» Poradna » Web a internet

Jak na CSS

Ahoj, nechal jsem se ukecat k vytvoreni webovych stranek pro nas mistni volejbalovy team a i kdyz mam za sebou radu webu, tak zadny nebyl delany v CSS. Jednalo se o klasicke ramce, zadne slozite weby to nebyly, takze stacilo. Ono by stacilo i ted, ale je treba pokrocit. Takze mam dotaz, jaky postup vyvoje volite a jake tooly pouzivate? Mam zakladni koncept na papire, ted je treba vytvorit zakladni strukturu v CSS a grafiku. CCS layout pripravujete nekde v notepadu nebo uz rovnou v nejakem editoru? Ja jsem vzdy vse delal v notepadu, takze slitovani se starou skolou

Odpovědi na otázku

Vysvětlit tady se to nedá - snad zde: http://www.jakpsatweb.cz/css/css-uvod.htmlJá používám editor, moje dva prsty jsou pomalé v notepadu.

Tu cast, kdy pouzivat css treba skratit na vzdy pouzivat css.

PSPad (barevně zvýrazněná syntaxe) a už jedeš...

Jestli to chces psat CSS sam od zakladu, tak hodne stesti s ladenim, zabere to docela dost casu. Pokud se nepotrebujes nejak vyrazne odlisit, tak byva mnohem jednodussi pouzit nejaky hotovy CSS framework. Seznam tech nejpouzivanejsich najdes treba tady: http://mashable.com/2013/04/26/css-boilerplat... Ja osobne pouzivam Bootstrap (vyvinuty v Twitteru). Problem je trochu v tom, ze je tak pouzivany, ze spousta webu vypada prakticky stejne. Trochu se tomu da zabranit stylizaci, viz treba http://bootswatch.com/

Právě takový bezvýznamný web je jako stvořený pro naučení se CSS od základů.

Souhlas, ale je otazka, kolik casu tomu chce a muze clovek venovat. Jednou pravdepodobne prijde okamzik, kdy si rekne "tohle kolo uz nekdo vynalezl" a bude se chtit poohlednout po resenich, ktere mu usnadni praci. Tak jsem na par odkazal.Proti uceni rozhodne nic nemam :) A sam taky pisu 100% veci v PSPadu :)

wordpress

na co wordpress? :D wordpress je redakční systém... Zbytečné a někdy docela dost složité, CSS není těžké.V html souboru musíš definovat spojení souboru css s html, tagem meta linkStačí si vytvořit tabulku v html... a pak jednotlivym buňkám dáš atribut: class=""To co bude mezi závorkama je název název název atributu.V css souboru jen zadáš, mezi složenýma závorkama je jen příklad, jednotlivé příkazy se oddělují středníkem:.název atributu { font-size: 14px; font-weight: bold; }Něco pro začátek...

Nezapomeň jej optimalizovat pro různé zařízení jako mobily a tablety, ať pobůchanci, co tam lozí z těchto zařízení, moc nemrmlou:http://www.w3.org/TR/css3-flexbox/

Take nieco ako boostrap si uz pozeral?