» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jak nastavit kódování pro výstup z programu cmd.exe do souboru

Ahoj, když zadám v cmd příkaznet start Mysql 2> error.logdo souboru se zapíše případná chybaKdyž soubor otevřu, je v němDoçlo k syst‚mov‚ chybŘ 5.Pýˇstup byl odepýen.Zkoušel jsem to otevřít ve všech dostupných editorech ale výsledek je stejný, všude špatné kódování. Zkoušel jsem před spuštěním kódu spustit chcp 65001ale výsledek je stejný, soubor se pokaždé uloží v kódování ANSI default.Poradí někdo? Díky.

Odpovědi na otázku

Musíš na první řádek skriptu (nebo v cmd zadat) napsat:chcp 1250

blbost - vše souvisí s verzí processoru "cmd.exe"

CHCP nijak neovlivní kódování souboru

To ne, kódování zůstane stále ANSIale chcp 1250 přepne codepage v cmd na češtinu > výpis v cmd bude mít korektní cz diakritiku > výpis přesměrovaný do souboru rovněž.-----------------------------nemudruj a proveď

Výpis přesměrovaný do souboru je stále špatný. Můžeš vyzkoušet když nevěříš ;)

V cmd napřed zadej:cmd /upak bude výpis ok.

Teď tedy nevím jak to myslíšcmd.exe /u net start Mysql 2> error.lognebocmd.exe /u chcp 1250 > nul & net start Mysql 2> error.lognebo jinak?

Stačí takto:cmd /u net start Mysql 2> error.log---------------------------------můžeš to zkusit i do jednoho řádku:cmd /u /c net start Mysql 2> error.log------------------------------chcp se už v tomto případě nedává. výstup bude v unicode = čeština správně

Já tedy nevím, výsledek je stále stejný. Tobě to funguje? Nebo by to jen fungovat mělo? Dík.

Já to má správně česky - v obou případech, jak s chcp 1250 tak s tím unicode.Žádná jiná možnost neexistuje.

Resp. funguje a taky to fungovat musí. Jediný komu to asi nefunguje jsi ty - možná máš nějak nabořený systém...

Další co mě napadá - jestli to není nějaká specialita nebo dokonce bug v desítkách.Já mám sedmičky a tam to funguje, dělá se to tak už od dob dosu. V desítkách to nemám jak vyzkoušet protože mě ten hnůj do kompu nesmí....

A jaký příkaz spouštíš? Spouštíš net xy 2> error.log nebo nějaký jiný? Jelikož echo ěščřžýžá > test.txt mám taky v pořádku

Spouštěl jsem pár obecných příkazů, různé výpisy obsahu adresářů s cz názvy, různé logy atd.

Tak to mi funguje taky dobře, ale problém je s funkcí net, sc atd..

Skvělý, pomohlo

Total Commander, otevrit soubor pomoci F3 a v menu OPTIONS nastavit kodovani na ASCII (DOS charset)

Codepage 852, docela historická záležitost A je s námi už od Win3.11. Dobrý editor ji umí, třeba PSPad umí text načíst jako Latin II a uložit v jiném kódování. Pokud potřebuješ logy dál zpracovávat, pošli výstup příkazu do konvertoru a jeho výstup vlož do logu - jestli takový konvertor nenajdeš, jde snadno napsat, příklad konvertoru CP852=>CP1250 pro pascal: http://www.builder.cz/cz/forum/tema-1338100-kod...

Díky. Pokud dobře chápu, neexistuje způsob jak přinutit konzoli aby ukládala soubory v jiném kódování než v CP852 z 18století. S logy potřebuji dále pracovat v programu AutoIT a ten CP852 neumí. Jinak v nějakém default systému bez potřeby něco instalovat to nepůjde? Co funkce type?

Vyskoušel jsem tenhle konvertor: http://www.dostips.com/forum/viewtopic.php a udělá myslím to co potřebuješ. Použití (příklad, vyber si které kódování se hodí pro tvé další zpracování):rem 852net start > test.txt 2>&1rem 1250 net start | convertcp 852 1250 >> test.txt 2>&1rem 8859-2 net start | convertcp 852 28592 >> test.txt 2>&1

Ono i 1250 je jednak chybné české kódování, navíc jen o fousek méně zastaralé. To je jako by jste vyměnil v celém bytě svíčky za petrolejky, když celý okolní svět už používá elektriku. : )

Ten log predsa môžeš komvertovať