» Poradna » Počítačové sítě

IP telefon zpomaluje rychlost internetu

Mám IP telefon Well 8820IP a router Tenda W311R+. Od poskytovatele mám rychlost připojení 18Mbit/s. Pokud připojím IP telefon před router nebo za router ("paralelně" s PC), tak mi klesne rychlost na 9Mbit/s.Původně to fungovalo jak má (IP telefon před routerem), než jsem byl nucen udělat HW reset IP telefonu - aspoň si myslím, že je to od té doby.Jak nastavit/zapojit IP telefon/router, aby rychlost byla kolem 18Mbit/s.Preferuji, aby IP telefon byl před routerem, páč ten na noc vypínám.

Odpovědi na otázku

Na switchovanej sieti sa nic "paralelne" zapojit neda. Mozno preto si nameral to iste pred aj za routrom. Pocitac mas na router pripojeny cez wifi, alebo LAN kablom?

IP telefon je možno zapojit "sériově" - má LAN vstup/výstup - proto ta poznámka "paralelně"PC je připojeno přes kabel, Wi-Fi je na routeru vypnutá

Ak ti to aj bez toho telefonu (ked ho odstranis z routra) chodi 9Mbit/s, tak telefon s tym nema nic spolocne. To by sme potom potrebovali vediet ako si meral tu rychlost a co mas pred tym routrom (nejaku antenu, alebo xDSL modem?)

Rychlost měřím pořád stejně - speedtest.comPokud dám kabel od "poskytovatele" přímo do PC, tak mám rychlost 18Mbit/s.Prostě při jakýmkoliv připojení IP tlf do sítě mi klesne rychlost na půlku

Sice píšete, že Vám to před routerem jelo, ale počítejte s tím, že některé VoIP telefony (např. mám Well 3130IF) umí přes ten jeho LAN port prohnat omezenou rychlost, v mém případě pouze jednotky Megabitů/s.

jj, to chápu, ale při prvotním připojení jsem tu rychlost měl OK i s připojeným IP tlf. Teď je to prostě půlka a myslím, že HW resetem IP tlf se někde něco stalo a nemůžu na to přijít.

Nemas v nastaveni telefonu rychlost siete 10Mbit/s? alebo poskodeny kabel k telefonu a rusenie sposobi prepnutie siete zo 100 na 10Mbit?