» Poradna » Programy

Jak najít na FTP dle seznamu

Ahoj všem, prosím, nevíte, jak najdu soubory na FTP podle seznamu, který vytvořím? Ideálně v Commanderu. Moc děkuji!!

Odpovědi na otázku

Promiň, ale Tvá otázka nedává smysl. Na FTP používej příkazy https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_FTP_commands, popř. nějaký "okýnkoidní" souborový manažer. Nevím co to je Commander - máte na mysli Total Commander?

ano, Total Comander

Taky jsem nepochopil otázku. Jaký seznam? Čeho chceš dosáhnout?PrasatkoPee

Potřebuji z FTP, kde je několik desítek tisíc souborů, stáhnout jen několik set souborů, které mám v seznamu v Excelu. děkuji

S FTP si zase tak moc netykám, ale mám za to, že WC ho umí připojit "jako disk" a pak by nad tím snad šel spustit nějaký script, který by prošel ten seznam a provedl v cyklu kopírování. PrasatkoPee

Z Excelu vyexportovat jako textstahuje se příkazem RETVR nebo GET, přihlásit normálním CLI FTP klientem (z příkazové řádky, tohle žádné grafické rozhraní neumí) a COPY+PASTE příkaze ve tvaru:GET nazev-souboru --- předtím si nastavte o jaký typ souboru se jedná (nejjistější bude ještě předtím zadat příkaz BINARY aby se stahovalo binárně.)Samozřejmě nebudete ty stovky jednotlivých příkazů vypisovat ručně, při exportu toho souboru z Excelu si vyrobíte textový soubor seznam.txt ve tvaru:soubor1soubor2atd...Takže celý soubor bude vypadat nějak takhle:open IP-ADRESAJMENOHESLOlcd /D "C:\cilovy-adresar\"cd zdrojovy-adresar/binarymget seznam.txtdisconnectquit

a násedně to celé spustíte příkazem:ftp -i -s:soubor-ve-kterm-jsou-ftp-prikazy.ftp