» Poradna » Počítačové sítě

Jak aktivovat Microsoft hosted network virtual adapter

Zdravím,chtěl bych se zeptat, jak zařídit aby se mi ve správci zařízené síťových Windows zobrazoval tzv. Microsoft hosted network virtual adapter, který potřebuji k vytvoření hotspotu ve Windows.Dříve jsem k tomu používal Connectify, které ve free verzi umožňuje běh hotspotu jen 30 minut (pak se musí spustit znovu), proto teď používám radši jiný SW - virtual router manager. Když je Connectify nainstalované a spuštěné, tak se Microsoft hosted network virtual adapter (včetně na něj navázaného síťového připojení) zobrazuje, ale po odinstalování Connectify zmizí. Přitom vím, že by neměl na něj být vůbec vázán, neboť je to virtuální HW přímo od Microsoftu (včetně ovladačů) a mělo by ho proto jít nějak nastavit přímo ve Windows. Jen jsem na toto téma nenašel žádný návod. Mám Windows 10.Děkuji, za odpovědi

Odpovědi na otázku

Ahoj , to by mělo být jednoduché , odinstaluj veškeré programy na vytváření hotspotů , restartni systém pro jistotu a řiď se tímto super návodem . http://answers.microsoft.com/cs-cz/windows/forum/windo... A aby spuštění hotspotu nebylo zbytečně složité přes příkazoví řádek , stačí si vytvořit zástupce . Pro zapnutí síťě stačí vypsat cíl jako :C:\Windows\System32\netsh.exe wlan start hostednetworka pro vypnutí :C:\Windows\System32\netsh.exe wlan stop hostednetworkzástupce na spouštění je nutné spouštět v režimu správce , dá se to nastavit ve vlastnostech toho zástupce , je únavné furt dokola klikat spustit jako správce kor když chceš síť rychle spustit . Dokonce stačí pouze jeden wifi adaptér na hotspot i k připojení k routeru , například když má PC silnější wifi než mobil a potřebuješ si prodloužit dosah například pro mobil . Ale to samozřejmě musí podporovat tvůj síťoví adaptér . Takhle mi to fungovalo na win 7 2 roky a teď už tak 2 měsíce na win 10 . Connectify je fakt otravný s tím odpojováním a je to úplně stejnej princip . Tenhle si uděláš sám a zadarmo . ..

Zdravím,od té doby co jsem napsal tento dotaz mě to už funguje. Většinou k tomu používám zmíněnou utilitu virtual router manager případně to spouštím ve Windows přes zmíněný netsh. Až tak mi nevadí příkazový řádek ani klikání spustit jako správce takže úpříkaz netsh wlan start hostednetwork (což je samozřejmě naprosto identické jako to co si zmínil). Jinak k tomu aby mě to začalo fungovat mi stačilo zakázat a znovu povolit můj hlavní wifi adaptér (někde jsem se dočetl, že to gunguje a zdá, že je to pravda). To že jsem ten virtuální neviděl ve správci zařízení bylo jen tím, že jsem neměl zašrtnutou volbu "zobrazit skrytá zařízení" . Nicméně děkuji za odpověď.