» Poradna » Počítačové sítě

IP kamera + obrazovka u dveří

Zdravím, chtěl bych dat ven IP kameru, ideálně wifi, která by snímala celou jednu stěnu domu, mohl bych tak ukládat do NASu pohled na auto, na to kdo co dělal u dveří - Toto není problém, ale jak tyto data ideálně opět pomocí Wifi zobrazit na obrazovce u dveří? Existují nějaké takové obrazovky (nepotřebuji tlačítka pro otevírání dveří, mluvítko apod), které by jen ihned po zapnutí zobrazily pohled z kamery - Pro funkci kukátka, někdo zazvoní, mrknu přes kameru kdo otravuje :)

Odpovědi na otázku

Levny tablet?

Hezký nápad! Díky, napadá někoho něco dalšího ? Ale o tomto popřemýšlím, otázka zdali by to dokázalo zobrazit pohled z kamery behem 1-2s, stejně jako videovratný...

... navíc je pravda že se mi doma válí ipad I :o)

čínský 7palcový tablet s androidem koupíš kolem tisícovky a když bude rootnutý a vyházíš z něj skoro všechno, co nepotřebuješ, tak bude i svižný a ho můžeš mít nonstop namontovaný vedle dveří, spotřeba bude minimální. Dost pravděpodobně je pro android přímo appka na ip kamery.

Ja jsem takhle pouzil tablet pro ktery jinak nemam zadne vyuziti.

Ne, žádný jiný snadný způsob, jak dostat obraz z IP kamery na malou obrazovku neexistuje. Jen si musíš vybrat vhodnou kameru, ke které seženeš aplikaci, která ji bude umět zobrazovat.

Staci si stahnout treba "IP Cam Viewer" (nebo koupit placenou verzi). Ten umi snad jakoukoli kamerku (vcetne cinskych) a ruzne DVR zarizeni nebo SW (Zoneminder). Pro zjednoduseni vyberu je asi nejlepsi vybrat kameru se standardem ONVIF.Horsi bude donutit tablet rozsvecet display pri pohybu. Ja ho nechavam proste svitit porad.

Jj, IP Cam Viewer mám koupenou plnou verzi a je to super. Opravdu umí prakticky každou kameru, i když u noname může být problém ji poznat. Donutit tablet k rozsvícení při pohybu asi nepůjde.

http://www.unieshop.eu/product/levne-zbozi-z-cin... Nebo:http://www.heureka.cz/A podobné,jistě na konce vyjdou levněji .

IP dekoder a obycejny maly LCD s video vstupem

Což bude dražší, zato ale složitější U tabletu stačí tenkým kablíkem dotáhnout napájení a pak jen kameru i tablet připojit na společný wifi router a propojení je hotové.

Uvadim alternativy, cenu at si resi sam. Navic bude to rychlejsi. A co se tyce slozitosti, ta spociva v cem?Jeden vstup. jeden vystup. kde je problem?

No slozitost... Jeden kabel navic, nemoznost prepinat vice kamer, pravdepodobne nizsi kvalita obrazu (FHD dekoder a LCD bude vyrazne drazsi nez tablet).

Rychlejší bude co? To nějak nechápu Jestli myslíš to asi 1-2 sekundové zpoždění od IP kamery na displej tabletu, tak to je fakt, ale to většinou asi vadit nebude. Složitost jsem myslel v tom, že bude muset táhnout napájení ke kameře, napájení k displeji a videosignál od kamery k displeji. Tomu IP provedení odpadá nutnost přímého propojení od kamery k displeji.

Udělám to pomocí toho tabletu, to je super nápad, hlavně mi doma jeden leží. Běžet bude pořád, to nic nežere, nonstop zapnutej do nabíječky... někdo zazvoní = zmacku na ipadu home tlačítko a maximálně swypnu pro odemčení, ale i toto tuším se dá vypnout, pak mi nastartuje spuštěná aplikace od posledně - takže do 2,3 sekund bych měl vidět co se děje venku + uvidím to i na mobilu odkudkoliv ze zahrady apod...IP kamerou navíc zabezpečím i zaparkované auto před domem, díky neomezenému onedrive tam budu házet veškerou historii z kamery, momenátlně tam mám 10TB, ale během několika týdnu očekávám avízovaný "neomezený" účetZůstává jen otázkou jako IP kameru koupit, musí být venkovní s wifi, musí umět aspon pracovat v noci a musí k ní být aplikace na iOS, webové rozhranní a upload na FTP... myslím si, že bych se mohl pod 3000... Což je celkově levnější než videovrátný, který neumí nic z toho co požaduji, pouze zobrazí co se děje venku

"IP kamerou navíc zabezpečím i zaparkované auto před domem, díky neomezenému onedrive tam budu házet veškerou historii z kamery.."Má to však jednu vadu na kráse. Pokud se jedná o veřejně přístupný prostor dojde tím k porušení zákona č. 101/2000 o ochraně osobních údajů."Pokud kamera pouze snímá sledovaný prostor, aniž by současně byly vyhotovovány záznamy pořizovaných záběrů, nejedná se o zpracování osobních údajů podle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, a proto není nutné registrovat provozování kamerového systému u Úřadu pro ochranu osobních údajů. Je však nutné myslet na to, že kamerové snímání osob může zasahovat do jiných právních oblastí, jako jsou osobnostní práva upravovaná občanským zákoníkem (např. zásah do lidské důstojnosti), apod."Pokud se pořizuje záznam z kamery musí být zaregistrována u Úřadu pro ochranu osobních údajů."Je vyloučeno, aby provozovatel kamerového sytému sledoval vymezený prostor, aniž by k tomu měl patřičný důvod. Při registraci kamerového systému u Úřadu pro ochranu osobních údajů tak provozovatel musí uvést, z jakého důvodu bude pořizovat kamerové záznamy, přičemž tímto důvodem mohou být pouze oprávněné zájmy provozovatele chráněné právem. Nejčastějším důvodem bývá samozřejmě ochrana majetku. Využít lze pak pouze ty záběry, pomocí nichž je možné identifikovat původce poškozování oprávněných zájmů provozovatele. Pro pořízené záznamy je pak nutné stanovit lhůtu, po kterou mohou být záběry uchovány (24 hodin, popřípadě delší lhůta, ne však přesahující několik dní)."

Ono je to hodne o vykladu zakona, ucelu, konkretnim provedeni KS a zpusobu uzivani.Paragraf 3, bod 3... Tento zákon se nevztahuje na zpracování osobních údajů, které provádí fyzická osoba výlučně pro osobní potřebu.bod 4... Tento zákon se nevztahuje na nahodilé shromažďování osobních údajů, pokud tyto údaje nejsou dále zpracovávány.Tohle by "dverni kukatko" splnilo bez problemu. Dale neni zadny problem se u UOOU registrovat jako spravce udaju a dodrzet vlastni schvalena pravidla zpracovani zaznamu.

Pod 3000 (tedy Kc) se s temi pozadavky asi nedostanes, zvlast pokud to nema byt 640*480, ale aspon 720p nebo lepe FHD.

Koupil jsem dnes večer tohle: http://eud.dx.com/product/ipcc-ipcc-h05-1-0...

Dobra, vypada asi bez problemu za dobrou cenu. Az prijde tak nahod nejaky snimek z ni - cinani minimalne u mnoha autokamerek delaji takovou nehezkou vec zvanou upscaling...

Tak tak, moc bych za to nedal, že to rozlišení bude reálné. Spíš tipuju na upscalované VGA, což bude docela hnus.