» Poradna » Programy

Jak nastavit Sony Vegas

Dobrý den. V nedávné době jsem si pořídil digitální kameru Sony FDR-AX33. Nestačil už na ní program Pinacle studio, který jsem dříve používal, a tak jsem si opatřil profesionálnější software Sony Vegas Pro 11. Ten je o dost složitější. Některé věci už vím, jak nastavit, kamera natáčí ve formátu AVCHD, ale nevím si rady se zvukem. Myslel jsem si, že je to méně důležitá část u videa, že audio si program nastavuje automaticky. Bohužel ale vždy po vyrenderování videa je výsledný záznam "divný". Hraje mi jakoby jen jedno sluchátko/reproduktor, ale ne úplně, spš jedno hraje tišeji, než to druhé. V příručce jsem se dočetl, že kamera natáčí prostorový zvuk pomocí 5.1kanálového mikrofonu, může to být tím? Jak mám tedy v Sony Vegas Pro 11 nastavit audio, aby vše běželo v pořádku? Předem všem děkuji za odpověď a přeji příjemný den. Pribináček

Odpovědi na otázku

Na pravo by si mal mať master tak s tým sa pohraj a nastav si poriadne export videa a audia.

Vlevo dole při vrstvách si pohraj s tím ukazatelem u audio vrstvy...https://ctrlv.cz/bwlM