» Poradna » Počítačové sítě

Ip adresa založení emailové schránky

Dobrý den, jde zjistit ip adresa, kde byla založena emailova schranka (doména seznam.cz), pokud víme pouze její název? Nemám k dispozici žádný email poslaný z tětí stránky ani nic co by ip adresu mohlo obsahovat.

Odpovědi na otázku

Co to ten jedinec chce?

Řekl bych že píše že si trouba a že si si vzal trenýrky poklopcem dozadu.

Ne

Jistě, Seznam má povinnost tyto údaje uchovávat 6 měsíců. I to, která IP ke které schránce kdy přistoupila. Stejné údaje musí uchovávat i ISP, takže pokud je to v ČR, šance je.Nicméně jedná se o citlivé údaje, budete muset požádat o spolupráci policii. A ti to tak dojebou, že z toho nic nebude, protože těch 6 měsíců se nestihne.

Zlá odpoveď!E-mailové schránky sú predsa na poštovom serveri domény. Ten, čo založil schránku len k nej pristupuje pomocou prístupových údajov prostredníctvom poštového klienta/prehliadača. Poštový server uchováva síce údaje IP zakladateľa, ale k schránke sa dá predsa pripojiť z akéhokoľvek PC, z akejkoľvek lokality (a teda i z inej IP adresy) - hoci aj z Austrálie. Čiže tieto údaje sú irelevantné. Poskytovateľ schránky síce môže poskytnúť údaje, ale ak sa niekto pripojí na schránku cez VPN, prípadne anonimizér - zistia prd.

Zjistit to jde, ale ty to samozřejmě nezjistíš. K těm informacím má přístup jen provozovatel serveru a ten je dá maximálně tak policii nebo soudu.

zkus ping seznam.czatracert seznam.cz

MOHU MIT DVĚ EMAILOVE Schránky?děkuji.