskou paměť nepřidá.

Ahoj, prosím o radu jak v telefonu Samsung J5 odstranit aplikace které tam Samsung má a zaplňují zbytečně moc místa .Díky Eben

jak odstranit aplikace v samsung j5