» Poradna » Web a internet

Jak na Port Forward

Jestli jsem dobře pochopil, tak MUSÍM mít Statickou IP adresu, abych mohl využít téhle funkce?

Odpovědi na otázku

Hlavně veřejnou, nejlépe od poskytovatele... Veřejná nemusí být statická při použití DDNS (router automaticky aktualizuje DNS záznam při změně), ale free má různá omezení, levněji vyjde připlatit si u poskytovatele za veřejnou statickou adresu, pak stačí zveřejnit IP adresu a nemusíš platit za DNS záznam.

Aha. To už je na mě moc složité.Šlo mi hlavně o to, uvolnit Porty pro hraní Videoher. Jinak děkuji.

A přitom stačí jeden telefonát tvému poskytovateli internetu, zda-li tuto možnost nabízí a hlavně o kolik se Vám zvýší měsíční poplatek internetu :) .

Pokud slova: "port", "videohry" považuje za vlastní jména, pak to bude nad jeho síly...

Cestovatelský titulek se řadí k dotazům Jak na Port Antonio, Jak na Port Elizabeth, Port Arthur, apod. do sekce Kudy kam. Předpokladem tam ovšem je i vhodná Port Monka.

Port forwarding nemá nic společného s uvolňováním portů pro hry. Tedy s výjimkou případu, kdy bys ty na svém počítači tvořil server a ostatní hráči se připojovali k tobě. Ale musel bys vysvětlit o co ti vlastně jde.