Jak nastavit bios-GIGABYTE F2A68HM

Dobrý den, má problém ze svou základní deskou GIGABYTE F2A68HM.tato deska je UEFI a to je pro mě naprosto neznámé já měl před ní na notebooku od Intelu a ta byla jednoduchá .....Problém je v tom že deska mi dává na výběr k bootovní jen 2 možnosti (SATA, Realtek PXE BO2 DOO)+Disabled .a já bych rád bootoval přes USB nebo CD ,taková možnost tu není.Pokud by někdo věděl co s tím tak bych byl strašně rád.

Odpovědi na otázku

Pokud chceš vybrat z čeho bootovat, zmáčkni klávesu pro boot menu. Nejčastěji to bývá F12

no tam ta možnost pravě není

Naštuduj si manual. Musí to tam byť. U mňa je to F10, u suseda F8. Tento spôsob výberu boot zariadenia funguje už dlho (v s478 nebol). Stlačíš, PC Ti dá na výber zariadenie z ktorého chceš bootovať a ideš... Ale detail: aký OS tam chceš dať? Neviem či všetky UEFI dávajú už v ňom na výber boot zariadenia konkrétne USB zariadenie, alebo len všeobecne DVD/SATA/USB. Ale v každom prípade by boot z USB tam byť mal. Avšak po základnej inštalácii by si o5 musel do UEFI a meniť USB na SATA. Som za nastavenie na SATA (HDD) a 1.x iba stlačiť F klávesu, po reštarte bude inštalácia pokračovať z HDD

ale já to tlačítko vám žeje f10 ano mi to dá jen ty 3 možnosti . chci instalovat Windows 8,1 pro ale ted jsem na šel možnost v bostu nahrát profily (Load Profiles) a tam je možnost :Select File in HDD/FDD/USB.ale když na tu možnost kliknu tak mi to napíše: not Drive Found.

*ale já totom tlačítku vám že je f10 ono mi to dá jen ty 3 možnosti . chci instalovat Windows 8,1 pro ale ted jsem na šel možnost v bostu nahrát profily (Load Profiles) a tam je možnost :Select File in HDD/FDD/USB.ale když na tu možnost kliknu tak mi to napíše: not Drive Found.

Na disku ešte OS nie je?

no není to jsem zapomněl dodat

Jestliže budeš mít instalačku OS připravenou na flešce, po startu hned stiskni klávesu F12(nebo jinou klávesu dle manuálu) pro dočasný výběr boot.. I když možnost v Biosu(F2) nemáš USB, měl bys po stisknutí F12 flešku vidět jako jednu z možností dočasného Boot.. tu označíš a odklepneš "Enter"

díki moc