» Poradna » Počítačové sítě

Jak nastavit opakovač wifi

Ahoj, potřeboval bych nastavit wifi v druhém pokojů, aby dosáhlo na balkon. Nechci, ale aby bylo změněno jméno atd, aby to prostě pokračovalo a napojiš se třeba tel bez čekání ve vedlejším pokojů, de to?

Odpovědi na otázku

Ano, vola sa to client bridge alebo iba bridge.

jde to ale nikdo rozumný ti to nedoporučí... to připojení bude stát za prd, lepší jsou opravdu 2 nezávislé sítě

A jak to pls zapojit do bridge režimu?

Nejlepší je protáhnout kabel a změnit umístění modemu tak aby dosáhl na balkon. Případně protáhnout kabel a přidat druhý wifi router do stejné sítě se stejným nastavením bezdrátu, ale na jiném kanálu. "opakovač sítě" je nejhorší řešení.

Ok, jak ještě zjistím ten kanál?

V principu pustis klienta co sit prijme, pak pustsi virtual ap a mas universal repeater=universal rusicka. Jak klient, tak ap jsou na sobe uplne nezavisle, jen kanal je spolecne a rusi se to. Predpoklad je ze klient neco rozumneho chytne. Je to vazane na rychlost klienta a na miru ruseni z provozu ap.