» Poradna » Počítačové sítě

Jak být anonymní na internetu?

Ahoj, začal jsem se trochu zajímat o sítě a nelíbí se mi co všechno si weby ukládají za informace o uživateli. Nějaké typy jak se vyhnout tomu, aby viděli odkud jsem přišel na jekoch web, na co jsem na něm klikal, aby si neukladali poloho z jaleho místa pristupuji atd... Existují nějaké programy, které třeba mění IP adresy každý den?

Odpovědi na otázku

sítě Tor

Samozrejme, ale ked Ti dam navod a adresy, tak ma posles do pr*deky.Kto myslis, ze bude len tak zo srandy prevadzkovat drahe servre, aby si Ty mohol byt anonymny?Ako som sa informoval, tak Armada Spasy to nefinancuje.Anonymizery su nakladne veci, ktore ziju z reklam. Budes mat znacne obmedzene pripojenie a spustu "povinnych" reklam.Zapoj hlavicku-makovicku a uvazuj. Princip kapitalizmu je zisk. Hadam si nemyslis, ze John Smith z Alabamy zabil stado krav a predal len preto, aby Tebe umoznil nadstandardne anonymne pripojenie.A este trocha konspiracie neuskodi:Česka Republika ma asi 10 miliono obyvatelov. Neviem kolko percent je pripojenych na Internet, ale je ich dost.Internetova kriminalita, drogova distribucia, predaj zbrani, navody na bomby, koordinacia terorizmu, predaj deti, obchod z bielim masom, nezakonny imigranti ... to vsetko musi sledovat nejake ta Česka FBI (neviem ako sa to v CZ vola, ale neviem ani ako sa to vola v SK, vraj SISKA, alebo Kiska, ale to je vraj prezident, tak neviem.)Co urobi Česka FBI (nechem urazat, ale neviem nazov institucie).Česi 10 milion asi 6 milion na Internete (cislo som si vymyslel, neni zaujimave).Co urobi Česka FBI? Bude sledovat 6 milionov? Blbost, to by nezvladla. Podhodi samotnou FBI-CZ prevadzkovane tzv. anonymne servery. Bezny clovek, ktory nema co tajit na to se*re. Ale najde sa par jedincov, ktori chcu byt za kazdu cenu anonymnina na to skocia. Pozor informacna sluzba statu neni tak blba, aby to bol server ministerstava CZ. Ono dnes neni problem prenajat si miesto na servery hoci na Islande (samozrejme nie pod hlavickou statu). Takze vies hov*no o aky "anonymny: server sa jedna.Mam taky dojem, ze tie najviac anonymne su najviac sledovane.Ale staci. Ked chces byt anonymny strat sa v dave. Ked vybocis si podozrivy.

Když klikáš na odkaz tak je to jasný odkuď si přišel, když dát "kopírovat zástupce" tak je to v suchu, např. To pro tazatele.Jinak souhlas, http://www.zive.cz/poradna/je-pouzivani-prox...

"Když klikáš na odkaz tak je to jasný odkuď si přišel" - to máš odkud? Kliknu na 1000 odkazů a ani z jednoho nezjistíš, odkud jsem přišel.

Když klikneč na odkaz např. www.zive.cz ze stránek www.rotoped.com tak ta těch www.zive.cz to mohou zjistit že si byl na www.rotoped.com, jasný?

Není mi to jasné. Klidně tam 100x kliknu a NIKDO nezjistí, odkud jsem přišel. Co vsadíš?

Vsadím se o 100 miliard EUR Trackovat, odkud přišli návštěvníci, umí KAŽDÝ slušnější redakční systém

Polož na stůj těch 100 miliard EUR, chci je vidět. Ani ten nejdokonaleší systém nedokáže zjistit odkud návštěvník, přišel, když mu to návštěvník neumožní. (Velice jednoduché nastavení.)

Že ti to není jasný není můj problém, jestli chce mít počítač v co nejlepší kondici a být co nejméně viděn tak musí brát v potaz jak toto klikání tak nepoužívat cockie, různé mezipaměti, zápis do TEMPů a spousty dalšího.

Pořád mi není jasné toto tvé vyjádření: "Když klikáš na odkaz tak je to jasný odkuď si přišel, když dát "kopírovat zástupce" tak je to v suchu".NIC není jasné. Pokud uživatel nechce a provede JEDNODUCHÉ nastavení zjistíš akorát KULOVÉ. Ale rád se od tebe nechám poučit, jak tedy zjistí, odkud přišel.

"mohou" ale jen v případě že nemáš v prohlížeči zakázáno odesílání refrerer.

Existuje jediný způsob:...Nepřipojovat se k internetu.

Anonymita na internetu je oxymóron a iluze. A to platí i pro zku*vyzmrdskýho šmejda, kterej tady furt opruzuje a kterýmu nepomůže ani miliarda nicků týdně. Na každou svini se vaří voda.