Jak na příp.vadný sektor u externího 2,5" HDD 750GB Western Digital ST1000LM024?

Dobrý den.Příliš se v tomto nevyznám - prosím o názor na příp. (softwarové?) řešení problému (vyřazení vadného sektoru) u externího 2,5" disku 750GB Western Digital ST1000LM024? Uvedený HDD již není v záruce, nikdy mi neupadl. Poslední dobou zlobil, kopírování dat přes USB3 ve W7 se zaseklo a následně jsem na HDD zjistil nekorektní poškozené soubory. Pří kontrole prostřednictvím HD Tune disk ukázal vadné (červené) sektory a CrystalDiskInfo ukázal varování pozor a určitý počet přemapovaných a podezřelých sektorů. Po úplném naformátování disk vždy ukázal přes HD tune všechny sektory OK (zelené) a přes CrystalDiskInfo zprávu disk OK - jen přemapované sektory, podezřelé žádné. Takto to bylo v posledních měsících cca 3x, vždy problém na disku se ztrátou části dat, po testech nález podezřelých sektorů, a po úplném naformátování hlášení, že disk je OK (jen přemapované sektory). Aktuálně je to bohužel již jiné, po opětném problému s daty na disku a jeho plném přeformátování hlásí CrystalDiskInfo POZOR a kromě cca 140 přemapovaných sektorů tam již zůstává trvale 1 podezřelý sektor. Co by jste poradili, je disk již na odpis, nebo může dál pracovat, jak se ale vyhnout problému s občasnou ztrátou dat (vždy po pár týdnech provozu), příp. jaký postup - software použít, aby disk nepoužíval ten podezřelý sektor (nevyznám se v tom). Děkuji předem za příp. radu, pomoc...

Odpovědi na otázku

Tak nespolehlivy disk bych nepouzival. Ale zalezi na Vas, jak si cenite dat, sveho casu a jak velkym problemem by byl nakup noveho disku.

Sprava OK znamena, ze sa vadne sektory uz nepouzivaju, pretoze su premapovane na zalozne. Formatom sa neobnovuju tie stare, ktore uz boli raz premapovane.Z toho sa da usudit, ze ti tam neustale pribudaju dalsie a dalsie vadne sektory.140 vadnych sektorov je hodne. To vyzera na rezonancie disku spolu so skrinkou a prenasa sa to az na hlavy a hlavicky brusia stopy.Alebo sa pocitac obcas vypne natvrdo (napriklad vypadne energia) pricom hlavicky disku sa nestacia dostat na spravne miesto a klzu sa po povrchu.Normalne ma disk dostatok energie na to aby vcas zaparkoval hlavicky aj po strate napajania. Ci je disk na odpis si zvaz sam.

ST1000LM024?? nákej novej model asi ,to je samsung ne WD

Samsung Seagate a podle označení 1TB, ne 750GB. Ale možná píše o úplně jiném disku.

Omlouvám se, přehlédl jsem se o řádku, ten disk je WD7500KMVW-11ZSMS1

Úplné naformátování je ti platné jak "mrtvýmu zimník".Použij HDD LLF Tool. To je prostředek, který v daných podmínkách (o kterých jsi psal) zabírá. A to pořádně.