» Poradna » Web a internet

Jak obejit rodicovksou kontrolu 2017

Zdravim, chtel by se zde zeptat, jsou nejake způsoby, aby nekdo obesel Parental Control na WiFi. Jedna se konkretne o Asus Wireless Parental Control. Vim, ze prvni zpusob je pres Mac adresu. Co ale po tom, kdyz dotyčný nastavni rozhrani mac adres?. Dekuji za vsechny odpovedi.

Odpovědi na otázku

Zahesluj modem v tvojom tajnom OS. Skríž paprsky wifi, presne tak, ako to robili maníci v ghostbusters.

Z povahy toho, jak je Asus Wireless Parental Control uděláno, je to dosti hloupé ... stačí změna MAC adresy, což je otázka chvilky, a internet jede jakoby se nic nekontrolovalo.

I když teď mě napadlo, že v kombinaci s MAC whitelist (tedy, že jen povolené MAC bude umožněna komunikace) se to dosti ztíží ... ale pořád jde klonovat existující MAC a navíc tím vzniká nepohoda na wifi, kdy je nutné nejdříve každého klienta přidat, takže třeba známí se tak jednoduše nepřipojí.

Takze pokud je v administraci routeru nastaveno rozhrani mac adres, tak jde mkje nynejsi mac adresa klonovat a tim se ziska pristup internetu?

Úplně asi nerozumím dotazu, ale pokud si na PC změní MAC adresu na cokoli jiného, tak bude mít přístup na internet. Osobně bych to neřešil ... pokud je dítko tak zručné, že dokáže obejít zabezpečení MAC adresy, asi ho nemá smysl jakkoli omezovat

Kde se pise, ze jsem rodic? :D pouze tu chci videt, jake jsou všechny možnosti proti rodicovske kontrola jak uz pro rodice, kteri si nevedi se svymi dítky rady nebo právě pro deti, kteří maji zakaz na pc pres rodicovskou kontrolu vice nez je zdravo. Jinak zmenit mac adresu je primitivni vec, kterou by zvadl i zacatecnik.

Ochrana omezující komunikaci L2 nelze obejít jinak než cílenou změnou komunikace na L2 vhodným způsobem tak, aby na ní nebyly aplikována pravidla. Ostatní vrstvy L3-L7 závisí na funkčnosti L2.

Umyj nádobí, vyluxuj a pak maminku hezký popros. Nebudeš muset nic obcházet.

A kde se pise, ze potrebuju obejit RK zrovna ja? Pouze me toto tema zajima a jelikoz doma mam tento router, kde je k dispozici administrace wifi, tak jsem chtel zjistit, zda nejaky zpusob krom mac adresy je.

Já bych řekl že to půjde stejně jako v roce 2016.

Mozna ano, mozna ne :)

Vynes smetí, umyj nádobí, vyluxuj a řekni mámě ať to vypne.

Ahoj, sokovne dieta vygoogli metodu, ako sa to da obist. V takom pripade je podla mna obmedzovanie celkom zbytocne, nakolko dieta ma vysoke IQ a logicke myslenie a nehrozi mu zavislost na Internete.Z mojho pohladu rodica 2 deti v predskolskom veku som to zatial doma na skusku vyriesil pomocou Linksys parental control(viazane na MAC adresu zariadenia) + openDNS.oboje sa da lahko obist zmenou MAC a pouzitim nejakeho PROXY alebo VPN alebo rucnou editaciou DNS.Pokial by moje deti prisli na metodu, ako to obist, myslim si, ze dana "ochrana" uz nebude potrebna.

Mam pocit, ze tady se rodicovskou kontrolou mysli jen casove omezeni netu.

Ano, ja tomu tiez tak rozumiem, ja ale riesim aj nevhodny obsah(typicky P-cko, drogy atd.)

Co ale po tom, kdyz dotyčný nastavni rozhrani mac adres?-> Vtedy je to nastavene spravne, tak aby ta ochrana bola ucinna.Prekonat je to mozne, ak je tam zadana viac ako jedna MAC. Musi sa ist na to fikane.

Na mobilu to jde snadno s aplikaci xvpnProtokol A