» Poradna » Programy

IrDa přenos funguje, dokud se nezapne druhý PC

Zdravím,narazil jsem na jeden problém. Jsou 2 počítače v sítí (přes ADSL router, žádný P2P přes síťový kabel), na jednom počítači, kde je Windows 7 je nainstalovaný Sigmatel USB IrDa dongl, bez problému funguje přenos souborů. Jakmile se zapne druhý počítač, přenos souborů přestane fungovat. Ve správce zařízení žádný problém není, chová se jako v pořádku, ale nenabídne přenos souborů...Zkoušel jsem několikrát instalovat ovladače, vypínat firewall apod. Když se druhý počítač zase vypne, okamžitě se přenos přes IrDa na prvním počítači rozeběhne. Stalo se to už někomu ?Díky

Odpovědi na otázku

Zkusil jsi z toho PC vytáhnout síťový kabel, aby jsi vyloučil rušení přenášené přes router

Pokud vypnu druhý PC, ten počítač,na kterém je Irda, pořád zůstává připojený k routeru a Irda přenos funguje. Jen nesmím zapnout ten druhý Pc, který je připojen také ke stejnýmu routeru.Zkoušel jsem i vypnout firewall v routeru. Už mě jen napadá, jestli zdroj druhého Pc není jako nějaká rušička Irda přenosu

Prostě odpoj jeden z těch počítačů od routeru, smyslem toho je zjistit jestli se to rušení šíří po síti nebo napájením

Díky za tip. V týdnu to zkusím

Přenos IrDa u prvního PC spadne v okamžiku, kdy se zastrčí LAN kabel z routeru do sítové karty druhého PC