» Poradna » Ostatní

Jak na oděrky a škrábance na NTB a jiné el.

Zdravím, jistě se někomu už kolikrát stalo, že si o něco poškrábal svůj notebook, mobil či jiné zařízení. Jsem jedním z těch smolařů a některé ty škrábance mě celkem trápí. Má někdo nějaký typ, jak je ošetřit či zamaskovat? Nějaký lak nebo konkrétní výrobek?

Odpovědi na otázku

Vsetko je to spotrebny material. Za rok dva to bude moralne o nicom aj ked to bude vyzerat ako vcera kupene.
Kasly na to a nestresuj sa. Aj tak prejdes na novy ...

Kupil som pred rokmi jeden z najdrahsich mobilov. Po dvoch rokoch som mal na vyber:
necham si stary (moralne zastaraly) a kupim za 1000 korun novu baterku, alebo za 1 korunu dostanem moderny mobil s novou baterkou.

Princip tohoto kapitalizmu je, ze sa musi vyrabat a predavat. Vies si predstavit ten pruser, ze by sa vyrobky nekazili? Milion ludi by prisli o pracu, a keby si Ty prezil, tak ich budes zivit zo svojich dani.

Vyrobcovia aby mohli predavat ZAMERNE vyrabaju vyrobky, ktore nesmia viac ako je zaruka (inak by zanikli).
Budes sa divit, ale nemale peniaze vo vyskume sa davaju na to, aby sa vyrobok pokazil po zaruke (kurvitko).

Ked Ti zlyha notebook po dvoch rokoch a zahodis ho poskrabany, alebo ako novy, je to styri.

Takze si uzivaj, co si si zaplatil a nestresuj sa. Skrabanec sem, skrabanec tam, dolezite je dnes zdravie (to si nekupis).

Tomu říkám dobrá rada. Ty jsi vážně kretén. Nikoho jinýho totiž nemůže napadnout si koupit mobil, nebo cokoliv jinýho, za jednu korunu a sypat pak prachy každej měsíc.

Marek : si naozaj odbornik. Perfektne si poradil autorovi, ako odstranit skrabance.
Daj si to patentovat, nech ta niekto nepredbehne.

P.S. Pozri si pravidla Poradni. Mas pravo odpovedat na dotaz autora, ale nikto ti nedal pravo hodnotit prispevky inych. To je pravo Moderatora.
Si bezny prispievatel do Poradne, tak sa tak spravaj. Ked chces niekoho urazat "Ty jsi vážně kretén", tak si najdi inu poradnu, ktora bude tvoje pubertalne vykriky akceptovat.

No a co tedy v případě, když ten přístroj/e co mám jsou nové? :D

Pokud uz jsi je rozbalil, nejsou nove...

Věděl jsi o tom, že v naší republice a nejen tady existují lidé, kteří nemají dostatek finančních prostředků na to aby si každé dva roky pořídili nový notebook? ¨Příklad: Ve třinácti jsem dostal stolní pc. Ten mi sloužil krásných sedm let i když jsem moc dobře věděl jak je nevýkonný. Bohužel jsem, ale neměl finance na to abych si pořídil nový.Ve dvaceti jsem se vzchopil a pořídil jsi ntb za 32 000,- ten mám už jeden a půl roku, ale opravdu nemám v plánu si za 6 měsíců jít koupit nový. Nevidím v tom důvod ani logiku a ani bych nesehnal tolik peněz. Jelikož jsem studentem je pro mě náročnější vydělat si nějaký ten peníz a v hloubi srdce doufám, že můj miláček se mnou půjde minimálně celou délku mého studia. (A TO STUDUJI INFORMATIKU) =). Ohledně těch škrábanců, tak já tyhle věci řeším za pomocí modelářských barev a nemůžu si to vynachválit.P.s zdravím toho bohatého pána nickem PALO

Co takhle specifikovat, o jake materialy/povrchy se jedna? Sklo, hlinik, horcikova slitina, hladky/drsny plast atp se nebudou osterovat stejne, teda pokud nechces pouzit samolepku/folii. Na nektere existuji odstranovaci/vyhlazovaci kity, neco se da lehce prebarvit (treba lakem na nehty)...

* Jinak prevence, tzn obaly, folie atp
* A jak uz tady psal Palo, vesmes je to spotrebak a ten se opotrebovava

Jasné něco, jako ten lak na nehty jsem měl na mysli, jen mě zajímaly trochu praktické zkušenosti, jestli se to opravdu na to hodí.

A o co by se jednalo... je to tak porůznu, nemyslím teď jeden konkrétní přístroj. Více. Například na notebooku - plast, hladký lesklý bronzový povrch, celkem škaredě poškrábaný, pokud mám být konkrétní, tak tedy vypadá takto
http://hardverapro.hu/dl/upc/2010-04/64069_hp_p... ...

Dále třeba na telefónu. Jak naschvál, měl jsem ho v pouzdře a dopadl mi na beton přesně tou stranou, kde nebyl chráněný a vyčuhovaly rohy. Takže to máme trochu poškrábaný hliníkový rámeček, a sedřenou takovou tmavou gumu.

Třeba na ten notes me napadá opravdu jen nějaký tmavý lak na nehty. Nevím jestli existuje něco speciálního. Na ten telefon už mě nic nenapadá, jak ošetřit hliník či tu gumu.

Bronzova textura se bude opravovat tezko, mozna nejaky ten lah na nehty. Pri vetsim/plosnejsim poskozeni bych to prekryl samolepkou nebo folii.

Na kovy/slitiny se daji pouzit treba modelarske barvy. Hluboke ryhy se ale opravuji tezko. Plasty se daji osetrit tmelem, pryskyrici, vhodnou barvou.

Osobne si myslim, ze u bezne spotrebni elektroniky ta namaha - pokud je to vice nez par minut a korun - ani nestoji za to. Spravne pouzdro chrani vsechny rohy a hrany