» Poradna » Web a internet

IP adresa

Ahoj, prosím o radu Dnes mi přes zprávy na fb vyhrožoval nějaký bláznivý chlap že si přes facebook zjistil moji IP adresu. Chci se zeptat je to vůbec možné ? Podotýkám byla jsem v tu dobu na mobilních datech v cizím městě. Mám strach aby nezjistil i bydliště. Víte o tom někdo víc? Zda si to opravdu může zjistit?Děkuji za odpověďMarkéta

Odpovědi na otázku

Zjistí město - přesněji tě zaměřit nedokáže..

z IP adresy nic nezjistí. Zvlášť ne z mobilní. Posuď sama:http://www.ip-tracker.org/locator/ip-lookup.phpMaximálně město a to často jen sídlo poskytovatele internetu. IP lokátorů je víc, klidně si zkus i jiné. Zjistíš pak i to, že některé ukazují úplně něco jiného.Pokud tě někdo obtěžuje, hlásí se to policii.

Hele Wiqix nevíš co má za heslo nevíš co má na facebooku,,, školu, práci a co tam mají její kámoši a rodina,,, za nic neruč něco se ji stane a bude to na tebe že si ji říkal že bude v pohodě :)))Ale ano vyhrožování hlas policii, a oni si ho podle IP najdou bez problému a jestli znáš i jeho jméno a máš i textovky co psal bez problému, akorát pozor když je to opravdu nějaký magor nevíš co se může stát že jo ...

Nezjistí nic. Přes FB ani tu IP adresu :)

Ahoj jestli tomu rozumí tak by si se divila kolik věci jde s obyčejného FB zjistit,mám jenom profilový FB žádné fotky a dobré heslo a nedávno mi ho hacknul nějaký Filipínec :))) PS: co by se stalo kdybys neměla žádný FB ? a nepsala s blbečkama co ti vyhrožují ... k čemu je dobrý že cizí lidí koukají na moje fotky jsem do dneška nepochopil, a k čemu fotit památky atd v Praze když na google je miliarda fotek blbého Orloje to taky nechápu,,, navíc od Profíku,,,Když vidím jak někdo mobilem fotí třeba centrum Prahy bych mu ho rozflákal o držku ...

Přes IP ne, to by byla moc náhoda a to by musel spojit fb skype a kdoví co ještě aby tě našelMě se kdysi zadařilo, ale to jsem musel i přes spolužáky, ale opravdu náhoda

Jestli máš bydliště napsané na FB nebo označené někde na fotce tak k tomu žádnou IP adresu ani nepotřebuje V opačném případě přes mobil v cizím městě zjistí leda kulovýNejlíp uděláš, když ho zablokuješ a změníš heslo

Buď v klidu, přes FB nezjistí ani tu IP adresu :) Ale pozor, neklikej na žádný odkaz, který by ti případně přes FB nebo mailem poslal. Z toho by pak IP adresu zjistit mohl. Ale pokud jsi na mobilních datech, tak by to stejně bylo jedno, taková IP mu je k ničemu.

A cim ti vyhrozuje? IP adresa neni nic tajnyho ani zvlastniho? Kdyby mel aspon tvoje fotky s osmiletyma klukama jak hledate ponorku, ale co s adresou?

Takových trollů potkáš (nejen) v KsichtoKnize ještě víc. Co s tím?1) Ujisti se, že nemáš ve svém profilu uvedené žádné reálné informace.2) Trolla odkaž do uzavřeného oddělení psychiatrické léčebny.3) Pokud bude neodbytný, nahlas to policii.