» Poradna » Ostatní

Jak na periodické ukládání hodnoty kurzu EUR z webu do souboru

Ahoj. Potřebuji z webu akcenta.cz ukládat hodnotu "EUR Prodej" každých 10 minut (po několik týdnů) pro pozdější analýzu do souboru - txt, csv, nebo jiný. Každý záznam by měl obsahovat časovou značku a příslušný kurz, např.: 2016-12-03_17:58:00=27.1569; Jak to mám udělat? Neuměl by mi na to někdo napsat např. jednoduchý PHP skript, který si můžu spustit na nějakém free hostingu? Předem moc díky za pomoc nebo nasměrování na nějaký návod pro začátečníky.

Odpovědi na otázku

To ti bude na nic, jelikož tam píší : Zobrazené hodnoty jsou pouze orientační, pro aktuální kurz volejte na číslo +420 498 777 777.

To je fuk, jde mi o technické řešení problému, nehodlám kšeftovat s eurama.

Co treba:$html = file_get_contents('neco.htm');a pak proste zapsat do souboru, samozrejme ze si muzete nejdriv vyfiltrovat jen pozadovany radek a ten ulozit.$myfile = fopen("eu.txt", "w") or die("eeeeeee");fwrite($html, $txt);fclose($html);Problem budete mozna mit s tim spoustenim kazdych 10 minut na freehostingu, ale mozna se mylim. Freehosting uz neresim kdyz se hosting poridi za 20kc na mesic.

Na free hosting se vyprdni, napiš si to v powershellu a udělej jako scheduled task u sebe na PC.

Jelikoz to chce ukladat tydny tak nejspis nechce mit porad zaple pc.