» Poradna » Programy

Jak nastavit stejné písmeno u externich disků ?

Mám externí disk Transcendent a Flash disk, při zapojení externiho disku se do systemu přihlásil jako disk G:, a program Picasa si cesty na fotky zapamatoval s timto písmenem, za nějakou dobu jsem zapojil jiný flash disk a až poté externí disk Trs... a od tohoto okamžku se mi externi disk hlásí jako H: což je pro původně zpracované fotky Picasem chybné ...
Zajímalo by mně jak lze k externímu disku nastavit STEJNÉ přiřazované písmeno aby k této situaci nedocházelo. Nebo zda lze po připojení definovat konkrétní volné písmeno.

Používam system Windows Vista

Děkuji

Odpovědi na otázku

netusim jestli to bude fungovat i na Vistu, tohle je navod na 7ku:

Klikněte pravým tlačítkem na ikonku Počítač (můžete ji najít na ploše Windows, pokud jste ji aktivovali, nebo ve Start menu) a z menu vyberte Spravovat. V okně se přesuňte na Správu disků (nachází se pod položkou úložiště). Na pravé straně se zobrazí dostupné jednotky. Pravým tlačítkem klikněte na položku disku (ve spodní části okna), u které chcete změnit písmeno. Objeví se menu, ve kterém klikněte na Změnit písmeno jednotky a cestu. Klikněte na tlačítko Změnit, vyberte nové písmeno a potom klikněte na OK. Tímto způsobem můžete změnit všechna písmena jednotek, kromě systémové.

Děkuji , přesně tuhle informaci jsem potřeboval.

Dekukju mnohokrát taky sem to potřeboval

externým diskom,ktoré sa odpojujú nejde nijako priradovať písmeno natvrdo,ten disk,ktorý je pripojený skôr,dostane prvé volné písmeno,pokial chceš mať pre určitý externý disk stále to isté písmeno,musíš ho pripojiť ako prvý,alebo v správe diskov manuálne pokaždé zmeniť písmeno a cestu k disku,pokial si naňho nejaký program ukladá dáta

Taky se mi parkrat stalo. Ale pokud si vzpominam, tak soucasne pripojeni flashky i HDD to vyresilo. Nainstalovaly se drivery, nastavila se pismena a od te doby kdyz pripojim flashku bez hdd, tak se ukazuje jako spravne pismeno.

Je dobre pri prvnim pripojeni fesky nastavit pismeno od konce abecedy driv nez si program nastavi cestu, pri pripojeni dalsich disku se ti uz nezmeni.Plati to i pro DVD.

Pismena konce abecedy si system automaticky prirazuje u sitovych disku. Mi se tak hlasi NAS server.

Pokud chceš, aby měl zmiňovaný externí disk po připojení stále stejné písmeno, přiřaď mu písmeno "B".

Nelze. To písmeno se přiřazuje buď první volné, nebo za základě čísla svazku, které je pro každý disk různé. Je-li potom toto písmeno přiřazeno jinému disku, je staré číslo svazku zapomenuto.

from Rejpal: [Nelze. To písmeno se přiřazuje buď první volné, nebo za základě čísla svazku, které je pro každý disk různé. Je-li potom toto písmeno přiřazeno jinému disku, je staré číslo svazku zapomenuto.]
to Rejpal: Vpřípadě připojování různých ext.disků to nemusí takto fungovat, souhlas.
- Měl jsem však za to, že tazateli jde o přiřazení/přiřazování stejného písmene v případě připojení jednoho a téhož externího disku, což ovšem spolehlivě lze; měl-li však tazatel na mysli přiřazování téhož písmene čemukoli, co připojí, pak se tímto hluboce omlouvám ..

Díky za návod! Potřebovala jsem to udělat u externího hdd s hudbou, protože (kupodivu, haha) přeci jenom neustále měnící se cesta nebyla stravitelná ani pro winamp :)